Arch Enemy – War Eternal

AE_WENovinka od Arch Enemy z názvom WAR ETERNAL od začiatku šľape na plný výkon.. Až na pár skladieb s orchestrálnymi motívmi je to poriadny deathový „nářez“, ako by povedali naši českí metal brothers.

Celé album otvorí intro TEMPORE NIHIL SANAT, ktoré obsahuje zborové vokály a v druhej polovici je trochu melancholické. Po ňom  nabehne hneď nárez Never Forgive, Never Forget. Musím povedať, že obsahuje obrovské priehrštie energie. Ďalej nasledujú dve sklady… War Eternal a As the Pages Burn. Nechýba v nich agresivita, melódia a hlavne Alissin super spev.

Rýchla jazda bude pokračovať aj pri More Regrets a potom si užijeme You Will Know My Name.  Tá vyzerá ako keby bola  napísaná Alissou, ale celé to spáchali Amott a Cordle. Inštrumentálka Graveyard of Dreams očarí hlavne svojou atmosférou, pre ktorú sa dosť odlišuje od ostatných. Stolen Life obsahuje zaujímavé vokály do ktorých sa zapojí aj Amott.

Time Is Black má pomaly začiatok, ale nechýba výborný chytľavý rytmus. On and On je najlepšia skladba Alissin spev podľa mňa. Avalanche má pseudo-klasické intro a chytľavé gitarové linky. V predposlednej Down to Nothing budeme počuť melódiu z albumu a s nahrávkou sa rozlúčime inštrumentálkou Not Long for This World . Tá ma asi najzaujímavejšiu melódiu z celého albumu  a je dôstojnou rozlúčkou.

Alissa White – Gluz sa dokázala perfektne zhostiť úlohy speváčky. Je dôstojnou náhradou Angeli Gossow. Kapela nič neubrala na svojej kvalite. War Eternal je úspešným pokračovaním ich kariéry. Oplatí sa ho vypočuť !

Lineup:

 • Alissa White-Gluz − lead vocals.
 • Michael Amott − lead and rhythm guitar, keyboards.
 • Nick Cordle − lead and rhythm guitar.
 • Sharlee D’Angelo − bass guitar.
 • Daniel Erlandsson − drums.

Tracklist:

 1. Tempore Nihil Sanat (Prelude In F Minor)
 2. Never Forgive, Never Forget
 3. War Eternal
 4. As The Pages Burn
 5. No More Regrets
 6. You Will Know My Name
 7. Graveyard Of Dreams
 8. Stolen Life
 9. Time Is Black
 10. On And On
 11. Avalanche
 12. Down To Nothing
 13. Not Long For This World

Rok vydania: 2014

Vydavateľstvo: Century Media

Youtube ukážka:

Oficiálne linky:
Oficiálny web: http://www.archenemy.net/
Facebook: https://www.facebook.com/archenemyofficial

Hodnotenie: 6

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.