Marturos – Messages to the Future

marturos messages to cover

marturos messages to coverUrčite ste už počuli, že „tretí album je pre kapelu najdôležitejší“. Tak sa poďme pozrieť, ako to dopadlo u prievidzko-trenčianskych Marturos. Tí v máji vypustili do sveta platňu Messages to the Future.

To „platňu“ je dôležité – daná nahrávka zatiaľ fyzicky vyšla ako limitovaná edícia LP.

Odkazy pre budúcnosť

Marturos vynikajú hlavne speváčkou Maggee s jej špecifickým štýlom spevu. Prvá pieseň má názov Bury Me for Life. Už tu počuť, že dievčina a chlapci sa rozhodli dať dôraz na „energiu“. Bubeník Matúš odvádza výbornú prácu. Jeho sila nespočíva v dvojkopákových paľbách (žiadna Sonata Arctica), ale rozhodne vie hrať veľmi energicky.

Ďalším poznávacím znamením tejto nahrávky sú melodické gitary. Titulná pieseň a taktiež Boca do Inferno, Life Disguised as Death, resp. You Sound Like a Broken Record sú dôkazy, ako vedia spojiť brutalitu a melodiku.

Už spomínaná speváčka Maggee vyrástla na skúsenú frontwomanku. Skvele strieda „chrapľavejšie“ a čisté polohy, a v piesňach využíva aj dvojhlasy. Ak vám v začiatkoch aj nesedela (ako mne 😀 ), teraz vás určite bude baviť.

Zaujímavosťou sú aj predposledná Structures a záverečná The Center of God’s Eternal Abyss. V nich využívajú aj niečo ako progress – čo by mohli rozvinúť na ďalších počinoch. Spomínaná záverečná by sa nestratila ani v prípadných koncertných setlistoch.

Menšou chybičkou krasy je však celkový zvuk. Keby to znelo o niečo čistejšie, tak by to bolo aj na svetový úspech. Ale vieme – sme na Slovensku a Marturos zrejme nemajú rozpočet ako svetové kapely.

Záver

Energický, melodický a nadupaný album od vyzretej kapely.

Lineup:

  • Maggee Marturos – spev
  • Alexander Frohlich – gitara
  • Maroš Maliček – gitara
  • Marián „Maňo“ Švec – basa
  • Matúš Minich – bicie

Tracklist:

  1. Particles
  2. Bury Me for Life
  3. Boca do Inferno
  4. Made of Pain
  5. Life Disguised as Death
  6. Divide and Conquer
  7. Hermetic Fire
  8. You Sound like a Broken Record
  9. Back to the Middle Ages
  10. Structures
  11. The Center of God’s Eternal Abyss

Rok vydania: 2025

Vydavateľstvo: Samovydanie

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/marturosofficial/?epa=SEARCH_BOX
https://www.instagram.com/marturosofficial/
https://bandzone.cz/marturos
https://marturosofficial.bandcamp.com/album/messages-to-the-future
https://www.youtube.com/@Marturos_official

Hodnotenie: 5,5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *