Chaos in Head – Hořím

Toto crossover-rockové kvarteto z Uherského Brodu, okorenené hardcorom, nám ponúka už svoj deviaty album. Priekopníci HC v Čechách – Chaos in Head sa sformovali na prelome rokov 1993 a 1994.

Z pôvodnej zostavy doteraz vydržali len dvaja zakladajúci členovia, gitarista Chorche a bubeník Kopec po tom, čo odišli z legendárnej formácie Krabathor. Speváčok vystriedali hneď niekoľko. Tá posledná, atraktívna Lena, reve ako sa patrí a dovolil by som si ju prirovnať k Nemke Sabine Classen z Holy Moses.

Celý album Hořím je kvalitne vyvážený. Plný masívnych riffov, harmonických refrénov, skvelých sól, podporovaných brilantnou basou a údernou batériou bicích.

Z tohto mixu na vás sem tam žmurkne progresívne a prísne oko amerických Helmet. Špeciálne by som vyzdvihol skladby Performer a titulnú Hořím, ktorá zvukom gitary takmer borí steny bloku, kde bývam.

Záverečné Chaos Outro je akoby z dielne samotných J. A. R. a myslím, že celkový dojem z albumu nekazí, aj keď mnohí nemusia súhlasiť. Texty sú jednoduché, priamočiare, žiadne zbytočné fantazírovanie a speváčka Lena prostredníctvom nich dostáva zo seba zlosť ako besný pes. Je to vynikajúce dielo, tvrdšie ako jeho predchodca.

Chaos in Head dokazujú, že ich srdce ,,bije o něco víc” než zástupy podobných kapiel z celého sveta. Len tak ďalej.

Lineup:

 • LENA – spev
 • CHORCHE – gitara
 • BURE – basa
 • KOPEC – bicie

Tracklist:

 1. Hořím
 2. Makej!
 3. Let
 4. Zastavil se čas
 5. Paranormal
 6. Naruby
 7. Až tam, kam cesty nevedou
 8. Vztek
 9. To je můj svět
 10. Performer
 11. Někdo tam nahoře mě nemá rád
 12. Kmen
 13. Chaos Outro

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Samovydanie

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/ChaosInHeadOfficial/
https://bandzone.cz/chaosinhead

Hodnotenie: 6/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *