Sabot-Age – Restless Calm

Niekedy to tak v živote býva, že k dobrým veciam sa človek dostane viac-menej šťastnou zhodou okolností. A presne to je aj prípad albumu Restless Calm vydaný v roku 2016 kapelou Sabot-Age. Na dobré sa proste čakať oplatí.

What´s the Matter, ako otvárací song len dokazuje medzi slová o kvalite, nakoľko sa jedná o skvelý mix viacerých metalových žánrov ako thrash, hc, groove metal. Alebo ak chcete, „alternatívny metal“. Rozmenené na drobné to znamená množstvo skvelých gitarových riffov doplnených nejakou tou melodikou (aj keď nie až tak častou), skvelé plechovo znejúce bicie, výborná dunivá basa (niečo na štýl Korn) čistý vokál, ktorý občas prejde do „panterovského“ kriku, inokedy sa hýbe niekde na hranici psychedélie a anglické texty.

Daný trend sa potom prenesie do všetkých 11 piesní, čím sa Sabot-Age podarilo vytvoriť jedinečný a ťažko zameniteľný rukopis.  Zároveň však treba jedným dychom dodať, že každý jeden song predstavuje silný, jedinečný a originálny kúsok.  Všetky preplávajú prevažne v strednom tempe, avšak s dostatkom priestoru pre tvrdé, správne agresívne pasáže. A taktiež s množstvom priestoru pre muzikantské invencie a preukázanie svojho talentu. A že ho kapela využila na 110% si môžete byť istí ako rastúcimi cenami. Príkladom môže byť napríklad pieseň I´m Not the Same a pomalá pasáž v závere, ktorú by zrejme v danom žánri nikto nečakal. Avšak, že tam pasuje ako šerbeľ na zadok snáď ani nemusím zdôrazňovať.

Nech to teda nezdržujem, album Restless Calm predstavuje presne to, čo od daného žánru očakávame, plus mnoho navyše. Kvalitný mix žánrov, originálna, vyrovnaná nahrávka, výborné výkony. Opäť veľká hrdosť na scénu zo severu našej republiky.

Lineup:

 • Daniel Mičica – spev
 • Michal Makovica – gitary
 • Richard Gucky – basa
 • Róbert Gucky – bicie

Tracklist:

 1. What´s the Matter
 2. Sick (Feels Broken)
 3. Answers
 4. Drowned
 5. I´m Alive
 6. My Memory
 7. I´m Not the Same
 8. Lone
 9. Welcome
 10. Will Stay Wrong
 11. Army

Rok vydania: 2016

Vydavateľstvo: Samovydanie

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/SabotAgeSVK/
https://bandzone.cz/sabot

Hodnotenie: 5,5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *