Agnostic Front, Coldblooded, Remdik; 22.6.2024; Collosseum Club – Košice

agnostic front koncert kosice 2024

Krstní otcovia hardcoru Agnostic Front sa po roku vrátili do Košíc

Veľmi dusný sobotňajší podvečer sa schyľoval k búrke. Ale vďaka klimatizácii, striktnému zákazu fajčenia počas koncertu, ktorý všetci vzorne dodržiavali a zo začiatku nie príliš veľkému počtu fans, sa v známom klube dalo vydržať. Opäť sa stretlo množstvo známych.

Krátko pred siedmou hodinou otvorila večer veľmi nádejná päťčlenná banda Remdik zo Žiliny. Myšlienka založiť túto kapelu pochádza už z roku 2008. Ich vlani vydaný prvý rovnomenný materiál má osem songov a ako kazeta vyšiel na balkánskom labeli 161 Strikes Records.

Pomaly sa zbierajúcemu publiku naservírovali surový a neotesaný hardcore oi!, ktorý bol rovnako ostrý ako samotný remdik. Je to stredoveká zbraň, ostnatá guľa na konci reťaze. Táto kapela nemá problém vziať si na paškál čokoľvek a kohokoľvek. To bolo jasné z názvov priamočiarych a drsných skladieb. Ich polhodinový set zaujal obecenstvo a objavila sa aj skupina pogujúcich.

Z Bánoviec nad Bebravou k nám zavítalo metal-hardcore kvinteto Coldblooded, ktoré je na scéne od roku 2009 a prešlo množstvom personálnych zmien. Na konte majú dva albumy, Noise In Your Head a Kto som?!

Okolo pol ôsmej sa ozvalo melodické intro a pokračovalo sa ďalej. Kapela Coldblooded ovládla pódium moderným mixom hardcoru a klasického punku s primeranou dávkou groove metalu a thrashu.

Zvuk sa výrazne zlepšil. Pribudlo aj ľudí, ale väčšia časť prvých pogujúcich bola asi vonku ,zakuric’. Aj tak bol ohlas publika značný a atmosféra bola pripravená pre hviezdy večera.

Agnostic Front je americká kapela založená v roku 1980 v New Yorku. Patria k pilierom žánrov hardcore punk a crossover thrash.

Svojim špecifickým štýlom sa zaradili k najvýznamnejším predstaviteľom NYHC. O štyri roky neskôr vyšiel ich debut ,Victim In Pain’, ktorý je považovaný za jednu z klasík žánru. Za zmienku stoja aj nahrávky ,Cause For Alarm’, ,Liberty And Justice For…’, ,One Voice’ a Something’s Gotta Give’. Ich diskografia obsahuje 12 albumov. Posledný ,Get Loud!’ vyšiel v roku 2019.

agnostic front koncert kosice 2024

Agnostic Front od svojich začiatkov venovali pozornosť realite, ktorá nás obklopuje, plnej korupcie a sociálnych nepokojov. ,,Vždy sme mali čo povedať a vždy voláme po zmene,” hovorí frontman skupiny Roger Miret.

O 21.00 začalo filmové intro a prvý sa na pódiu objavil gitarista Vinnie Stigma. Kapela svojím nasadením od začiatku vyburcovala asi 250 členný dav. Jej prejav je jedinečný a nezameniteľný.

V druhej polovici ich setu odspieval jeden song Stigma a Agnostic Front sa rozbehli ešte viac. Mnoho refrénov odspievali spolu s Collosseom. Záver koncertu patril najstarším hymnám Gotta Go a Blitzkrieg Bop. Po rozsvietení predviedol stage diving sám Stigma a rozvášnený dav ho chvíľu nosil na rukách. Agnostic Front odohrali v Košiciach už štvrtý skvelý koncert a sľúbili, že o rok prídu zase.

agnostic front collosseum kosice 2024

Vďaka za všetkých !!!

P.S.: Za foto Agnostic Front patrí srdečné poďakovanie Lacimu Schurgerovi 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *