Swordokult – Winterstorm (Promo)

swobPáni a chlapci z východu nám ponúkajú sympatický matroš u nás poskromnejšie prezentovanej starej školy black metalu. Čakala by som väčšiu tvrďarinu. Zatuchnutý a nekvalitný zvuk, ktorý môže byť príčinou zlých podmienok pre nahrávanie ( čo je vlastne úplne bežné pre väčšinu ug kapiel), avšak pre tento žáner je typický. Preto si nemyslím, že by mal výraznejšie ubrať priaznivejší dojem z počúvania.

Intro mi celkovo nezapadá do atmosféry ostatného albumu a po jeho vypočutí vôbec nemám pocit, že by sa ďalšie songy skrývali za black metalovú úderku.

Winterstorm, ktorý nasleduje za introm začína pomalejším tempom, aby sa vzápätí opäť zrýchlil – dostal do typicky blackovej klepačky, podčiarknutej celkom slušným škrekotom vokalistu. Celkovo sa však skladba nesie prevažne v miernejšom tempe. Ostatne, táto rovnaká schéma sa nesie celým albumom. Výnimkou sú posledné dve skladby: Dark AgesLucifer Dancing, ktoré začínajú trocha odlišne. Zdalo by sa, že preto môže znieť zapametateľnejšie, ale pri pokračovaní opäť skĺzajú do povedomého vzorca celého albumu. Preto album pôsobí jednoliato a pesničky medzi sebou splývajú.

Po prečítaní textov, oceňujem ich potenciál, ktorý by sa zvýšil tým, keby ich spevák zrozumiteľne škriekal. Určite by sa tak hlbšie dostali do povedomia minimálne domáceho publika a celkovo by kapela znela originálnejšie. Ďalej by to určite výraznejšie prispelo k ich zatracovaniu cirkvi 😉 A myslím, že celkovo protispoločenské texty sú obľúbené a tým by si pritiahli viac fanúšikov.

Pri počúvaní ma neznechutilo ani to, že bicie nie sú živé. Promo Winterstorm prináša ochutnávku pre nadchádzajúci album, na ktorý sa teším, pretože predpokladám, že zmaže chyby proma a pozitívne dotvorí pochmúrnu a monotónnu atmosféru.

Lineup:

 • Robo “Hegridthrone” Demeter – spev, gitara
 • Juraj “Blekosh” Hricko – gitara
 • Marek “Kalmageddon” Ivančak (Famine Killjoy) – basa
 • Daniel “Hermes” Petruška – bicie

Tracklist:

 1. Lucifer Dancing
 2. Shadow Mind
 3. Dark Age
 4. Winterstorm
 5. Satan Bride

Rok vydania: 2014

Vydavateľstvo: SoftStudio

Youtube ukážka:

Oficiálne linky:
Oficiálny web: http://swordokult.wbl.sk/
Facebook: https://www.facebook.com/pages/Swordokult/451304058286336
Bandzone: http://bandzone.cz

Hodnotenie: 3,5

2 thoughts on “Swordokult – Winterstorm (Promo)”

 1. V mene Swordokult ďakujem za recenziu !! Je dobre počuť iný názor na tvorbu našu..vieme aspoň kde a čo vylepšiť do budúcna !! Ešte raz vďaka !!

  1. a ešte..netuším aké intro si počúvala ked nie je vonku nikde… neva..zdrbem basaka asi lebo neviem čo riešil on.. neviem čo po intru ale track list je taky..
   Tracklist:

   Lucifer Dancing
   Shadow Mind
   Dark Age
   Winterstorm
   Satan Bride

   texty som nahodil slovenske tu aby sa vedelo o čom sa pojednáva.. nie sú namierené priamo proti kresťanom a cirkvi ale chystám pekne texty ktoré sa budu spievať slovensky a tie už budú namierené proticírkevne !! toš nasierajú ma černokabatnici !! xixixi
   http://swordokult.wbl.sk/PROMO.html

   inak spieva sa v angličtine a proste vreskoty sú pre tento žáner prirodzené teda aj ťažko zrozumiteľne..nehráme predsa hevík..xixixi

   Inak vďaka Kity za názor lebo sa máme čoho chytiť a do budúcna vylepšiť !!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *