Galderia – Return of the Cosmic Men

Galderia Return of the Cosmic Men coverMnohí čo sa zaujímate o melodickú metalovú scénu mi asi dáte za pravdu, že v tomto smere je ťažké niečo nové a zaujímavé objaviť. No stále sa nájdu aj výnimky. Jednou z nich je aj francúzska kapela Galderia, ktorá potešila tento rok poslucháčov už druhým full albumom Return of the Cosmic Men.

Aj keď ,,Galderiani“ na RotCM neprichádzajú s niečím úplne novým (nebudú tu chýbať typické power-speed metalové prvky) predsa nechýba im pomyselná pridaná hodnota. Ňou sú hlavne zaujímavé viachlasy… narozdiel od takých Freedom Call (s ktorými zvyknú Galderiu porovnávať) tu jednotliví členovia majú viac priestoru, nie je to iba o striedaní sólo spevu a zboru.

Ďalším z prvkov čo robia z Galderie pomerne výnimočnú kapelu, sú unikátne pozitívne melódie a kvalitné texty – ako napr. v skladbách  Shining Unity, Living Forever More, Return of the Cosmic Men. Pochváliť musím aj akustickú deviatku Pilgrim of Love, balzam na uši pre všetkých melodikov.

Ako je v tomto žánre bežné aj tu sa nachádzajú kúsky, ktoré by mohli zaujať aj nemetalového poslucháča (Blue Aura, Living Forevermore…). To je samozrejme len dobré, no v záverečnej Wake Up The World trochu to prehnali s elektronikou.

Záver: Return of the Cosmic Men je ideálnym albumom pre každého ,,happy metalistu“. Dúfam, že Galderiu čoskoro objaví aj ostatný svet a dostanú sa tam, kde kapely ako Freedom Call, Power Quest a podobní.

Lineup:

 • Tom Schmitt – hlavný spev, gitary
 • Seb Chabot – hlavný spev, gitary
 • Bob Saliba – hlavný spev, gitary, basa
 • Julien Digne – klávesy
 • J.C. Chicco – bicie

Tracklist:

 1. Shining Unity
 2. Blue Aura
 3. Living Forevermore
 4. High Up in the Air
 5. Celestial Harmony
 6. Wake Up the World
 7. Legions of Light
 8. Return of the Cosmic Men
 9. Pilgrim of Love
 10. Wake Up the World 2.0

Rok vydania: 2017

Vydavateľstvo: Massacre Records

Youtube ukážka:
>

Linky:
http://www.galderia.net/
https://www.facebook.com/GalderiaOfficial/

Hodnotenie: 5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.