The Karnsteins – Funny Songs About Morbid Things

Priznávam sa aj keď som veľký fanúšik horror punk a horror metalu, tak túto slovenskú kapelu som spoznal až pred mesiacom na ich koncerte v Bratislave na kultových garážach – Prístavná. To čo predviedli ma okamžite donútilo si zaobstarať ich album.

The Karnsteins sú priekopníci žánru na Slovensku a dokonca už majú aj nasledovníkov. Veľmi zábavne kombinujú klasický misfitsovský horror punk s heavy metalom. Každá jedna skladba je krátkou vypalovačkou s melodickým a hitovým refrénom. A neboja sa prijať za svoje akýkoľvek žáner.

V Intre sa nesieme až v doom metalovom riffovaní, hneď nasledované thrashovaním vo We Belong To Dead. Následuje hitová punkovka Ray Of The Moon, ktorá má aj videoklip. Táto skladba je hit ako vyšitý a zaslúžila by si väčšiu podporu.

Platňa tiež obsahuje vyslovene metalové veci ako napr. Master Of The Castle, Hooves On The Roof, Jewel Of The 7th Star, Bubba Ho-Tep, Dagon, Night Of The Cemetary.

Ďalej punkovky Warney The Vampire a Mummy´s Shroud, rockabilly Twins Of Evil a rockový slaďák Halloween Night, ktorý mi tu vyslovene vadí.

Veľkým mínusom albumu je katastrofálny zvuk. Priznávam sa, že mi nevadí undergroundový zvuk, ale toto celé znie aj vrámci undergroundového zvuku ako niečo druhotriedne a pri tom kapela predviedla muzikantsky a skladateľsky skvelý výkon.

Výber nahrávacieho štúdia bola veľká chyba a dovolím si tvrdiť, že ich len zabrzdila.

Album je ukážka veľkého prísľubu do budúcnosti a ja dúfam, že to čo kapela predvádza na koncertoch sa im podarí preniesť aj na svoje platne.

Lineup:

 • Harvey Karnstein – spev
 • Johann von Karnstein – gitary
 • Domenico DeKarnstein – basa
 • Marc B. Karnstein – bicie/doprovodný vokál

Hostia:

 • Jane Razor – doprovodné vokály

Tracklist:

 1. INTRO
 2. WE BELONG TO DEAD
 3. RAY OF THE MOON
 4. MUMMY´S SHROUD
 5. MASTER OF THE CASTLE
 6. WARNEY THE VAMPIRE
 7. TWINS OF EVIL
 8. HOOVES ON THE ROOF
 9. HALLOWEEN NIGHT
 10. JEWEL OF THE 7 STARS
 11. BUBBA HO-TEP
 12. DAGON
 13. NIGHT ON THE CEMETARY

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Samovydanie

Youtube ukážka:

Linky:
http://www.karnsteins.com/
https://www.facebook.com/TheKarnsteins/
https://www.youtube.com/channel/UCMq2mzXuNyO4ajIz_jg_faQ/
https://bandzone.cz/_82271/

Hodnotenie: 4,5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *