Pretty Maids – Pretty Maids (EP)

Začiatkom 80. rokov vo svete dominoval pop metal, reprezentovaný kapelami, ako napríklad Cinderela, či Europe. Zahanbiť  sa nenechala ani taká krajina, akou je Dánsko, ktorá dala metalovému svetu okrem hororového kráľa Kinga Diamonnda aj výbornú kapelu Pretty Maids.

Samotná kapela vznikla v roku 1981 a založili ju Ronnie Atkins a Ken Hammer. O dva roky vydávajú svoje prvé EPčko s identickým názvom.

Dané dielo obsahuje 6 skladieb a kapela nám predvádza v čom spočíva jej sila a to v silných melódiách a v balansovaní medzi pop metalom v štýle Europe, hard rockom a speed metalom. Dôkazom môjho tvrdenia je aj skladba City Light, ktorá predstavuje vysokoenergický úvod daného EPčka. Fantasy predstavuje o niečo popovejšiu tvár kapely, ktorá slúži ako oddychovka  k nasledujúcemu bloku energiou sršiacich skladieb, ktorý konči záverečnou skladbou Nowhere to Run. Z nich by som chcel vyzdvihnúť skladbu Children of Tomorrow. Hymnický úvod, precítený text a úchvatne sólo. Jednoducho recept na výbornú skladbu.

Toto EPčko pripravilo pôdu pre ďalšie ich nahrávky, ktoré sa budú postupne vylepšovať. Môžeme ho brať ako zápalku, ktorá rozhorí veľký oheň a páni muzikanti z Pretty Maids na ďalších nahrávkach ukázali, ako v tejto vatre vedia podkurovať.

Lineup:

 • Ronnie Atkins – Spev
 • Ken Hammer – Gitary
 • Pete Collins – Gitary
 • John Darrow – Basa
 • Alan „Stevie“ Owen – Klávesy
 • Phil Moorheed – Bicie

 

Tracklist:

  1. City Lights
  2. Fantasy
  3. Shelly The Maid
  4. Bad Boys
  5. Children Of Tomorrow
  6. Nowhere To Run

 

Hodnotenie: 5

Pridaj komentár