Accept – Stalingrad: Brothers in Death

accept stalingrad cover

accept stalingrad coverPo výbornom comebackovom albume Blood of the Nations nás partička okolo Wolfa Hofmana prekvapila tento rok novým albumom.

Poďme sa naň pozrieť bližšie, či sa kapele podarilo prekročiť pomyselnú latku, ktorú minulým počinom nastavili nesmierne vysoko.

Stalingrad

Ako hovorí názov titulnej skladby, tento krát sa textová tematika väčšiny skladieb zamerala na témy vojenského charakteru. Kapela sa snaží pokračovať tam, kde skončil minulý a Accept sa snažia naservírovať ľuďom presne to, čo sa od nich očakáva.

Dokonca sa dočkáme aj niečoho, čo sme nepočuli od albumu Metal Heart. A to zaujímavého melodického motívu v titulnej skladbe Stalingrad – tento krát páni namiesto klasiky zabrúsili do sovietskej hymny a taktiež v balade Shadow Soldiers nám páni gitaristi ukážu, že sú majstri melodických sól.

Na mňa osobne celý album pôsobí akosi malo razantne.Všetky skladby sú síce vynikajúca remeselná práca, aj textová tematika je zaujímavá ale chýba my tá správna energia a to nasadenie, ktoré ukázali v min. albume v skladbách ako Teutonic Terror alebo Beat the Bastards…

Zrejme, keďže predchádzajúci album ich mal vrátiť na stratene pozície pristupovali k nemu trochu odlišným spôsobom. Skladby v albume sú z väčšej časti dobre spracované, no chýba tam tá ich energia a nasadenie….

Konečný verdikt

Dúfam, že na ďalšom albume bude to nasadenie o niečo väčšie. Verím, že páni z Acceptu na to majú.

Lineup:

 • Mark Tornillo – Spev
 • Wolf Hoffmann – Gitary
 • Herman Frank – Gitary
 • Peter Baltes – Basgitara
 • Stefan Schwarzmann – Bicie

Tracklist:

 1. Hung, Drawn and Quartered
 2. Stalingrad
 3. Hellfire
 4. Flash to Bang Time
 5. Shadow Soldiers
 6. Revolution
 7. Against the World
 8. Twist of Fate
 9. The Quick and the Dead
 10. The Galley

Bonus skladba (limitovaná edícia):

 • Never Forget

Rok vydania: 2012

Vydavateľstvo: Nuclear Blast

Youtube ukážka:

Linky:
http://acceptworldwide.com/
https://www.facebook.com/accepttheband/
https://www.instagram.com/acceptworldwide/

Hodnotenie: 3,5/6

2 thoughts on “Accept – Stalingrad: Brothers in Death”

 1. Stalingrad :
  Produkcia je skvelá..
  Samotné skladby majú výborné textové prevedenie ale nemôžme až tak brať do úvahy a porovnávat ho z albumom Blood of the nations pretože tam chlapci spravili Comeback album ale tento album je len jeho pokračovanie a v žiadnom prípade comeback. Osobne vyzdvihujem skladbu Shadows Soldiers … balada z perfektným textom 🙂

 2. Viem ze pred vyse rokom som sa už vyjadril k tomu albumu ale musim opet napísať že to je pre mna jeden z najlepsich heavymetalovych albumov novej ery

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *