Serenity – Lionheart

serenity lionheart coverPo dvoch CD War of Ages a Codex Atlanticus, nám tohto roku rakúski Serenity ponúkli ďalší počin Lionheart.

Znova zabŕdli do anglickej tematiky, celý album je o Richardovi I., zvanom kráľ levie srdce. Naozaj som bol zvedavý, že čo po dvoch podarených CD ponúknu do tretice.

Tradícia

Využili zaužívanú formu, ktorú započali od odchodu speváčky  Clémentine Delauney (je to na škodu, celkom sa hodila do kapely). Hudobne sú slabší ako na predchádzajúcom  počine, nie je tu toľko výborných nápadov.

Osobne mám trochu zmiešané pocity, ale pre fanúšikov symfo-power metalu je to fošňa, nad ktorou neohrnú nos. V prvom rade musím pochváliť spomínaného Georga.

Dlho som nepočul, tak krásny čistý hlas, s veľmi dobrou farbou. Disponuje aj slušnou intonáciou, aj dobre zvládnutým frázovaním. Gitarová práca by mohla o niečo lepšia – na CD my chýbali nejaké prepracovanejšie riffy a sóla. Čo musím vyzdvihnúť je orchester. Ten sa im náramne podaril.

Chybička krásy?

Na celom Lionhhearte stavil na podladený zvuk. Mix a mastering by bolo potrebné spraviť odznova. Jediné, čo sa ako tak podarilo bol spev. Najväčším tŕňom bol hluchý a odporne neprirodzený zvuk bicích (pretože v mnohých pesničkách to ublížilo hudbe), vďaka tomuto nepodarku mohlo celé CD znieť raz tak hutnejšie a lepšie.

Potlačená basa, to je kapitola sama o sebe.

Zhrnutie

Príjemné CD na odpočinok, ale muziku najvyšších kvalít nečakajte.  Rozhodne z môjho pohľadu je to krok späť!  Nie príliš komplikovaná a náročná muzika, so slušnou atmosférou.

Lineup:

 • Georg Neuhauser – Spev
 • Christian Hermsdörfer – Gitary
 • Fabio D’Amore – Basa, spev (doprovodný)
 • Andreas Schipflinger – Bicie, spev (doprovodný)

Hostia:

 • Tobias Sammet – spev (Stand and Fight)
 • Katja Moslehner – spev (Heaven)
 • Federica Lanna – spev (My Final Crusade)

Tracklist:

 1. Deus Lo Vult
 2. United
 3. Lionheart
 4. Hero
 5. Rising High
 6. Heaven
 7. King’s Landing
 8. Eternal Victory
 9. Stand and Fight
 10. The Fortress (of Blood and Sand)
 11. Empire
 12. My Fantasy
 13. The Final Crusade

Rok vydania: 2017

Vydavateľstvo: Napalm Records

Youtube ukážka:

Linky:
http://www.serenity-band.com/
https://www.facebook.com/serenityaustria
https://www.youtube.com/user/SERENITYAUSTRIA

Hodnotenie: 3,5/6

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *