Novinky z prostredia interpretov Axel Rudi Pell, Superhorror, Sarcas, Forrest Jump; Nové Podujatia

axel rudi pell gitarista 2024

Axel Rudi Pell vydá nový album

10.5.2024

axel rudi pell gitarista 2024Ak milujete nemeckého gitarového mága Axela Rudiho Pella, zbystrite pozornosť. Štrnásteho júna vydá tento umelec už 22. album Risen Symbol. Na ňom pokračuje vo vyvesovaní vlajky melodického hard rocku bez toho, aby svoj štýl oslaboval pseudomodernými prvkami alebo zbytočnými štúdiovými trikmi. Zároveň neustále hľadá nové vplyvy, vzrušujúce inšpirácie a chytľavé háčiky.

Všetky piesne sú na mieru ušité charizmatickému hlasu frontmana Johnnyho Gioeliho. Tento americký vokalista je jedným z najvýznamnejších rockových spevákov na svete a spolu s Pellom, bývalým bubeníkom Rainbow – Bobbym Rondinellim a dvoma dlhoročnými členmi A.R.P. Ferdym Doernbergom (klávesy), a Volkerom Krawczakom (basgitara), je už viac ako desať rokov neoddeliteľnou súčasťou dokonale namazaného stroja, ktorý ohuruje fanúšikov aj médiá.

S mnohých piesní cítiť Axelovu záľubu v muzike Black Sabbath (éra Ronnieho Jamesa Dia a Tonyho Martina) a Led Zeppelin. ,,Pre mňa je Ankhaia vec, ktorú Led Zeppelin zabudli skomponovať,” vysvetľuje Pell s nadhľadom. ,,Aj keď samozrejme, Ankhaia neprichádza so zvukom 70. rokov, ale má súčasnú atmosféru a úžasný bubenícky groove. Som si istý, že Page a Plant si ju zamilujú, keď ju budú počuť.”

K téme sa hodí aj Pellov vlastnoručne napísaný text o fiktívnom meste s rovnakým názvom, mieste útočiska, ktoré sa stráca v ničote ako prelud. Zhodou okolností staroegyptský symbol ANKH, ktorý bol jeho inšpiráciou pre názov piesne, znamená pokračovanie života v posmrtnom živote.

axel rudi risen symbol cover

Tracklist:

  1. The Resurrection (Intro)
  2. Forever Strong
  3. Guardian Angel
  4. Immigrant Song
  5. Darkest Hour
  6. Ankhaia
  7. Hell’s On Fire
  8. Crying In Pain
  9. Right On Track
  10. Taken By Storm

Linky:
https://www.axel-rudi-pell.de/
https://www.facebook.com/axelrudipellofficial/
https://www.instagram.com/axel.rudi.pell/

Zdroj: Steamhammer / SPV, Foto: Kai Hoffmann

Superhorror – nový videoklip

9.5.2024

Talianska horor/rocková kapela Superhorror vypustila do sveta klip k singlu Church of I.D.G.A.F.. Ten pochádza z jej minuloročnej platne Devilish Whisper. Okrem iného, môžete v nej počuť aj špeciálneho hosťa – Jacka, speváka formácie Speed Stroke.

Superhorror hovoria: ,,Superhorror a Speed Stroke vždy spájalo priateľstvo a túžba po koncertovaní. V roku 2016 sme spolupracovali na skladbe Break Your Bones, ktorá sa nachádza na druhom albume Speed Stroke Fury. Vydanie pokračovania bolo len otázkou času. Church of I.D.G.A.F. je dokonalým prejavom chaosu, ktorý obe kapely dokážu priniesť na pódium!”

Linky:
http://www.facebook.com/Superhorrorofficial
www.instagram.com/superhorror_official
https://superhorrorofficial.bandcamp.com
www.burningmindsgroup.com/atomic-stuff

Zdroj: Atomic Stuff Promotion

SARCAS ohlasuje nový album sprevádzaný ďalšími bonusmi!

9.5.2024

sarcas kapela 2024Žijeme v dobe nekonečných možností. To je fakt. A keď takýto fakt uchopia šikovní ľudia za správny koniec, vznikajú výborné veci. Jednou takou bolo obnovenie fungovania kapely SARCAS, ktorú kedysi založili Juraj Kuteš a Michal Plichta. Títo oravskí junáci sú dnes síce fyzicky rozdelení veľkou mlákou, ale ani to im nezobralo vietor z plachiet.

Už v roku 2019 to dokázali nahratím a vydaním debutu Cesspool Of Humanity. Pôvodne čisto metalová kapela sa rozhodla ctiť svoje korene ale zároveň sa nechať unášať súčasnými prúdmi. A tak svoj death a thrash dochucujú širokými melodickými časťami či popovými a rapovými nuansami.

Po chvíli ticha Sarcas v posledných dvoch rokoch ponúkli fanúšikom tri nové single, ktoré sa niesli v podobnom duchu ale predovšetkým prorokovali nový album. A ten skutočne vyjde a to už tento mesiac. Vydanie druhej dlhohrajúcej nahrávky s názvom Rise Of The Snowflakes je naplánované na 20. máj a predpredaj na digitálnych platformách je spustený už od 7. mája.

Kapela o novinke hovorí takto: „Na albume sme robili s prestávkami viac ako štyri roky. Je oveľa hustejší a rýchlejší. Zároveň plný zvratov, Taktiež sme sa snažili o nový zvuk, slovom posunúť sa ďalej. Je to jednoznačne náš najlepší album. Na albume hosťoval Tibor Bushfield Bušo, ktorý nám pomohol okoreniť sólom pieseň Aftershocks of Hopium. Za čo mu veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na jeho album, ktorý je tiež výborný.“

A aby kapela nezostala fanúšikom nič dlžná, pripravila si pre nich milé prekvapenia. Premiéra nového klipu k piesni Roses Fire Red je už naplánovaná na 22. mája a každý kto si zakúpi album v predpredaji, dostane ihneď jednu doposiaľ nevydanú ochutnávku Gangsta Paradise.

Tlačová správa

FORREST JUMP v novém klipu prožívají střet generací

7.5.2024

FORREST JUMP vydávají nový sci-fi klip k songu „Zapomenutý svět“ a spouští předobjednávky vinylu. Právě dnes sedmý den májový spatří světlo světa nový videoklip crossover fajnšmekrů FORREST JUMP, tentokrát k otvíráku alba „Vrtochy“ – písni „Zapomenutý svět“.

Hlavní myšlenka celé písně se stala i pilířem videoklipu vystavěném na epickém příběhu souboje generací připomínajícím spíše sci-fi: „Já už vlastně někdy ani nevím, jestli se to za sci-fi dá považovat. Dnešní svět považuju za šílený a i když rozhodně nejsem staromilec, někdy se mi po tom „starém“ zapomenutém světě stýská“, přibližuje téma klipu frontman Forrestů Pepa Michálek.

Tvorby klipu se zhostil dlouholetý spolupracovník a kamarád kapely Cyberolas

Obrazové ztvárnění písně „Zapomenutý svět“ vznikalo z velké části právě v jeho ateliéru asi osm měsíců, během kterých (jak je ostatně Cyberolasovým zvykem, podotýkají Forresti) kapela neměla nejmenší ponětí o tom, jak bude výsledný klip vypadat. Kytarista Michal Stochleba to komentuje: „Nebyl důvod pro nějaké kontroly nebo podobné blbosti. Cyberolas už pro FORREST JUMP natočil videoklipů několik a vlastně za něj mluví práce nejen pro nás, ale pro spoustu dalších kapel. Věděli jsme, že výsledek bude skvělý. A stejně nás Cyberolas překvapil, protože výsledek je ještě lepší, než jsme očekávali v nejdivočejších představách“.

Předprodej: https://www.sparkshop.cz/hledat/?hledat=FORREST+JUMP

Samotný režisér si práci na klipu kreativně užil a dokonce prozradil i drobná tajemství ze zákulisí: „Klip je vlastně reminiscencí na Válku světů, dnes již klasické dílo sci-fi literatury. K tomu mě inspirovaly vysoké tóny samplů v úvodu skladby, které připomínají staré UFO filmy z padesátých let, se vší tou naivitou a legračním technickým provedením. Téma skladby je jiné – zpívá se tu o pocitech čerstvého padesátníka, kterému se zdá, že tento svět už není ten jeho, ve kterém vyrůstal. Válka světů je metaforou pro střet generací. Teenageři jako piloti tripodů ničí vše, co bylo pro předchozí generaci hodnotou – architekturu, staré vzpomínky, stará alba. Ani Tančící dům v Praze nezůstane ušetřen. Generaci rodičů by nejraději viděli v jurském parku. Bylo skvělé pracovat s mladými herci, všichni byli tak svěží a plní energie! To bylo v ostrém kontrastu s muzikanty, kteří si i v komfortním prostředí green screenu stěžovali na bolavá kolena, záda, lokty a jiné končetiny. Práce na postprodukci a CGI zabrala téměř půl roku. Bylo potřeba všechny ty budovy nejen postavit, ale posléze také zbořit. Věřím, že se výsledek bude líbit, v ideálním případě oběma generacím.“

Vydání klipu „Zapomenutý svět“ uvádí zároveň možnost předobjednávky vinylu alba „Vrtochy“, které bude doplněno o bonusové CD s názvem „Předobrazy“. Na něm se objeví pět coververzí známých či méně známých songů českých interpretů, kteří FORREST JUMP ovlivnili a závěr CD patří akustickým verzím písní FORREST JUMP – „Rozcestí“, „Uprostřed magnetických polí“ a „Miluj svýho hejtra“.

TZ

Nové Podujatia

V zoznamoch pribudlo

Alice Cooper – Rocková Noc; 14.6.2024; Peugeot Aréna – Bratislava

alice cooper koncert bratislava 2024

www.metalmania-magazin.eu/metalove-a-rockove-koncerty/alice-cooper-rockova-noc-14-6-2024-peugeot-arena-bratislava/

Jungle Rot (USA) + Souls to Deny (SK); 24.6.2024; Collosseum Club – Košice

jungle rot collosseum koncert

www.metalmania-magazin.eu/metalove-a-rockove-koncerty/jungle-rot-usa-souls-to-deny-sk-24-6-2024-collosseum-club-kosice/

Angelus Fest 2024; Eufory, Down to Hell, Abstract…; 1.6.2024; Galéria Dominika Skuteckého – Banská Bystrica

angelus fest festival banska 2024

www.metalmania-magazin.eu/festivaly/angelus-fest-2024-eufory-down-to-hell-abstract-1-6-2024-galeria-dominika-skuteckeho-banska-bystrica/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *