Edguy – Space Police – Defenders of the Crown

eguy_spdotcTobias Sammet so svojou partou šialených jokerov EDGUY dosiahol celosvetový úspech s albumami: Savage Poetry (1995), Kingdom of Madness (1997), Vain Glory Opera (1998), Theater of Salvation (1999), The Savage Poetry (2000), Mandrake (2001) Burning Down The Opera (Live, 2003), King of Fools (EP, 2004), Hellfire Club (2004), Superheroes (EP, 2005), Rocket Ride (2006), Tinnitus Sanctus (2008), Age of the Joker (2011) a teraz na rad prichádza po 3 rokoch novinka z názvom  SPACE POLICE, nesie 10 skladieb a páru bonusovky.

Blížil sa už pomaličky zlomový deň a ja som už netrpezlivo čakal. V marci pre celý svet vypustili skladbu Sabre a Trock a dostalo ma to do kolien. Prvá skladba a hneď to bol nárez. Je strašne energická, má rýchle riffy a Tobiasov hlas je v nej výborný. O pár dní sa objavila ďalšia nečakaná songa s názvom Love Tyger, prvýkrát ako som ju počul myslel som si, že tam počujem Lavatory Love Machine a áno počul som to tam, má tam aspoň nejaké tie prvky. Je to strašne veselá pesnička a ten klip je fakt zábavný.

Space Police drží si pomalšie tempo, je tam počuť melodické gitary a opäť chytľavý refrén. Na jej konci  sa konajú vesmírne boje. Defenders of the Crown, je opäť plná energie a nechýba jej chytľavosť. Tobias tam ťahá výšky až do nebies. Pieseň s rozprávkovým slovanským názvom Realms of Baba Yaga zneje škrípavými gitarami a stredným tempom. Čiastočne mi pripomína 2 Minutes To Midnight od Iron Maiden. A na rade je cover s názvom Rock Me Amadeus. Tobias v ňom skvele rapuje, samotný Falco by sa mu mal pokloniť za originalitu :D. Do MeLike a Caveman má rezavú gitaru a jednoduchý klávesový motív. Voľnejšie tempo albumu naruší power metalová spomienka Shadow Eaters. Je to návrat k starým koreňom. Je melodická a rýchla. Po čase sa to celé uvoľní a na rad prichádza balada Alone In Myself. Refrén je čistý a nádherný tak ako celá songa. Celé uvoľňujúce tempo vytrhne brnkanie basgitary a je tam počuť kolísavé tempo. The Eternal Wayfarer má fantastický refrén a je to najdlhšia skladba. Tobias použil v nej „viachlas“. Začiatok je pomalý, počuť len gitary a pokojný spev. Po pár sekundách sa to celé rozbehne. Lepši záver albumu ani nemohol byť.

Album Space Police – Defenders of the Crown je vydarené dielo. Aj po viacero vypočutí, stále je to pecka. Môžem len odporúčať 🙂

Lineup:                                                                                                                                                                                                          

 • Tobias Sammet – spev
 • Dirk Sauer – gitara
 • Jens Ludwig – gitara
 • Tobias „Eggi“ Exxel – bassgitara
 • Felix Bohnke – bicie

Tracklist:

 1. Sabre & Torch
 2. Space Police
 3. Defenders Of The Crown
 4. Love Tyger
 5. The Realms Of Baba Yaga
 6. Rock Me Amadeus [Falco cover]
 7. Do Me Like A Caveman
 8. Shadow Eaters
 9. Alone In Myself
 10. The Eternal Wayfarer

Bonus:

 • England
 • Aychim In Hysteria
 • Space Police [progressive version]
 • Space Police [instrumental version]
 • Love Tyger [instrumental version]
 • Defenders Of The Crown [instrumental version]
 • Do Me Like A Caveman [instrumental version]

Rok vydania: 2014

Vydavateľstvo: NUCLEAR BLAST

Youtube ukážka:

Oficiálny web: http://www.edguy.net/

Hodnotenie: 5

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.