Novinky z prostredia interpretov Anvil, Tublatanka, Bleir, Ereley

anvil kapela 2024

Anvil vypustili druhý singel z pripravovaného albumu

10.5.2024

anvil kapela 2024Kanadská metalová legenda Anvil 28. júna poteší fanúšikov 20. albumom One And Only. Celé to vydajú pod hlavičkou AFM Records.

,Sme viac ako naše staré ja za posledné roky,” komentuje nový album frontman Lips Kudlow a dodáva: ,,Zbavili sme sa všetkých modernejších vplyvov, najmä verzie Anvil z 90. rokov. Žiadne sexuálne témy a žiadne thrash/speedové skladby, aké sa objavili na minulých albumoch.“

Samotné piesne nahrali minulé leto pod dohľadom producenta Martina “Mattesa” Pfeiffera a Jörga Ukena v nemeckých štúdiách Uken’s Soundlodge. Rovnaký produkčný tím mal dohľad nad ich predošlými počinmi Anvil Is Anvil (2016), Pounding The Pavement (2018), Legal At Last (2019) and Impact Is Imminent(2022).

Lips o spolupráci: ,,Pfeiffer a Uken sú našou jedinou voľbou. Mattes a Jörg ako zvyčajne odviedli skvelú prácu pri výbere našich najlepších skladieb a zabezpečili, aby mali špičkový zvuk. Skvelí chlapci, ktorí rozumejú kapele a vedia, čo nám najlepšie vyhovuje.”

Keď sa hovorí o najvplyvnejších kapelách v histórii heavy metalu, autority v tejto oblasti pravidelne dávajú Anvil na popredné miesta.

Formácia z kanadského Toronta, v ktorej pôsobia dvaja hlavní predstavitelia – gitarista/spev Steve “Lips” Kudlow, bubeník Robb Reiner, a basgitarista Chris Robertson, sa nielenže ohliada za pôsobivou kariérou s nespočetnými vrcholmi (a aj s mnohými ťažkosťami), ale mala aj trvalý vplyv na množstvo medzinárodne uznávaných hudobníkov – od Metallicy až po Slayer.

O jej problémoch v ceste za slávou a uznaním v roku 2008 vznikol dokumentárny film Anvil! The Story of Anvil.

anvil one and only cover

Tracklist:

 1. One And Only
 2. Feed Your Fantasy
 3. Fight For Your Rights
 4. Heartbroken
 5. Gold And Diamonds
 6. Dead Man Shoes
 7. Truth Is Dying
 8. Rocking The World
 9. Run Away
 10. World Of Fools
 11. Condemned Liberty
 12. Blind Rage

Prvý singel:
Feed Your Fantasy: https://youtu.be/8dhQoQ7dptA?si=D8fW-sLKqHc0-4MO

Linky:
http://my.tbaytel.net/tgallo/anvil/
https://www.instagram.com/anvil.metal/
https://www.facebook.com/anvilmetal/

Zdroj: https://lnk.sk/ikyl

Tublatanka predstavuje energickú pieseň Súboj víťazov k Majstrovstvám sveta v hokeji!

6.5.2024

Skupina Tublatanka fandí hokeju! Rocková legenda pripravila novú pieseň Súboj víťazov pre Majstrovstvá sveta v hokeji 2024 v Českej republike  pre fanúšikov  slovenského hokeja.  K novinke nakrútili Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser videoklip, ktorý si zobral na starosť režisér Karol Vosátko. Súboj víťazov je poctou skupiny Tublatanka k úspechom a tradícii slovenského hokeja a jeho hráčov.

“Slovensko hrá súboj hodný víťazov, v duši má napísané, že na to má!” Takto začína spevák Maťo Ďurinda pieseň, ktorá svojim  textom a  atmosférou skandovania publika  povzbudzuje  výkony slovenských reprezentantov v hokeji. Skladbu Súboj víťazov zložil Maťo Ďurinda so svojou manželkou Mirkou, ktorá napísala text piesne.

„Keď som bol malý, chcel som sa stať hokejistom, poctivo som od siedmich rokov trénoval za družstvo žiakov BEZ Bratislava. Tesne pred postupom do dorastu som mal na zápasoch dve vážnejšie zranenia. Zlomený nos a kľúčnu kosť. Začal som uprednostňovať gitaru a spev a založil som rockovú skupinu. Ale tá silná vášeň k hokeju ma nikdy neopustila. Dnes som fanúšikom hokeja. Ako muzikant som dlhší čas mal túžbu urobiť pieseň so športovým  videoklipom a venovať ju na podporu  slovenského hokeja,“ prezradil frontman Maťo Ďurinda.

K novinke nakrútili členovia Tublatanky aj videoklip pod taktovkou režiséra Karola Vosátka. Kameru a strih má na konte Maroš Derlan. Vo videu uvidia fanúšikovia mnohé najkrajšie góly, oslavy a hokejové osobnosti zo zlatej  éry slovenského hokeja, z čias, keď sa Slovensko v roku 2002 stalo majstrom sveta v ľadovom hokeji.  Videoklip prináša aj dôležité  momenty zo zápasov súčasných hokejových hviezd na Majstrovstvách sveta v hokeji aj úspechy  a oslavy  bronzových medailistov z olympiády v  Pekingu. Klip obsahuje aj skryté titulky textu piesne. Maťo Ďurinda predstavil pieseň aj Slovenskému zväzu ľadového hokeja na čele s Miroslavom Šatanom.

„Niekoľkokrát som na zväze pieseň pustil z reproduktora, aby si ju členovia vypočuli. Ukázal som k nej jej športový text, ktorý povzbudzuje našich reprezentantov. Keď sme sa bavili o tejto piesni, tak pána Šatana napadla myšlienka, že by bolo vhodné, aby v piesni bol aj typický zvuk Slovenska. Vtedy sme si  všetci položili otázku, čo je vlastne typický zvuk našej krajiny. A všetkých nás hneď napadlo, že typickým zvukom je fujara. Potešilo nás to, že sme sa na tom hneď  zhodli. A tak sme  zvuk fujary zapracovali do piesne,” konštatuje Maťo Ďurinda.

Z refrénu piesne pripravila kapela aj 30-sekundový takzvaný Gól song, ktorý sa začína  fujarou aj s fanúšikovským  skandovaním “Slovensko”. Je určený na použitie na štadióne, keď slovenskí hokejisti  strelia gól. Pieseň a videoklip  Súboj víťazov je poctou skupiny Tublatanka k úspechom, tradícii a kvalite slovenského hokeja a jeho hráčov v našej malej hokejovej krajine.

Tublatanka stihla za 40 rokov na scéne vydať 12 štúdiových albumov a množstvo megahitov. V minulom roku vyšlo rockovej legende nové CD a LP Uprostred chaosu s pätnástimi piesňami. Okrem toho vydala v reedícii vydavateľstva Opus prvých šesť albumov na vinylových LP platniach a CD nosičoch z osemdesiatych a deväťdesiatych rokov minulého storočia.

 Všetky informácie o Tublatanke nájdete na https://www.tublatanka.sk/oficialna-webova-stranka/

Tlačová správa

Bleir – nový singel

6.5.2024

Košická post-hardcore formácia Bleir vydala nový singel Maze.

Linky:
https://www.facebook.com/bleiroff
https://www.instagram.com/bleiroff
https://bleir.bandcamp.com/track/maze
https://www.youtube.com/@bleir_official
https://open.spotify.com/artist/6NMscNqnpwuwg5B8icbgtA

Zdroj: Matej Remper

Ereley – nové lyric video Orient Flowers

5.5.2024

ereley kapela 2024Po vydání prvního singlu “Symphony of Hell” 15.4., vychází 2.5. druhý singl s názvem “Orient Flowers”, tentokráte pro kapelu vůbec poprvé ve formě lyric videa. Vydání alba je plánováno na 31.5.2024

Linky:
http://www.ereley.cz/
https://www.facebook.com/WeAreEreley/
https://bandzone.cz/ereley/
https://www.youtube.com/channel/UCjKgyq8GpHfQa03MxfgwXJA

TZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *