Symfonia – In Paradisum

Meno Timo Tolkki netreba žiadnemu milovníkovi kovovej muziky predstavovať. Po ukončení činnosti kapely Revolution Resistance a oznámení vytvorenia novej tzv. ‘super group‘ Symfonia mnoho milovníkov melodického kovu nový album daného spolku. Samozrejme výnimkou som nebol ani ja. No a aký je výsledok? Tak poďme po poriadku.

Samotné hudobné teleso s názvom Symfonia bolo založené koncom roku 2010. K zakladajúcim členom okrem Tima Tolkkiho patria André Matos – spev, Jari Kainulaien – basák (svojho času ex Stratovarius), Mikko Härkkin – klávesy (ex Sonata Arctica), Ulli Kusch – bicie (ex Helloween, Gamma ray a pod.)

Krátko po svojom vzniku sa pustili do nahrávania nového albumu, ktorý oficiálne vyšiel 23. marca 2011.

Album obsahuje 10 skladieb plus 1 japonský bonus. Ako sa hovorí, kvantita nemusí nutne znamenať aj kvalitu. A bohužiaľ to je prípad daného albumu. Počas počúvania z každej skladby na vás do slova ‘vyskočia‘ motívy z albumov Infinity, Episode a podobne… Dočkáte sa aj takej doslova nechutnosti, že motívy zo stratíckeho hitu Hunting high and low sú použité asi v troch skladbách. Dokonca v skladbe Santiago dôjde k vykrádaniu slávnej kapely, ktorá bola hlavným Tolkkiho inšpiračným zdrojom pri zakladaní Stratovarius – Rainbow. Jedným slovom nechutnosť. Často počúvam názor, že v power/speed metale sa už nedá nič nové vymyslieť. No myslím si, že to nie je pravda. Dôkazom je napr. predchádzajúce pôsobisko Tima, kde nerušeným spôsobom pokračoval v začatej práci s kapelou Stratovarius, alebo napr. aj posledný album Sonaty Arcticy.

Na záver asi toľko, že jediným dôvodom nahratia toho albumu bolo zrejme vytiahnuť peniaze od fandov, čomu mala poslúžiť aj účasť muzikantov ako napr. Andre Matos. Takto asi vyzerá nahratie albumu, keď jednoducho dôjdu nápady.

Lineup:

 • Timo Tolkki – Guitars
 • André Matos – Vocals
 • Jari Kainulainen – Bass
 • Mikko Härkin – Keyboards
 • Uli Kusch – Drums

Tracklist:

 1. Fields of Avalon
 2. Come by the Hills
 3. Santiago
 4. Alayna
 5. Forevermore
 6. Pilgrim Road
 7. In Paradisum
 8. Rhapsody in Black
 9. I Walk in Neon
 10. Don’t Let Me Go

Hodnotenie: 1,5

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.