Alice Cooper v Bratislave, special guest: Black Stone Cherry; 15. september 2019; Incheba Expo – Bratislava

ALICE COOPER a s jeho veľkolepou show navštívil Slovensko

Viete si predstaviť dobu, kedy budú všetky veľké ikony ako Alice Cooper, Kiss, Slayer, Iron Maiden, Judas Priest… už po smrti a zostanú po nich len revivaly? Nie? Ani ja. Mám však zlú správu. Tá doba sa blíži. Ostanú nám bohaté spomienky na ich koncerty. Preto nikdy neváham, ak niekde blízko zavíta veľké meno. Nedeľu, 15. septembra, prišiel už 72-ročný Alice Cooper s jeho hororovou show do Bratislavy. Stálo to za to?

To rozhodne! Avšak o predkapele si to nemyslím. Boli ňou BLACK STONE CHERRY. Remeselne dobre zvládnutý hard rock v duchu ALTER BRIDGE, no po stránke originality alebo zaujímavosti toho veľa nepredviedli. Klasické hard rockové riffy s melodickým spevom na mňa pôsobili dojmom, že som ich počul už 100x.

Jediný, čo ma fakt zaujal, bol bubeník. Ten šiel ako blázon! Či už po sediačky alebo po stojačky, paličky mu lietali po strop a bolo vidieť, že si to maximálne užíva. Niekedy nechápem dramaturgiu týchto veľkých koncertov. Fakt je to len o tom, že ktorá kapela si viacej zaplatí, tá ide na tour?

Prečo tomu nemôže byť stále tak, ako som zažil na koncerte BLACK SABBATH kedy im predskakovali UNCLE ACID & THE DEADBEATS. Vtedy sa stretla legenda s priamymi nasledovníkmi, ktorí hrali fakt prvú ligu. Takto sme len „dobrý“ hard rock.

black alice ba 2019

Koncert ALICE COOPER nie len hudobný zážitok, ale aj vizuálny. Je to v podstate taká rocková opera. Pódium si vybavil obrovským hradom, na ktorom sme mohli nájsť lebky, meče, strašidlá či z okna na nás kukalo diablovo dieťa. Kostymérky mali tiež čo robiť. Keď Alice nevymenil 10x oblečenie počas koncertu, tak ani raz.

Či už šlo o rôzne košele, habity alebo o zvieraciu kazajku. Na pódium prišli aj dve veľké figuríny (pripomenuli mi koncert IRON MAIDEN alebo ROGERa WATERSa). Najprv spomínané diabolské dieťa a potom strašidlo pripomínajúce starého zombie ducha.

Samozrejme, najväčšou „podívanou“ bola samotná poprava Alice Coopera gilotínou, ktorá bola opäť bravúrne zvládnutá a mala riadne grády. Toľko bolo toho, až som na hudbu zabudol.

alice gitarista ba 2019

Starý pán si vie zostaviť aj kvalitnú zostavu so skvelými hudobníkmi a spolu im to mimoriadne dobre šlapalo. Dokonca gitár tam mal rovno tri (opäť ma napadá IRON MAIDEN). Čo ma však najviac prekvapilo, bol Alice-ov spev. Spieval výborne, bez nejakých veľkých nezrovnalostí a popritom behal po pódiu ako teenager. Nezabudnite, že už má 72 rokov a spomeňte si ako vyzerajú vaši známi v tomto veku.

Mimoriadna poklona. Setlist sa venoval hlavne albumu „Welcome To My Nightmare“ ale odzneli aj čerstvé novinky, či hitovky ako „Poison“ alebo „School´s Out“, ktorá slúžila aj ako záverečná skladba, ktorú prespievalo skôr publikum ako hlavný protagonista.

alice cooper ba 2022

Musím ešte raz vzdať hold tomuto starému pánovi. Jeho koncert bol fakt mimoriadny zážitok a všetci 2500 platiacich ľudí to môžu len potvrdiť. Pochybujem, žeby som našiel niekoho, kto by mal iný názor.

P.S.: Nezabudnite na foto v galérii. Autorom je Famine Killjoy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *