Anaxagor – Anaxagor

Anaxagor Anaxagor coverAnaxagoras bol grécky predsokratovský filozof, ktorý patril k tzv. iónskej škole. Podľa neho bol pomenovaný kráter na privrátenej strane Mesiaca.

Francúzi Anaxagor však nemieria ku hviezdam, ale rovno do vášho xichtu, ktorý bude musieť vydržať zopár tvrdých direktov a hákov, spojených s vykĺbením hlavy a zabitím krku.

Thrash/death metalové kvinteto z Bordeaux je na scéne od roku 2017 a kombinuje staré aj nové vplyvy z obidvoch strán Atlantiku. Dobre vyvážený ,huhu’ koktail ponecháva dosť priestoru pre riňavú a temnú atmosféru deathu, ale aj groove efektivitu thrashu.

Aj keď tieto žánre samotná kapela nevynašla, dokážu ich prinútiť úprimne hovoriť a rozumne vyzdobiť filmovými odkazmi a témami z videohier.

Najzaujímavejšie skladby sú pre mňa Stomping An a Face (inšpirovaná dystopickým románom Georga Orwella), Shepard (kde môžete počuť alarm z Votrelca), Fame of Thrash, Louder Than All, Born to Frag a Panopticon.

Je to rozmanitý album a galskí kohúti si neberú rukavice ani masky, aby svojím debutom rozmlátili lebky, ktoré sa im postavia do cesty.

Lineup:

 • Alex – spev
 • Antonin Congy – gitary
 • Rémi – gitary
 • Mathieu – basa
 • Jérémie Lfm – bicie

Tracklist:

 1. The Plague
 2. Shepard
 3. Stomping on a Face
 4. Rise from Your Grave
 5. Fame of Thrash
 6. Panopticon
 7. Blood Lord
 8. Louder than All
 9. Born to Frag
 10. Toxic Troll

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Great Dane Records

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/AnaxagorBX/
https://anaxagor.bandcamp.com/releases/
https://www.youtube.com/channel/UCsLMzfuqIjjIZuFDJO51Ezg/

Hodnotenie: 4/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *