Marc Hudson – Starbound Stories

marc hudson starbound cover

marc hudson starbound coverKeď powermetalová kapela DragonForce v roku 2011 prijala za speváka Marca Hudsona, bol to určite správny krok. Ich hudbe to dodalo potrebný náboj a vznikla tak dlhoročná úspešná spolupráca.

Počas corony Marc spolu so Shazom Dudhiom vytvorili skladby, ktoré sa stali základom pre jeho debutový sólový album Starbound Stories. Na tvorbe s ním spolupracovali aj také mená ako Frédéric Leclercq (jeho bývalý spoluhráč a v súčasnosti Kreator), či výborná Adrienne Cowan (live Avantasia).

Hviezdne príbehy

Novinka je poctou anime, videohrám a vlastne aj Japonsku (kde má mimochodom DragonForce veľký úspech). V podobnom duchu je vytvorený aj krásny obal od Shilin Huang. Celý album trvá skoro hodinu. Postavený je hlavne na silných melódiách. Marcovmu čistému a emotívnemu hlasu skvele kontruje drsný spev Ryojia Shinomota a Adrienne.

Dobrý fanúšik rozpozná pomerne dosť momentov, ktoré mu pripomenú DragonForce, aj napriek tomu, že sa Marc snažil ísť trocha inými cestami. Podľa mňa najkrajšou skladbou je balada Stars s úžasnou huslistkou Miou Asanou, perfektnou melódiou a atmosférou, čo chytí za srdce. “Siréna” znie tanečne a skoro popovo, čo ju robí asi najpozitívnejšou piesňou tejto platne.

Dovolím si spomenúť aj Swansong, kde Marc dokonale využíva celý svoj hlasový rozsah. Len pre zaujímavosť, posledná pieseň One more sight of the sun with You je naspievaná po japonsky.

Zhrnuté a podčiarknuté

Je to svieže pohodové dielko. Dobre sa počúva a skladby si raz dva osvojíte. Strávite príjemnú hodinku so slušnou muzikou. Marc spieva fakt výborne. Aj keď to nie je nič svetoborné, fanúšikom DragonForce sa to páčiť bude a ostatní môžu aspoň skúsiť.

Lineup:

 • Marc Hudson – spev, gitary, doprovodné vokály
 • Shaz D – klávesy
 • Frédéric Leclercq – gitary, basa
 • Rich Smith – bicie
 • Marc Hudson – spev

Hostia:

 • Adrienne Cowan – spev
 • Ryoji Shinomot – spev
 • Mia Asana – husle

Tracklist:

 1. As the Twilight met the Sea
 2. Freedom Heart
 3. Dracula X!
 4. Stars
 5. The Siren
 6. Astralive
 7. Swansong
 8. Call of the Martyrs
 9. Starbound Stories
 10. One more sight of the sun with You

Rok vydania: 2023

Vydavateľstvo: Napalm Records

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/marchudsonofficial/
https://www.instagram.com/omgitsmarclol/
https://twitter.com/marchudson/

Hodnotenie: 4/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *