Within Temptation – Hydra

Hydra-Within-TemptationHolandskí symfonici Within Temptation nás tento rok potešili novinkou Hydra. Už zo začiatku je na ňom počuť, že všetko ide na plné obrátky. WT sa vrátili do starých koľaji a dalo by sa povedať, že nahrávka je viac menej rockovo-metalové uvoľnenie.

Celé to otvorí Let Us Burn, ktorá nás navnadí svojimi gitarami a speváčka Sharon v plnej kráse predvedie svoj hlasový rozsah. Táto svieža skladba nastaví melódiu na vysoký štandard pre celý zbytok albumu. Dangerous je optimistická rockerina, ktorá zvýrazňuje silnú vokálnu „búrku“ od Howarda Jonesa (ex KILLSWITCH  ENGAGE). Spolu so Sharon dohromady perfektne fungujú cez tie radikálne odlišne štýly a rytmické linky. Nasledujúci kúsok s názvom And We Run je klasický song od WT.  Je na nej počuť tak trochu presýtený „zborový“ spev a samozrejme úžasné gitary. Hosťuje tu aj rapper Xzibita, ktorý perfektne dopĺňa pieseň.

Paradise je podstatnou piesňou pre túto bandu. Hosťuje tu samotná Tarja Turunen (ex Nightwish). Ich spevy sa dokonale dopĺňajú. Edge of The World je krásna balada, ktorá zdôrazňuje mäkšiu stranu hlasu ich frontwomanky a klávesovú prácu Martijna Spierenburga. Nasledujúca Silver Moonlight je hnacou silou po kovovej trati s dobre kontrolovanými vokálmi, dokonca na tejto skladbe vrčí ako vlk samotný Robert Westerholt.

Odvážne gitary ďalej pokračujú cez energický a tajomný tieň v skladbe Covered By Roses. Tu počuť jeden z Sharoniných najlepších vokálnych prejavov. Dog Days je ďalšia z balád. Nechýbajú tu symfonické prvky a jednoduché gitarové linky a sú prekvapivo efektívne. Počuť tu aj perfektnú spoluprácu basgitaristu Jeroena Van Veena a bubeník Mikea Coolena. Nedostatkom je podľa mňa neustále opakovanie textu. Tell My Why mieša vplyvy 80/90 rokov s poriadnym búšením do bicích. The Whole World Is Watching tu sa zas nachádza vokálny duet s Davem Pirnerom (Soul Asylum) a funguje na výbornú.

Hydra je potešenie pre uši, zvuk je vynikajúci a preto aj dobre zdôrazňuje spev. Už sa teším na ďalšie CD. PS: album sa už pohybuje v TOP 10 a stúpa čim ďalej tým viac hore !! 🙂

V spolupráci s trenčianskou hard rockovou kapelou Volume, sme pre vás pripravili súťaž o ich debutové CD, ktorého recenziu ste mohli u nás pred časom čítať.

Lineup:

 • Sharon den Adel – spev
 • Robert Westerholt – gitara, spev
 • Ruud Jolie – gitara
 • Stefan Helleblad – gitara
 • Jeroen Van Veen – bassgitara
 • Martijn Spierenburg – klavesy
 • Mike Coolen – bicie

GUESTS:

 • Xzibit
 • Howard Jones (ex-Killswitch Engage)
 • Tarja Turunen (ex-Nightwish)
 • Dave Pirner (Soul Asylum)

TRACKLIST:

 1. Let Us Burn
 2. Dangerous
 3. And We Run
 4. Paradise
 5. Edge of the World
 6. Silver Moonlight
 7. Covered By Roses
 8. Dog Days
 9. Tell Me Why
 10. The Whole World Is Watching

Released: 2014

Vydavateľstvo: Sony Music Entertainment

Youtube ukážka:

Hodnotenie: 6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.