Satanic – Architecture of Chaos

To, že Kanada takmer bezkonkurenčne valcuje zbytok sveta v hokeji vedia asi všetci, ktorí sa aspoň okrajovo zaujímajú o šport. Avšak z krajiny javorového lista sa v posledných dňoch ku mne dostala jedna nahrávka, ktorá si zaumienila rozvalcovať všetko okolo seba aj v nešportových sférach. Reč je o debutovom albume nesúcom názov Architecture of Chaos od kapely Satanic.

To, že sa chlapci spoza veľkej kaluže nebudú s nikým babrať a bez váhania a akýchkoľvek kompromisov si pre naše sluchovody prichystali riadnu nálož je zrejmé už z prvých tónov úvodného songu Mephistophelian. Recept je viac, než zrejmý – kombinácia old school death metalu s thrash metalom, taktiež páchnucim závanom minulosti. Nekompromisná, tvrdá, všetko naokolo drviaca záležitosť. Okrem skvelých thrash riffov dôjde aj na nejakú tú melodickejšiu časť- avšak v tomto prípade len vo forme gitarového sóla. Pokračujeme World of Chaos, ktorý napriek pokojnejšiemu začiatku prinesie so sebou ešte väčšiu smršť.  Týmto spôsobom je spravený celý album – poriadne vypaľovačky sa prestriedajú s tými, povedzme o niečo pomalšími kúskami. A na záver sa dočkáme najdlhšej a aj najvypravenejšej piesne Tchernobyl 86 (trvajúcej cez 8 minút). Avšak neočakávajte žiadnu baladu alebo niečo, čo by aspoň na malú chvíľu výraznejšie spomalilo.

Na Architecture of Chaos môžeme nájsť dokopy 8 songov a hneď úvod toho prvého vás prehodí cez palubu do toho najbesnejšieho víru, ktorý vás úplne rozmetá. Možno by niekto čakal, že vyslobodenie príde s koncom spomínaného posledného songu, avšak pozor, chlapci z Kanady si pre nás na tomto albume pripravili veľké množstvo skvelých melódií, nápadov a hlavne riffov, ktoré veru len tak z hlavy nedostanete. Ako som už napísal vyššie, kombinácia žánrov old school death metal a starý poctivý thrash si vyberá svoju daň. To však určite nie je na škodu, pretože sa jedná o veľmi kvalitnú muziku, ktorú ocení nejeden milovník mŕtveho kovu, rovnako ako aj tí, ktoré svoje srdce zapredali thrash metalu. Plus všetci ostatní, čo majú radi tvrdú a kvalitnú hudbu. Toto je presne ten typ hudby, ktorý dokáže vyvolať na koncertoch riadny moshpit, bláznenie ľudí a vôbec, rozprúdiť každý koncert. K inštrumentálnej stránke nemám žiadne výhrady, piesne sa nezlievajú dokopy, dajú sa ľahko odlíšiť a zapamätať už po minime posluchov. Osobne som veľmi ocenil skvelú prácu gitary- riffy aj melodickejšie pasáže. Taktiež nemožno opomenúť vokály, nesúce sa niekde medzi groove a death metalom, ktoré taktiež pomasírujú naše bubienky peknými vibráciami.

Takže, ak by som to mal zhrnúť, Satanic so svojím debutom priniesli niečo nové do old school hudby, priniesli nový vietor (tornádo) a určite aj nespornú kvalitu.

Lineup:

 • Guillaume Petit- gitara, vokály
 • Izaac Beaudoin- basa, vokály
 • Martin Carle- bicie

Tracklist:

 1. Mephistophelian
 2. World of Chaos
 3. Processing the Undead
 4. Architecture of Apocalypse
 5. Armagedon
 6. Systematic Fear
 7. Biotech Warfare
 8. Tchernobyl 86

Rok vydania: 2017

Vydavateľstvo: Brutal Records

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/SATANICthrashmetaltroisrivieres/
https://satanicthrashmetalgmailcom.bandcamp.com/releases

Hodnotenie: 5,5/6

Páčil sa ti tento článok?
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.