Omission – Pioneers of the Storm

Omission sú španielskou kapelou, hrajúcou taký temný heavy metal s príchuťou thrashu. Na konte majú zatiaľ tri radové albumy (ak nepočítame nejaké tie dema a kompilácie) a tento rok vydali album s názvom Piooners of the Storm.

Už samotný obal albumu napovedá čo to o jednotlivých songoch – nachádzajú sa na ňom pekelné zástupy pripravené vyraziť do sveta. Samotných skladieb je do kopy 9 a hneď po intre na vás vyjdú so skladbou The Slaughter Hour. K strednému tempu z úvodu sa o par min pridajú besniace dvojkopáky, démonický vokál speváka a zároveň gitaristu Patillasa, ktorý vami prenikne, ako keď vás kopne elektrina. Myslím si, že okrem thrasherov a nejakých tých blackošov, si prídu na svoje aj milovníci kapiel typu Metal Church. Dôjde aj k miernemu presakovaniu iných štýlov a to hneď v nasledujúcej Drunken, Junkie & Punter. Tento song podľa mňa najviac zaujme milovníkov deathu a blacku, ktorí siahnu po tomto nosiči.

Po ňom v I Am the Devil Scythe kapela pridá na tempe a drobného spomalenia sa dočkáte až od 6tky – Totally Fucked Up. To samozrejme nemusí byť na škodu, keďže si myslím, že aj vďaka tomu v 9tke vám ukáže spevák najväčšie poklady svojho hlasu. Drobnú chybu v albume vidím v poslednej skladbe – kde niečo po tretej minúte nastane ticho a pokračovanie začne niečo po šiestej minúte a to iba v podobe tajomných zvukov. Neviem, čo tým chceli páni povedať. Myslím si, že sa to dalo spraviť aj inak.

Tak milovníci temného nadupaného metalu sa majú načo tešiť. Kapele sa podaril album, ktorý určite spoji ako heavy a power metalistov, tak thraherov ako aj milovníkov blackmetalu a podobne. Som zvedavý na nejaké ďalšie počiny, ktorými nás táto kapela poctí a taktiež, ako sa na nich dívajú v katolíckom Španielsku 🙂

Youtube klip:

Lineup:

 • Patillas – spev, gitary
 • Marco Marouco – hlavné gitary
 • Surt – basová gitara
 • Daviti- Drums

Tracklist:

 1. Ab Intra
 2. The Slaughter Hour
 3. Drunken, Junkie & Punter
 4. I Am the Devil Scythe
 5. In Mourning We Dwell
 6. Totally Fucked Up
 7. At Last We Will Have Revenge
 8. Crushing Defeat
 9. Deathwish
 10. Attack of the Living Dead

Hodnotenie: 4,5

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *