Galderia – Endless Horizon

galderia endless horizon coverKto má skutočne rád ,,pozitívne orientovaný (alebo ako hovoria v Čechách ,,rozjuchaný”) metal, určite vie, že Nemci Freedom Call vo Francúzsku majú svojich bratov – kapelu Galderia. Kvôli ich textom (plných výrazov ako Everlasting Love, Warriors of Light, Light within our souls) im hovoria aj ,,mystic power metal.

Tento rok potešili všetkých fanúšikov, keď na ich Facebooku začali zverejňovať  info o nástupcovi platne Return of the Cosmic Men. Nový album dostal názov Endless Horizon.

Čo je trochu ,,menej pozitívne“ je fakt, že basák a spevák Bob Saliba bol nahradený Remym. Podľa vyhlásenia ,,Galderians“ na Endless Horizon ho ešte môžeme počuť, no v oficiálnych materiáloch k nahrávke spomenutý nie je. Podľa oficiálnych info so Sebastianovou družinou bude aj v budúcnosti spolupracovať, ale iba ako hosťujúci spevák.

Happy Metal

Platňa začne rovno takou typickejšou power metalovou hymnou Answer the Call. Je to typická, stredno-tempová melodická vec – jemne pripomínajúca ich starší kúsok Shining of Unity. Textovo je to svojím spôsobom variácia na populárnu hymnu ,,Bayovcov“ – Warriors.

Počuť, že kapela nezabúda na tie najpozitívnejšie melódie (kam sa hrabe Chris so svojou partou 🙂 ), typické viachlasy (zoborové oooo) a hlavne – tentokrát si dala záležať hlavne na silných refrénoch. Tempá sú väčšinou skôr stredné, ale vedia pracovať aj s dvojkopákmi (Come with Me Now).

Podobne ako v minulosti, sem tam sa trochu obtrú aj o tanečnejšiu muziku (Elation, Gonna Change It All), avšak vôbec to nepôsobí rušivo. Nevadí to ani mne, čo nie som priateľ kombinácie metalu a tanečných prvkov.

Avšak menšia škoda je, že tu nenájdeme skladbu ako Beyond the Cosmic Winds. Ale kto vie, možno len zborové spevy milujem až príliš 🙂

Verdikt

Endless Horizon je priam skvelý. Hlavne v dnešných časoch ,, madness and pain“ keď hľadáte aspoň kúsok toho svetla.

Lineup:

 • Sébastien Chabot – spev, gitary
 • Thomas Schmitt – gitary, doprovodné vokály
 • Julien Digne – klávesy, doprovodné vokály
 • Max Pigon – basa
 • JC Chicco – bicie

Hosť:

 • Bob Saliba – doprovodné vokály

Tracklist:

 1. Answer the Call
 2. Striking the Earth
 3. Elation
 4. Eternal Paradise
 5. Gonna Change It All
 6. Come with Me Now
 7. Burning Higher
 8. Endless Horizon
 9. Heart of Mankind
 10. Twenty One

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Massacre Records

Youtube ukážka:

Linky:
http://www.galderia.net/
https://www.facebook.com/GalderiaOfficial2.0/
https://www.instagram.com/galderiaofficial/
https://www.youtube.com/user/GalderiaHeavyMetal

Hodnotenie: 5/6


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *