Melissa – Cui Bono (EP)

melissa cui bono cover

 melissa cui bono coverExistujú kapely, ktoré sú vám sympatické od prvej pesničky. Kapely, ktoré do hudby dávajú toľko pohody, až máte dojem, že vás ich hudba balí do mäkkej deky a posadí k horiacemu krbu s pohárom dobrého vína. Do tejto skupiny patrí aj kutnohorská Melissa.

Fungujú už pekných pár rokov a za ten čas im vyšlo osem albumov. Posledné EP-čko Cui Bono vydali tento rok vo februári. Nahrávané bolo v štúdiu  Streetsound Pardubice. Grafiku (obal) vymysleli spoločne Petr Kohoutek, Adam Langr a Ivo Vičar.

Je to tak trochu predelový album, lebo je posledný nahraný v starej zostave. Obsahuje päť akustických skladieb, z toho jednu inštrumentálnu.

V koho prospech?

Prvá, veselá a vtipná “pijanská” pieseň Na sedmém schodu, vás okamžite dostane do správnej nálady a to ani nemusíte mať radi pivo.Druhá rovnako energická O milost se neprosí kladie takmer filozofické otázky, rozhodnutie ostať či ísť síce za vás nevyrieši, ale rozhodne vás zdvihne zo stoličky.

Tretia S medem u huby má dokonalý nádych stredovekých trubadúrskych piesní a mne osobne sa zo všetkých páči najviac. Inštrumentálna Menhiry vyniká krásnou melódiou.

Posledná je najpomalšia z celého EP, húpavá a nežná balada Tančím se stínem, plná osamelosti a smútku.

Konečný verdikt

Aj keď je tu iba päť skladieb, na kvalite albumu to nijako neuberá. Všetky skladby sú plné zvláštnej romantickej a snovej atmosféry a potešia dušu každého milovníka folku aj alternatívneho rocku. Asi je jedno, či vnímate Melissu tak alebo tak.

Lineup:

  • Lucie Strnadová – spev
  • Petr Kohoutek – gitara
  • Lída Hájková – husle
  • Adam Langr – djembe

Tracklist:

  1. Na Sedmém Schodu
  2. O Milost Se Neprosí
  3. S Medem U Huby
  4. Menhiry
  5. Tančím Se Stínem

Rok vydania: 2024

Vydavateľstvo: Samovydanie

Youtube ukážka:

Linky:
https://melissamusic.cz/
https://www.facebook.com/melissa.officialsite/
https://bandzone.cz/melissakutnahora/
https://www.youtube.com/channel/UCIfIK1CQvra37aVG1Jsn4vA/
https://www.instagram.com/melissa_kh_official/

Hodnotenie: 5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *