Novinky z prostredia interpretov Flotsam and Jetsam, Wintersun, Ánni, Khadaver

flotsam and jetsam kapela 2024

Flotsam and Jetsam zverejnili tretí singel z pripravovaného albumu

5.7.2024

flotsam and jetsam kapela 2024Thrashoví veteráni Flotsam and Jetsam zverejnili druhý singel z chystaného albumu I Am the Weapon , ktorý vypustia do sveta 13. septembra pod hlavičkou AFM Records.

Spomínaný počin nielenže plynule nadväzuje tam, kde skončili jeho dvaja vynikajúci predchodcovia, ale zároveň sa posúva o krok ďalej, pokiaľ ide o hudobné zručnosti a kompozíciu.

Obsahuje viac prekvapivých momentov ako kedykoľvek predtým. Od brutálnych, hyperrýchlych skladieb ako I Am The Weapon, až po atmosférickú, ale nie superrýchlu Burned My Bridges, každá pieseň na albume je svojím spôsobom presvedčivá.

Mix a mastering mal na starosti známy Jacob Hansen. Artwork navrhol ich dlhoročný spolupracovník Andy Pilkington z Very Metal Art.

flotsam and jetsam i am the cover

Tracklist:

 1. A New Kind of Hero
 2. Primal
 3. I Am the Weapon
 4. Burned My Bridges
 5. The Head of the Snake
 6. Beneath the Shadows
 7. Gates of Hell
 8. Cold Steel Lights
 9. Kings of the Underworld
 10. Running Through the Fire
 11. Black Wings

Samotný singel ma názov Burned My Bridges:

Predošlé single:
Primal: https://youtu.be/HnFNVqyZwYg?si=jLgbtI_khdhueQ6O
I Am the Weapon: https://youtu.be/7u8KMq1LCfk?si=5dgAsiGZNB2TjRqj

Linky:
www.flotstildeath.com
www.facebook.com/flotsamandjetsam.official
www.instagram.com/flotsamandjetsamofficial
https://shop.afm-records.de

Zdroj: https://bit.ly/4cwdNay

Wintersun ohlásili nový album

2.7.2024

wintersun kapela 2024Známa fínska symphonic/melodic deathmetalová formácia Wintersun 30. augusta vydá nový počin Time II.

Jari Mäenpää komentuje: ,,Time II je veľkolepou cestou od svetla k tme a späť. Skúmaním vesmíru a energie, kontrastom temnej búrkovej krajiny k pokojným a krásnym záhradám rozkvitnutých čerešní s hmlistými, zasneženými horami, ktoré vám vyrazia dych. Obsahuje piesne s brutálne rýchlymi bicími, gitarami a aj krásne melodické pomalšie skladby s magickým exotickým vplyvom. Má veľkolepé orchestrálne aranžmány a zbory, okorenené starobylými svetovými nástrojmi a trblietavými syntetizátormi. Nebude chýbať Jariho vzletný, čistý spev, kontrastujúci s jeho agresívnym štýlom. Je to veľmi detailný a komplexný album, na ktorom pri každom počúvaní nájdete niečo nové.”

wintersun time ii cover

Tracklist:

 1. Fields of Snow (instrumental)
 2. The Way of the Fire
 3. One with the Shadows
 4. Ominous Clouds (instrumental)
 5. Storm
 6. Silver Leaves

Linky:
https://wintersun.bfan.link/time-ii.fbi
https://www.facebook.com/wintersun

Zdroj: Nuclear Blast, Foto: Onni Wiljami Kinnunen

V novém singlu Elegy of Decay se tuzemští Ánni více noří do atmosférického black metalu

1.7.2024

Srny, příroda… a všudypřítomná temnota. Jihočeští ÁNNI vydali nový singl Elegy of Decay, který se s chutí rochní v blackmetalových bažinách, avšak stále s důrazem na čistý ženský zpěv. S novinkou chtějí také oslovit labely kvůli vzniku dlouhohrajícího debutu, na kterém nyní pracují.

„Moc se mi líbí propojování atmosférického black metalu s Neiry krásným zpěvem. Je to kombinace, na které ÁNNI stojí. Má v sobě tajemno, osobitost a něco nesmírně přitažlivého,“ uvádí kytarista a autor hudby Václav Votruba.

ÁNNI k novince, z jejíž textu je cítit vůně hlíny, lesa a tlejícího dřeva, pořídili i klip, který opět režírovala Neira, jež se obecně stará o vizuální stránku kapely. „Ve videu jsou temné bytosti, které symbolizují přírodu. Je krásná, ale kvůli lidskému zásahu kolikrát i temná a v rozkladu. Jednou jí s námi dojde trpělivost, pohltí nás a pak se znovu zrodí v čistotě, bez lidí,“ komentuje Neira a dodává, že na videu spolupracovaly Srny z Junktownu, které jsou součástí českobudějovické taneční skupiny Aiwa! Tribe.

Nová skladba bude součástí připravované desky, již by kapela ráda vydala v příštím roce, kdy se také začne chystat na koncerty, které by měly odstartovat v roce 2026.

Facebook: https://www.facebook.com/annimetal
Spotify: https://open.spotify.com/artist/6TNftucViRlNeSczI1PRJg?si=M23i_u7RS2WLHUJxfS2yuA

Kontakt: anni.metalband@gmail.com

TZ

Khadaver sú späť

3.7.2024

khadaver kapela 2024

Zľava: Attar 9 (basa) :: Nihil Nix (gitary, klávesy, programovanie bicích) :: Arion Mars (vokály)

Slovenská industrial formácia Khadaver ohlásila návrat na pódia.

Na svojej FB stránke uviedli: ,,Sme späť! S nadšením po 8-ročnej prestávke oznamujeme návrat KHADAVER v čerstvej zostave a s novou hudbou v zálohe.
Pripravte sa na comebackové koncerty a úplne nové skladby, ktoré znovu rozpália vaše zmrazené mechanické duše. Sledujte nás na Facebooku, kde nájdete všetky novinky, informácie o koncertoch a o nových nahrávkach.
Zostava (na foto zľava):
Lov na nového bubeníka je momentálne v plnom prúde.”

Linky:
http://khadaver.com/web/
https://www.facebook.com/khadaver
https://khadaver.bandcamp.com/

Zdroj: Nihil Nix

One thought on “Novinky z prostredia interpretov Flotsam and Jetsam, Wintersun, Ánni, Khadaver”

 1. V pôvodnom texte bolo uvedené, že Flotsam and Jetsam vydali druhý singel. Burned My Bridges je tretím singlom. Za chybu sa ospravedlňujem.

  Thomas Kai

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *