LIFE OF AGONY, PRONG, TARAH WHO?; 11.11.2023; Collosseum Club – Košice

life of agony koncert kosice 2023

Posledných sedemnásť rokov hralo v našom meste množstvo metalových a rockových legiend vďaka klubu Collosseum, ktorý tak môžeme smelo označiť za slovenský CBGB. 11. novembra tam dorazila banda Life of Agony. Nechýbali ani dvaja špeciálni hostia, rovnako spoza veľkej mláky.

Úvod

V úlohe predskokana sa v sobotu večer predstavila kapela Tarah Who? z Los Angeles. Jej tvorba je flashbackom do 90. rokov s punkovými refrénmi a surovým grunge nádychom. Svoj rovnomenný debut vydali v roku 2006.

Jej zakladateľka, gitaristka a speváčka Tarah Carpenter sa narodila vo Francúzsku. Kvarteto prezentovalo pomaly sa plniacemu Collosseu EP 64 Women a album The Collaboration Project. Svojím výkonom potvrdili, že sa nedržia žiadnych pravidiel pri písaní piesní a hrajú tak, ako to cítia.

tarah who koncert collosseum 2023

Jadro

Takmer po roku sa v Európe opäť objavili veteráni z New Yorku Prong, ktorí sprevádzajú krajanov Life Of Agony v druhej časti ich turné. Pod vedením Tommyho Victora sú ,Vidly’ na svetovej scéne už skoro štyri dekády bez toho, aby im došli nápady.

Americké trio práve vydalo novú dosku State Of Emergency, takže okrem starých osvedčených hitov Whose Fist Is This Anyway?, Beg To Differ, Unconditional, Broken Peace, Snap Your Fingers, Snap Your Neck zazneli aj novinky. Vizionársky crossover thrash metal s brutálnym zvukom Tommovej gitary už dostali publikum do riadneho varu.

Skvelý záver

Life Of Agony pokračujú v turné ,,30 Years of River Runs Red”. Depresívny debut bol zaradený medzi 100 najlepších metalových albumov všetkých čias.

Stal sa kultom a jedným z hudobných heavy symbolov 90. rokov. Je surový, ťažký a nesmierne emotívny. Kapela nemala ani tušenia, aký dopad bude mať na vtedajšiu generáciu a životnosť o tri desaťročia neskôr.

Kombinácia grunge, hardcoru, alternatívneho metalu so sludge náladou rozpráva príbeh teenagera z problémovej domácnosti, ktorý nakoniec spácha samovraždu. River Runs Red odkrýva témy zneužívania, rodičovského zanedbávania, alkoholizmu a opustenia.

Hostia z Brooklynu podali famózny výkon a necelé dve stovky fans ich búrlivo odmenili.

Poďakovanie

Kapely, ktoré sme poznali z relácie MTV Headbanger’s Ball, sme videli naživo. Neuveriteľné sa stalo realitou. Za všetkých ďakujem !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *