Novinky z prostredia interpretov Thy Art is Murder, Obscura, Go Ahead and Die, Insania

thy art is murder gitarista

Thy Art is Murder sa rozišli so spevákom

22.9.2023

thy art is murder gitarista 2023Austrálska kapela Thy Art is Murder sa rozišla so spevákom Chrisom ,,CJ“ McMahonom. Zároveň vydali stanovisko, kde sa hovorí, že McMahona nebudeme počuť na novom albume Godlike, ktorý mal pôvodne vyjsť 15. septembra.

Nakoniec bol vydaný dnešný deň a ,,novicom“ je zatiaľ neznámy človek.

thy art godlike acover

Rozchod medzi Thy Art is Murder a McMahonom prišiel mesiac po tom, čo vymazal svoje sociálne médiá kvôli reakcii, ktorú dostal za zverejnenie transfóbneho komentára na Instagrame. Nasledujúci deň ostatní členovia tejto formácie zverejnili na Instagrame trans vlajku na znak solidarity s komunitou. ,,Aby sme to uviedli na pravú mieru, stojíme pri vás,” napísala skupina.

Začiatkom dnešného dňa Thy Art is Murder zdieľali na sociálnych sieťach vyhlásenie, v ktorom potvrdili, že McMahon bol z kapely prepustený a že jeho príspevky na albume Godlike boli odstránené.

Text vyhlásenia:

,,Máme niekoľko dôležitých správ týkajúcich sa albumu Godlike, o ktoré sa s vami chceme podeliť.

Naša nová platňa Godlike je teraz celosvetovo dostupná v digitálnej podobe s nečakanou zmenou – Chris McMahon už nie je súčasťou Thy Art is Murder a na nahrávke sa nenachádza.
Chápeme, že vás to môže prekvapiť, a chceme vás ubezpečiť, že toto rozhodnutie bolo prijaté v záujme zachovania integrity a smerovania kapely.

To, čo sa udialo za posledný mesiac, nebolo príčinou tohto kroku, ale len ďalším príznakom vleklého rozkladu jeho charakteru a úsudku. Ak chcete posledná kvapka. Skrátka, následky boli obrovské. Obdržali sme vyhrážky, že ak nebudeme kapitulovať pred rôznymi ideológiami, ktoré zastáva, rozložíme našu kapelu zvnútra.

Každý má svoje právo na slobodu prejavu a hľadanie svojej pravdy; má tiež právo prijať dôsledky, ktoré s tým súvisia. Vážime si vašu podporu a rešpektovanie nášho súkromia v tomto náročnom období. Keďže sa posúvame vpred, s radosťou vám predstavíme nového vokalistu, ktorý začiatkom tohto týždňa dokončil opätovné nahrávanie vokálov  a pripojí sa k nám na európskom turné Godlike  s Whitechapel, Fit for an Autopsy a Spite, ktoré štartuje o niekoľko dní.

Naďalej sa sústredíme na to, aby sme našim oddaným fanúšikom prinášali skvelú hudbu a nezabudnuteľné vystúpenia. Sme vďační za pochopenie a pokračujúcu podporu, keď sa spoločne púšťame do tejto novej kapitoly.

S vďakou, Thy Art is Murder“

Reakcia Chrisa McMahona:

,,Práve som sa zobudil a videl som správy. Áno, tak som sa to dozvedel. A áno, nie je to celý príbeh. Zajtra (23.9.2023) o 17.00 austrálskeho času v Sydney pôjdem naživo.“

Linky:
https://www.thyartismurder.net/
https://www.facebook.com/thyartismurder/?fref=ts
https://www.instagram.com/thyartinstagram/
https://www.youtube.com/@thyartismurder

Zdroj: https://lnk.sk/cvem

Obscura – live album

22.9.2023

obscura kapela 2023Nemecká progressive/deathmetalová banda Obscura 27. októbra poteší fanúšikov novým živákom A Celebration I – Live in North America. Záznamy boli vyhotovené v USA, Kanade a Mexiku medzi rokmi 2022 a 2023 ako časť A Valediction World Tour.

obscura a celebration i cover

Tracklist:

 1. Forsaken
 2. Emergent Evolution
 3. Ode To The Sun
 4. The Anticosmic Overload
 5. Septuagint
 6. A Valediction
 7. Ocean Gateways
 8. Akroasis
 9. Orbital Elements II
 10. Incarnated

Pozrite si ďalšiu video ukážku – skladbu Emergent Evolution, zachytenú počas mexickej časti turné.

Prvá ukážka:
The Anticosmic Overload: https://youtu.be/NMZaUuE06TY?si=22HfBFJqHmBsNjc_

Linky:
https://realmofobscura.com/
https://www.facebook.com/RealmOfObscura
https://www.instagram.com/RealmOfObscura/
https://obscura.bandcamp.com/album/a-celebration-i-live-in-north-america

Zdroj: NUCLEAR BLAST – Silke Yli-Sirniö

Go Ahead and Die – druhý singel z chystaného albumu

21.9.2023

go ahed and die kapela 2023Arizonská deathmetalová formácia Go Ahead and Die, kde nájdete aj Maxa Cavaleru a jeho syna, 20. októbra vypustí do sveta album Unhealthy Mechanisms.

go ahead unhealthy mechanisms cover

Tracklist:

 1. Desert Carnage
 2. Split Scalp
 3. Tumors
 4. Drug-O-Cop
 5. No Easy Way Out
 6. M.D.A. (Most Dangerous Animal)
 7. Chasm
 8. Cyber Slavery
 9. Blast Zone
 10. Unhealthy Mechanisms

Pozrite si videoklip k druhému singlu Desert Carnage:

Prvý singel:
Tumors: https://youtu.be/0OZJlpGs93I?si=UJ9Kx-TAAHnI3yDC

Linky:
www.facebook.com/GoAheadAndDieBand/
www.twitter.com/GAADband/
www.instagram.com/GoAheadAndDieBand/

Zdroj: NUCLEAR BLAST – Kosmas Kokotas, Foto: Kevin Estrada

INSANIA vydává klip plný násilí

18.9.2023

Kapela INSANIA tasí své zbraně v novém videoklipu z prostředí kriminálního podsvětí plného gangsterů, striptérek, alkoholu a vražd. Připravte se, v Brno Sin City teče červená!

Svým klipům věnuje INSANIA vždy patřičnou péči s notnou dávkou humoru a sarkasmu a „Jedeme peklo“ jejich kolekci příjemně rozšiřuje. Přestože poselství skladby tentokráte toliko
neprovokuje, již tradičně není klip určen slabým povahám. Ve stylu komiksové gangsterky Sin City v něm členové kapely prolévají krev, ženy za peníze tančí na stolech a whisky teče
proudem:

„Měli jsme chuť natočit plnotučnou brakovou gangsterku, v podstatě grotesku. Včetně stříleček a tak. A využít ty naše postavy, které máme v bookletu alba „GRRRotesky“, komentuje ideu
klipu zpěvák Poly.

Black Drum zároveň vysvětluje, jak vznikl námět na celý videoklip: „V kapele všichni Sin City milujeme a už od začátku natáčení bylo jasné, že klip bude pocta těmto filmům i původnímu komiksu. Písnička „Jedeme peklo“ k tomu přímo vybízela, protože i samotnej text je vlastně o zdivočelé městské partě, která pro trochu toho násilí nejde daleko.“

Klip je zdařilou kompresí gangsterského dramatického příběhu se všemi aristotelskými zvraty, které dobrý příběh vyžaduje. Nechybí mu napětí ani nečekané vyústění. Zpracováním, jež zabralo čtvrt roku, animace konkuruje světovým pokrokovým technologiím, samotné – filmovými fajnšmekry opěvované – Sin City nevyjímaje.

INSANIA je kultem na tuzemské tvrdě alternativní scéně. Za dobu svého působení čtyřikrát hrdě převzala cenu Anděl, řada ocenění pochází také z rockově zaměřené ankety Břitva
včetně zařazení skupiny do Galerie legend. Nejčerstvější andělské ocenění patří aktuální desce „GRRRotesky“ loni vydané u nahrávací společnosti Smile Music Records.

TZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *