Novinky z prostredia interpretov Arch Enemy, Slipknot, Melissa, Janesession

arch enemy kapela 2023

Arch Enemy sa rozišli so známym gitaristom Jeffom Loomisom

30.12.2023

arch enemy kapela 2023Švédska kapela Arch Enemy oznámila, že sa rozišla s americkým gitaristom Jeffom Loomisom, dlhoročným členom.

Zakladateľ a hlavný skladateľ Michael Amott komentoval: ,,Sme radi, že Jeff hral s Arch Enemy takmer desať rokov, a že sme si užili koncerty po celom svete! Boli sme priatelia dávno predtým, ako sme spolu začali hrať, a teraz sme ešte bližšími kamarátmi, čo je skvelý pocit. Vážime si, že Jeff sa nachádza v bode života, keď potrebuje opustiť našu kapelu. Všetci mu prajeme len to najlepšie do budúcnosti.“

Vyjadrenie Jeffa Loomisa: ,, Zažil som s nimi skvelé obdobie (9 rokov!) hrania a koncertovania, ale teraz je čas vstúpiť do novej kapitoly môjho života. Prajem Alisse, Michaelovi, Sharlee a Danielovi všetko najlepšie a všetkých ich považujem za priateľov na celý život. Chcel by som sa tiež poďakovať crew, ktorá ku mne bola vždy len milá. Ich tvrdá práca a oddanosť voči kapele je neuveriteľná a bez nich by sme nemohli usporadúvať skvelé koncerty. Ešte raz vám ďakujem za všetku vašu podporu počas uplynulých rokov a želám vám šťastný nový rok.”

Nový gitarista

Jeff Loomis pôsobil v „Amottovej družine“ od roku 2014. Jeho náhradníkom je Joey Concepcion, taktiež Američan. Má 33 rokov a pôsobil vo formáciách The Absence, Armageddon, Sanctuary plus vydal niekoľko sólo albumov.

joey concepcion gitarista 2024

Posledný mal názov Divine Technical Machine (2023).

Linky:
http://www.archenemy.net/
https://www.facebook.com/archenemyofficial/?fref=ts
https://www.instagram.com/archenemyofficial/
https://www.youtube.com/user/archenemyofficial

Zdroj: https://sdu.sk/Ys4F

Žaloba sa kapelu Slipknot

30.12.2023

slipknot 2022Spoločnosť Steamroller LLC, ktorá spravuje majetok bývalého bubeníka Slipknot – Joeyho Jordisona (zomrel 26. júla 2021) podala žalobu na jeho bývalú kapelu.

Jeho ex-spoluhráčov vinia z toho, že jeho smrť zneužívajú na marketing ich najnovšieho albumu. Podľa ich tvrdenia kapela využila jeho úmrtie potom, čo ho pred desiatimi rokmi “náhle” vyhodila e-mailom.

Ďalej Coerymu Taylorovi a Michaelovi Shawnovi vytýkajú, že nevrátili hudobné nástroje, vybavenie a oblečenie patriace Joeymu, ale zaradili ich do „cestovného múzea Slipknot“ s názvom Knotfest a obohatili sa.

joey jordisom bicie 2024

Podľa žaloby, Jordison spolu s Crahanom a Paulom Grayom založili kapelu Slipknot v roku 1995. V roku 1999  Crahan, Gray, Taylor a Jordison  vytvorili Slipknot Partnership, spoločnosť na správu veci okolo Slipknot.

V roku 2010 začal Jordison pociťovať symptómy. Neskôr mu diagnostikovali chorobu akútnu transverzálnu myelitídu. Jeho neurologické ochorenie postupovalo až do bodu, keď nemohol používať ľavú nohu.

V 2013. ho podľa žaloby ,,náhle vyhodili z kapely Slipknot e-mailom”, keď sa jeho zdravotný stav zhoršoval. Necitlivosť Jordisonovho vyhodenia a iného zneužívania zo strany Crahana a Taylora boli kritizované fanúšikmi.

Od 90. rokov sa Jordison venoval tomu, aby zo Slipknotu urobil metalovú senzáciu, z ktorej Crahan a Taylor získavali vysoké zisky. Nebolo jasné, prečo by Crahan a Taylor takto zaobchádzali s Jordisonom, najmä vzhľadom na jeho zhoršujúce sa zdravie.

Linky:
http://www.slipknot1.com/
https://www.facebook.com/slipknot
https://www.instagram.com/slipknot/

Zdroj: https://sdu.sk/fvEsJ, Foto Joy Jordison: Stuart Sevastos, CC BY 2.0, Wikimedia

Melissa představila novou písničku Na sedmém schodu.

28.12.2023

melissa kapela 2024Na Štědrý den představila kutnohorská skupina Melissa novou písničku z připravovaného EP. To dostalo název Cui bono a bude na něm pět akustických songů.

Právě zveřejněná Na sedmém schodu, která vás zavede do středověké taverny, novinkové O milost se neprosí a S medem u huby, již před časem uvedená instrumentálka Menhiry inspirovaná keltskou historií a starší balada Tančím se stínem, která vyjde poprvé v podání zpěvačky Lucky.

Všechny písničky mají tentokrát vlastní grafiku a ještě aspoň jedna z nich bude vypuštěna v lednu.

Obal celého EP, které bude stále k dispozici i na CD, ale v limitované stokusové digipack edici, uvidíte později. Jako celek vyjde EP v únoru.

Na sedmém schodu ale můžete jako lyric video zkusit na You Tube hned zde:
https://www.youtube.com/watch?v=tYcRv4bq8ek

anebo si ji můžete zařadit do svých playlistů na Spotify zde:
https://open.spotify.com/track/7M7WgyiZapiL2jT7vepoIy?si=fsFcw2UXQVK930Au_W4do

TZ

Janesession – nový album

27.12.2023

Slovenská metal/rock ‘n’ rollová skupina JANESESSION v lete roku 2023 oslávila dvadsať rokov na hudobnej scéne. Pri tej príležitosti práve vychádza album 20: TEMPUS FUGIT. Ten obsahuje tri úplné novinky nahrané v štúdiu Shaark v Bzenci a rovnako v Shaarku, ale live nahrané skladby z najrannejšieho obdobia kapely.

janesession tempus fugit cover 2024

Album vychádza zatiaľ v elektronickej forme. Môžete ho dostať, alebo počúvať napríklad na týchto elektronických platformách:

https://janerazorjanesession.bandcamp.com/album/20-tempus-fugit
https://open.spotify.com/album/6Qwnyo7EwSFozu2ALatvwS
https://www.youtube.com/watch?v=4Hyd2JMBjiE
https://www.amazon.com/music/player/albums/B0CQWD4JV4
https://www.facebook.com/jane.razor.janesession

Tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *