Novinky z prostredia interpretov Overkill, Stoned Jesus, Steve Howe; Václav Votruba

Overkill zložili 10 skladieb pre nový album

10.6.2020

Frontman thrasherov Overkill – Bobby ,,Blitz“ Ellsworth potvrdil pre A&P Reacts, že kapela pracuje na novom albume. Podľa jeho slov majú rozrobených 10 skladieb.

Jeho vydanie je plánované na druhý rok v apríli.

Linky:
http://wreckingcrew.com/crew/
https://www.facebook.com/OverkillWreckingCrew/

Zdroj: Blabbermouth 

Stoned Jesus – znovuvydanie debutového albumu

10.6.2020

jUkrajinskí stoner/doom metalisti Stoned Jesus tento rok oslavujú 10 výročie vydania debutového albumu First Communion. V rámci toho dôjde k jeho znovuvydaniu. Stane sa tak 21. augusta a postarajú sa o to Napalm Records.

Nové vydanie bude obsahovať aj bonus – demo verziu songu Red Wine.

sjcov

Tracklist:

 1. Occult
 2. Black Woods
 3. Red Wine
 4. Falling Apart
 5. Red Wine (Demo Version)

Ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/stonedjesusband

Zdroj: Napalm Records, Foto: Yuriy Milchak

Steve Howe – chystaný sólo album

9.6.2020

shLegendárny gitarista kapely Yes – Steve Howe vydá 31. júla sólo platňu Love Is. Bude to jeho v poradí druhá sólovka. Inštrumentálny debut Time vyšiel v roku 2011. Na Love Is nájdete 5 spievaných a 5 inštrumentálnych piesni.

Tracklist:

 1. Fulcrum *
 2. See Me Through
 3. Beyond The Call *
 4. Love Is A River
 5. Sound Picture *
 6. It Ain’t Easy
 7. Pause For Thought *
 8. Imagination
 9. The Headlands *
 10. On The Balcony

* – inštrumentálka

Dnenšný deň zverejni video k songu The Headlands:

Zdroj: Blabbermouth, Foto: jomelia, CC BY-SA 2.0, Wikimedia

Vychází první knižní biografie legendárního Necrococka

5.6.2020

nkTuzemská metalová literatura má nový výrazný přírůstek. Je jím autorizovaná biografie jedinečného Toma „Necrococka“ Kohouta, kterou napsal jihočeský spisovatel Václav Votruba. Knihu s názvem Dělníci kovu I: Necrocock vydalo začátkem června pražské nakladatelství MetalGate.

„Kdysi jsem čítával biografický knížky o různých rockstars a jejich excesech, výtržnictvích a jakože, hustejch‘ kouscích, co vyváděli. Bylo to ale jak přes kopírák – zdrogovaní zprznili pár fanynek a sem tam něco rozmlátili. Co vím, tak si nikdo z nich nedával na veřejnosti klystýr a neupouštěl při vystoupení moč ze zavedené cévky,“ uvádí Necrocock. „Říkal jsem si, že o mně, o mně by se měla napsat kniha. Stále jsem čekal, kdo s tím přijde a chopí se toho. Dávno jsem už myšlenku pustil k vodě s tím, že svou biografii sepíšu sám až někdy ve stáří, notně neúplnou, plnou děr, jelikož kvůli stárnutí a alkoholu strašně ztrácím paměť. Vloni se mi však ozval bodrej Jihočech Václav Votruba, že by se do toho rád pustil. Byl jsem samozřejmě nadšenej a hned jsme na tom začali pracovat.“

Kniha je sestavena chronologicky od Necrocockových dětský rodinných koncertů přes pubertu, první sexuální zážitky, první kapely, zahraniční mise až po dnešní dny. „Co tejden, to jedna kapitola a životní etapa. Prosadil jsem si v knize velké množství fotek, mnohé z nich toho o mně vypovídají víc než sáhodlouhé psaní. Byl jsem taky rád, že byl na grafickou stránku knihy sjednán Chymus, který má cit pro perverzi a docela mě zná z práce na několika obalech mých starších alb, kdy dokonce přespával v mém Gummistudiu Y, dodává Necrocock. „Ve výsledku tu máme poutavou, záživnou a výpravnou knihu, kde se čtenář dozví, jak to vlastně tenkrát bylo, pochopí ledacos o mé kultivované zvrhlosti, ačkoliv vrátka ke svému ušlechtilému nitru úplně dokořán neotvírám. Knihu jsem pročítal už několikrát a mám pocit, že ten hrdina, o kterém to celé je, by se měl stát pro dnešní mladé chlapce vzorem. Každý si ho musí zamilovat. Takže fajn, první kniha o mně by tu byla, teď to chce ještě film.“

„S Necrocockem jsme skutečně prožili intenzivní půlrok, kdy jsem ho neustále bombardoval stovkami dotazů. Celá kniha vznikala v maximálně pohodové atmosféře, až je mi skoro líto, že je naše společná cesta u konce,“ usmívá se Václav Votruba. „Jsem z výsledku nadšený. Nejedná se o suchou biografii, která je určena jen skalním fanouškům, nýbrž čtivé dílo plné živelného vyprávění. Necrocock je skutečný unikát a unikátní je vlastně i tato kniha.“

nkn

Jak název napovídá, jedná se o první díl série nazvané Dělníci kovu, která bude přinášet autorizované biografie výrazných osobností české metalové scény.

Kniha Dělníci kovu I: Necrocock vyšla ve formě paperbacku o 168 stranách. Součástí je více než 100 fotografií z Necrocockova archivu. K dostání je zde – www.metalgate-eshop.cz.

www.metalgate.cz
admin@metalgate.cz

Tlačové správy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *