Novinky z prostredia interpretov Nightwish, Fading Echoes, Guns N’ Roses, Marionette

nightwish 2023

Nightwish zverejnili prvý singel z chystaného albumu

21.5.2024

nightwish 2023Medzi najočakávanejšie albumy roku 2024 určite patrí aj chystaná platňa od symfonikov Nightwish. Jej názov bude Yesterwynde a vyjde 20. septembra.

nightwish yesterwynde cover

Tracklist:

 1. Yesterwynde
 2. An Ocean of Strange Islands
 3. The Antikythera Mechanism
 4. The Day of…
 5. Perfume of the Timeless
 6. Sway
 7. The Children of ‘Ata
 8. Something Whispered Follow Me
 9. Spider Silk
 10. Hiraeth
 11. The Weave
 12. Lanternlight
 13. Yesterwynde (Orchestral version)
 14. An Ocean of Strange Islands (Orchestral version)
 15. The Antikythera Mechanism (Orchestral version)
 16. The Day of… (Orchestral version)
 17. Perfume of the Timeless (Orchestral version)
 18. Sway (Orchestral version)
 19. The Children of ‘Ata (Orchestral version)
 20. Something Whispered Follow Me (Orchestral version)
 21. Spider Silk (Orchestral version)
 22. The Weave (Orchestral version)
 23. Lanternlight (Orchestral version)

Prvý singel je skladba Perfume Of The Timeless:

Tuomas Holopainen sa delí o svoje myšlienky o Perfume Of The Timeless:
,,Ste výsledkom neprerušenej reťaze miliónov predkov a ich lások. Perfume Of The Timeless nám všetkým pripomína túto úžasnú skutočnosť. A ak nie ste ohromení, vypočujte si ju ešte raz, pretože je to dôležité.”

Linky:
http://www.nightwish.com/
https://www.facebook.com/nightwish/
https://www.instagram.com/nightwish/
https://www.youtube.com/c/nightwish/

Zdroj: NUCLEAR BLAST Leoni Dowidat

Fading Echoes – zmluva s Wormholedeath, singel so Zakom Stevensom

20.5.2024

Fading Echoes kapela 2024Kapela uviedla:

Fading Echoes s hrdosťou oznamujú začiatok spolupráce s Wormholedeath Records pri fyzickom vydaní nášho očakávaného debutového albumu Shadow of Another.

Táto spolupráca znamená novú kapitolu na našej hudobnej ceste a my nemôžeme byť šťastnejší z tohto spojenia. Vydavateľstvo Wormholedeath Records je známe neochvejnou podporou začínajúcich umelcov a aj tým, že pomáha rozvíjať ich kreativitu.

Shadow of Another je pre nás viac než len album; je to odraz našej spoločnej vášne a odhodlania tvoriť hudbu, ktorá hlboko rezonuje s naším publikom…”

Fading Echoes je progresívna metalová formácia z gréckeho Volosu, ktorá vznikla v roku 2019. Členmi sú Dimitris Stratikis (spev a basová gitara), Vasilis Sarou (klavír a klávesy) a Petros Printezis (gitary), spolu so session hudobníkmi Jimom Politisom (gitary) a Nickom Vellom (bicie).

Ich hudba je fúziou zložitých melódií, komplexných rytmov a atmosférických textúr. Inšpiráciami Fading Echoes sú Savatage, Evergrey, Anathema, Katatonia, Opeth a Soen.

Debutový album Shadow of Another je melancholickou a pochmúrnou cestou. Päť z ôsmich skladieb tvorí podmanivú pentalógiu The Stages of Grief.

Každá jej časť  je zvukovým skúmaním inej fázy smútku. Od počiatočného šoku a popierania, až po konečné prijatie a vyriešenie.

Na albume sa podieľal aj Zak Stevens (Savatage / TSO) (pieseň Acceptance) a album mixoval a masteroval George Constantine Kratsas.

fading echoes shadow cover

Tracklist:

 1. The Stages of Grief, Pt.1 – Denial
 2. The Stages of Grief, Pt.2 – Anger
 3. The Stages of Grief, Pt.3 – Bargaining
 4. The Stages of Grief, Pt.4 – Depression
 5. The Stages of Grief, Pt.5 – Acceptance (ft Zak Stevens)
 6. The First Step Forward
 7. Rumination
 8. The Final Act

Pozrite si lyric video k skaldbe Acceptance, kde budete počuť aj Zaka Stevensa:

Linky:
https://www.facebook.com/fadingechoesgr
https://www.instagram.com/fadingechoesgr

Zdroj: Wormholedeath

Guns N’ Roses sa pokúšajú spraviť nový album

19.5.2024

guns n roses kapela 2024Slash uviedol, že Guns N’ Roses sa v súčasnosti “pokúšajú” o nový album. Pracujú na ňom všetci členovia. Legendárna hardrocková formácia nevydala plnohodnotný počin od albumu Chinese Democracy z roku 2008. Ako vieme, na ňom sa z klasickej zostavy  podieľal iba spevák Axl Rose.

Slash a basgitarista Duff McKagan sa v roku 2016 opäť spojili s Axlom a odvtedy vydali niekoľko samostatných singlov – Absurd (písaný ako ABSUЯD), Hard Skool, Perhaps a The General -, ale o plnohodnotnom albume dlho nič nespomínali.

V novom rozhovore pre denník Daily Star sa Slasha, ktorý práve propaguje platňu Orgy Of The Damned (prevažne bluesové skladby, hosťujúci speváci) opýtali, prečo sa na jeho novom albume neobjavujú Axl a Slashov spolupracovník z kapely The Conspirators – Myles Kennedy.

Gitarista odpovedal: ,,Bola to moja vlastná bočná vec, takže som do nej neťahal svojich vlastných ľudí. Guns N’ Roses sa snažia urobiť svoju vlastnú nahrávku a ja s nimi v tomto zmysle spolupracujem, ale toto nezahŕňalo nikoho iného.”

Guns N’ Roses vydali vo februári 2022 štvorpesničkové EP s názvom Hard Skool. Tento počin, ktorý bol exkluzívne dostupný v oficiálnom obchode GNR. Obsahoval dve nové songy, ktoré skupina vydala v roku 2021 – titulnú skladbu a Absurd -, ako aj živé verzie piesní Don’t Cry a You’re Crazy.

Linky:
http://gunsnroses.com/
https://www.facebook.com/gunsnroses/
https://www.instagram.com/gunsnroses/

Zdroj: https://bit.ly/4dRVcab, Foto: By Raph_PHhttps://www.flickr.com/photos/raph_ph/53008942181/, CC BY 2.0, Link

Pretože aj keď sú mosty spálené, ráno prinesie nový deň

20.5.2024

marionette kapela 2024Robiť prieniky žánrov ktoré nás formovali a pretaviť ich v jeden projekt tak, ako to cítime my. Presne toto bolo hlavnou myšlienkou pri založení zoskupenia, ktoré dnes nesie názov Marionette. Chceli sme robiť veci inak a na slovenskú hudobnú scénu priniesť trocha toho, čo máme radi – lenže podľa vlastného receptu!

Marionette je slovenská metalová kapela z okresu Senec, založená v roku 2021. Nosnou jednotkou skladieb je melodickosť a vo viacerých prípadoch sú ovplyvnené rôznymi hudobnými smermi. V máji 2024 kapela predstavuje prvý singel s názvom “OZVENY SPOMIENOK” a v tomto duchu chce aj pokračovať. Viac však momentálne neprezrádza.

Je sa na čo tešiť, všetky informácie a novinky budú ihneď dostupné na sociálnych sieťach. Tam sa dozviete všetko a možno aj niečo navyše. Za kapelu Marionette sa vyjadril spevák a frontman kapely Laco Varga.

“Chceli sme spievať o veciach, s ktorými sa ľudia dokážu stotožniť. Nie v jednom prípade je to láska, či sklamanie z nej. Texty sú plné metafor a skrytých významov, ale ich hlavnou myšlienkou vždy ostáva nádej. Ak existujú nejaké istoty, tak jednou z nich je, že nádej nikdy neumiera. Pri písaní skladieb necítime potrebu sa škatuľkovať a preto sa nemusíme obmedzovať. Inšpiráciu čerpáme zo života a z maličkostí, no a samozrejme, kreativite sa medze nekladú.”

Marionette v roku 2024 sú:

 • LACO VARGA – Spev, gitara
 • VILLY ZEMEŠ – Gitara
 • TOMÁŠ OPAVSKÝ – Basová gitara
 • LACO ŠEBO – Bicie nástroje

Marionette momentálne dokončuje koncertný set a na pódiách sa plánuje predstaviť v druhej polovici roka 2024. Podrobné informácie ku koncertom budú zverejnené už čoskoro na:
www.marionette.sk

Odkazy na sociálne siete a streamovacie platformy
https://marionette.sk/odkazy

Tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *