Rust2Dust – Raz to Dáš

 Rust2Dust Raz coverSympaťáci Rust2Dust sa nebránia nijakým nápadom. V ich tvorbe nájdete prvky groove, nu-metalu či progressiv metalu, ale možno aj prekvapivú ale úspešnú spoluprácu s raperom Zverinom.

V decembri 2020 vydali svoj tretí album Raz to Dáš, ktorý obsahuje sedem skladieb. Z každej jednej je cítiť chémia, ktorá robí kapelu výrazne lepšou ako priemer.

Našľapaná muzika bez nejakých slabších miest, plno zaujímavých motívov a nápadov fanúšika rozhodne nesklame. A to aj napriek menšiemu počtu piesní.

Intro elektronickými prvkami a hovoreným slovom robí dobrý úvod a ukazuje, akým smerom sa hudba bude uberať. Parádne gitarové riffy, čisté vokály striedané so screamingmi a fakt chytľavé texty ma oslovili hneď na prvé počutie. Celkom oceňujem aj slušné aranžmány jednotlivých skladieb.

Hudba sa pekne valí a jednotlivé štýly použité v pesničkách sa parádne dopĺňajú a prelínajú bez toho, aby poslucháča rušili. Priznávam, že kvalitné texty u mňa vždy dávajú kapele body k dobru, takže tu to platí tiež. Ak sa môžem priznať, najviac sa mi páčili Pod hladinou a  Ticho.

Je fakt, že mám rada, keď sa kapela nebojí hrať trocha inak a asi to hovorím často. A Rust2Dust to ovláda skvele. Dúfam, že jemné prirovnanie k Limp Bizkit ich neurazí a ľuďom, čo ich nepoznajú, naznačí, čo môžu čakať.

Lineup:

 • Tomáš – spev
 • Ondrik – gitara
 • Ern – basa
 • Marek – bicie

Tracklist:

 1. Intro
 2. Smäd
 3. Kam Pa Dam
 4. Pod Hladinou
 5. Priznaj Si To
 6. Raz To Dáš
 7. Ticho

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Samovydanie

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/rust2dust
https://rust2dust.bandcamp.com/
https://bandzone.cz/rust2dust
https://www.instagram.com/rust2dust

Hodnotenie: 5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *