Novinky z prostredia interpretov Venom Inc., Linkin Park, Ryujin, Ions

venom inc kapela 2023

Venom Inc. sa rozšili s bubeníkom

10.11.2023

venom inc kapela 2023Venom Inc., formácia tvorená dvoma dlhoročnými členmi legendárnej kapely Venom (Demolition Man spevák/basa, Mantas – gitary), sa rozišla s dlhoročným bubeníkom War Machine (vlastným menom Jeramie Kling).

V stredu (8. novembra) vydal Kling prostredníctvom sociálnych sietí nasledujúce vyhlásenie:
,,Rozhodol som sa rozlúčiť s Venom Inc. z logistických dôvodov. Bola to neuveriteľné dobrodružstvo, vďaka ktorému som prešiel celý svet. Spoznal som krajiny, v ktorých som nikdy predtým nebol, stretol som úžasných priateľov a zažil som pri tom veľa zábavy!  Som hrdý na to, čo sme vytvorili na albume There’s Only Black, ako aj na nespočetné množstvo koncertov, ktoré sme za tie roky odohrali. Nesmierne ďakujem všetkým fanúšikom skupiny Venom, ktorí ma prijali a privítali medzi sebou. Vašu podporu si budem navždy vážiť.“

Jeramie Kling hral vo Venom Inc. päť rokov. Medzi zoskupenia, v ktorých pôsobí v súčasnosti patria aj Ex Deo, Eye of Purgatory, Inhuman Condition, Goregäng, Infernaeon, Invictus, The Absence…

Kto bude náhradníkom War Machine?

nicholas barker bubenik metal 2023

Meno Jeramieho nástupcu je Nicholas Barker. Tento Brit má 50 rokov a preslávil sa hlavne pôsobením v spolkoch ako Dimmu Borgir (1999-2004), Cradle of Filth (1993-1999), Brujeria (2003-2005, 2016-2022). Testament (2007).

Linky:

https://www.venom-inc.co.uk/
https://www.facebook.com/VenomIncOfficial/
https://www.instagram.com/venom_inc/
https://open.spotify.com/artist/3MHIoEboWZOn2vX4O3GrjM/

Zdroj: https://lnk.sk/up18

Linkin Park – spor s session basákom

9.11.2023

linkin park kapela 2023Formácia Linkin Park sa dostala do sporu s Kylem Christnerom, ktorý v rokoch 1998–1999 s nimi hral na niekoľkých koncertoch. Kyle ich zažaloval za to, že nedostal honorár za spoluprácu na EP Hybrid Theory z roku 1999.

V žalobe, ktorú v stredu (8. novembra 2023) podal na okresnom súde pre centrálny okres Kalifornie v USA, sa Christner označuje za bývalého člena skupiny Linkin Park, ktorý spolupracoval na mnohých skladbách. Tvrdí, že vydanie box setu k 20. výročiu vydania prelomového štúdiového albumu Hybrid Theory (2020), obsahuje mnoho skladieb, ktorých bol spoluautorom, vrátane Could Have Been, piesne, ktorá nikdy predtým nebola vydaná v žiadnej forme a ktorá má teraz len na YouTube takmer milión pozretí.

Uviedol, že za svoju prácu nikdy nedostal ani cent, ani mu neboli riadne pripísané kredity, hoci jeho bývalí spoluhráči profitovali z jeho tvorivého úsilia.

Kyleova žaloba, o ktorej ako prvé informovali Bloomberg Law a Rolling Stone, tvrdí, že jeho meno bolo odstránené z EP Hybrid Theory, keď bolo v roku 2001 opätovne vydané ako fanklubová edícia. Taktiež uviedol, že spomínaný box set k 20. výročiu vydania Hybrid Theory obsahuje reedíciu pôvodného EP.

V žalobe uvádza, že v minulosti mal dojem, že jeho basové party boli po jeho odchode nahrané nanovo. No po bližšom preskúmaní identifikoval svoju hru na EP-čku, ktoré je súčasťou box setu.

Reakcia Linkin Park

Linkin Park, na čele s Michaelem Shinodom, reagovali na žalobu počas streamu na platforme Twitch, kde Shinoda potvrdil Christnerov prínos a opísal jeho basový sólový part ako “drsný”.  Christnerova basa sa objavuje aj na rôznych skladbách v 20. výročnej edícii, ale nie je uvádzaný v titulkoch. Kapela ho kontaktovala až po vydaní box setu, keď mu oznámili, že mu patria tantiémy za určité piesne.

Christner však žiada nielen zaplatenie za svoju prácu, ale aj uznanie autorských práv na sporných skladbách a detailnú účtovnú správu o ziskoch.

Linky:
https://linkinpark.com/
https://www.facebook.com/linkinpark/?fref=ts
https://www.instagram.com/linkinpark/

Zdroj: https://lnk.sk/fqf7

Ryujin – druhý singel z chystaného albumu

9.11.2023

ryujin kapela 2023Vznikli v roku 2011 a pôvodne sa nazývali Gyze. Tento rok si zmenili meno na Ryujin. Táto japonská metalová banda 12. januára 2024 vypustí do sveta nový rovnomenný album.

ryujin album cover

Tracklist:

 1. Hajimari
 2. Gekokujo
 3. Dragon, Fly Free
 4. Raijin & Fujin
 5. The Rainbow Song
 6. Kunnecup
 7. Scream of the Dragon
 8. Gekirin
 9. Saigo No Hoshi
 10. Ryujin
 11. Guren No Yumiya
 12. Saigo No Hoshi (feat. Matthew K. Heafy) (Single Edit)

Pozrite si videoklip k druhému singlu The Rainbow Song:

Leader o novom singli:
,,Na túto pieseň sme veľmi hrdí. Táto skladba je fúziou japonských anime piesní 90. rokov a power metalu. Všetci ju absolútne milujeme! Vo videoklipe sú zábery prírody môjho rodného mesta Hokkaido a kmeňové kostýmy Ainu, pretože som veľmi hrdý na krásnu prírodu, ktorú tu máme. Matt upravil text, ktorý bol pôvodne napísaný o pstruhoch, a spieva so mnou aj refrén! Takisto je to prvá pieseň bez growlu a môžete počuť aj môj prvý výkrik vo vysokom tóne mojím sólom!”

Prvý singel:
Raijin & Fujin: https://youtu.be/UFK7RqYR3TM?si=lLquwr6xBKvt1pdC

Linky:
https://www.ryujinband.com/
https://www.facebook.com/ryujinbandjp/
https://www.instagram.com/ryujin_band/

Zdroj: Napalm Records, Foto: Litch

IONS predstaví nový album na turné po krajinách V4

8.11.2023

ions kapela tirco 2024Kapela IONS vydáva nový album Counterintuitive a vyráža s ním na Newtones Tour po krajinách Vyšehradskej štvorky. Spolu s nimi v trinástich kluboch vystúpia aj poľskí Fish Basket.

IONS vydávajú 10. novembra svoj druhý album s názvom Counterintuitive

Je na ňom desať skladieb, ktoré, ako hovorí spevák Shorty, spolu istým spôsobom súvisia a zároveň sa odlišujú: “Hotových skladieb sme mali dosť už dávno, no Jakub akosi stále chrlil nové a lepšie skladby, tak sme ho nechali, nech sa vyblázni a potom sme povyberali veci, ktoré boli niečím podobné, ale zároveň sme chceli zachovať pestrosť albumu,” a dodáva, že možno o niečo ťažšie bolo zvoliť adekvátny názov albumu:

S názvom sme sa chvíľu trápili, ale napokon sme sa zhodli, že ten správny, ktorý spája texty s muzikou je práve Counterintuitive. Naša tvorba nemusí každého osloviť a intuitívne v ňom vzbudiť pocity, na ktoré je pri počúvaní hudby zvyknutý. Máme radi veci iné, odlišné a na prvé počutie kontraintuitívne, a to je práve pre nás príťažlivé. Zároveň aj všetky texty narábajú s myšlienkou, že sa neopláca vsádzať na dojem a intuíciu pri komplexných a zložitých otázkach.”

IONS na novom albume otvárajú témy ako domáce násilie, ľahostajnosť k dianiu, ktoré sa nás zdanlivo netýka, ale uvažujú aj nad otázkami viery a vedy, práva zvierat, či hodnôt skutočného priateľstva. Jedna zo skladieb je napríklad aj o tom, aké nevyhnutné je, neustále sa prispôsobovať stále novým a novým, často náročným zmenám, ktoré sú ale pre všetko živé prirodzene dôležité. Práve mnohé zmeny, prispeli podľa Jakuba Tirča k pestrosti a výslednému zvuku albumu: “Počas posledných štyroch rokov sa toho udialo veľa. Zmenili sa naše hudobné vplyvy, bydliská aj vzťahy, obmenila sa aj zostava, v rámci ktorej sa teraz navzájom kreatívne ovplyvňujeme. Myslím, že vďaka tomu je Counterintuitive hudobne oveľa bohatším albumom.” 

ions tour 2023

Zmenilo sa aj to, akým spôsobom skladby vznikali

“Zatiaľ čo prvý album skladal Jakub výhradne ako sólo projekt v spolupráci so ShortymCounterintuitive je už tímová práca”, hovorí Jirka a dodáva o skladbe Faith“Spomínam si, ako som Jakubovi na jar 2019 posielal videá s mojimi gitarovými nápadmi a on mi koncom roka poslal demo skladby s vetou, že ho k nej inšpiroval práve môj riff. Musím mu veriť, pretože môj pôvodný riff je v nej skutočne ťažko počuť, ale myslím, že z neho nakoniec vznikla skvelá skladba, jedna z mojich najobľúbenejších.”

IONS bol pôvodne sólový projekt gitaristu Jakuba Tirča, na ktorého prvom EP Introspection hosťoval spevák Shorty Lago. Ich spolupráca však neskončila a v roku 2019 vydali debutový eponymný album IONS. Ich druhý album Counterintuitive, vychádza 10. novembra 2023.

Kapela si od svojho prvého albumu prešla niekoľkými personálnymi zmenami. Na novom albume sa však už podieľala ustálená zostava: Shorty Lago (spev), Jakub Tirčo (gitara), Milan Zolota (gitara), Jiří Horák (basa) a Martin Pisko (bicie), ktorá nové, ale tiež staršie skladby predstaví aj naživo.

Oficiálny web kapely: http://ionsband.com

Linktree rozcestník: https://linktr.ee/ionsband

Tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *