Black Metal: Evoluce kultu

Black metal je hudobný smer, ktorý vyjadruje určitý špecifický postoj k svetu a napísať o ňom celú knihu je minimálne zaujímavý nápad. Tejto úlohy sa chopil Dayal Patterson. Úvodný diel jeho ságy ma názov Black Metal: Evoluce kultu.

Historická sonda do tohto žánru je úloha, ktorej sa tento autor zhostil ozaj skvele. A to napriek tomu, že pri posudzovaní black metalu sa nevyhnete konfrontácii so svetonázorom, ktorý táto hudba predstavuje. Hlavne satanizmus a výrazný odpor voči katolicizmu.

Začiatky smerovania ku black metalu autor vidí už pri kapelách Coven, Black Sabbath či Judas Priest, ktoré svojou tvorbou akoby naznačujú smerovanie štýlu. Ďalej je v knihe pomerne podrobne rozobrané, ako sa štýl vyvíjal, od kapely Venom, ktorá je považovaná za prvý skutočný pravzor black metalu až po postblack metalové kapely.

V knihe nájdete podrobné údaje o skupinách, recenzie albumov, zaujímavé aj desivé príbehy, ktoré sa za týmto štýlom skrývajú, ale aj výborné rozhovory s muzikantmi a veľa kvalitných fotografií. Každý fanúšik si tu nájde ten svoj album, tú svoju kapelu a aj pre ľudí, čo tento žáner až tak nemusia, je tu veľa kvalitných informácií.

Naozaj dobre napísaná kniha v sebe má veľa prekvapivých údajov o kapelách, ktoré ste možno doteraz nevedeli. Aj keď nie je najlacnejšia, nebanujem, že som si ju kúpila. A určite dokúpim aj pokračovanie.

Black Metal: Evoluce kultu

 

Autor: Dayal Patterson
Vydavateľstvo: Metal Gate
Rok vydania:  2021
Hodnotenie: 5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *