Novinky z prostredia interpretov Rhapsody of Fire, Blind Guardian, Symfobia, Acid Force

Rhapsody of Fire zverejnili detaily chystaného albumu

7.7.2021

Rhapsody of FireTaliani Rhapsody of Fire pokračujú vo svojej ságe The Nephilim’s Empire. Nedávno vydali EP I’ll Be Your Hero a ako avizovali, čoskoro im vyjde plnohodnotný album. Jeho názov bude Glory For Salvation. Dátum vydania je stanovený na 26. novembra.

Autorom coveru je Alex Charleux.

Rhapsody glory coverTracklist:

 1. Son Of Vengeance
 2. The Kingdom Of Ice
 3. Glory For Salvation
 4. Eternal Snow
 5. Terial The Hawk
 6. Maid Of The Secret Sand
 7. Abyss Of Pain II
 8. Infinitae Gloriae
 9. Magic Signs
 10. I’ll Be Your Hero
 11. Chains Of Destiny
 12. Un’Ode Per L’Eroe
 13. La Esencia De Un Rey

Pre bližšiu predstavu si pozrite lyric video k ďalšiemu singlu – titulnej skladbe:

Singel I’ll Be Your Hero:
https://youtu.be/wmJfGp0IXKc

Linky:
https://www.rhapsodyoffire.com/
https://www.facebook.com/rhapsodyoffire/
https://www.instagram.com/rhapsodyoffireofficial/

Zdroj: https://www.facebook.com/afmrecords

Blind Guardian – chystaný album

6.7.2021

Blind Guardian Hansi Kürsch, frontman Blind Guardian, v rozhovore pre Rock Hard Greece porozprával o chystanom albume.

,,Až dnes sme sa konečne rozhodli, kto bude robiť mastering. Čiže sme dokončili mix. Do dvoch týždňov chcem odovzdať nahrávacej spoločnosti aspoň zvukové záznamy…“

Ďalej uviedol: ,,Myslím, že je to veľmi silný album. Prekvapí veľa ľudí… Je veľmi agresívny a temný…“

Linky:
https://www.blind-guardian.com/
https://www.facebook.com/blindguardian
https://www.instagram.com/blindguardian/

Zdroj: https://skr.sk/y0pnl

Energia, ktorú vysielaš, sa ti vždy vráti. SYMFOBIA natočili videoklip k úplne novej piesni

9.7.2021

Fanúšikovia slovenských symfonikov sa dočkali ďalšieho klipu s posolstvom.

SYMFOBIA

NITRA. Slovenská kapela SYMFOBIA sa momentálne pomaly už pripravuje na svoje vystúpenia na letných festivaloch Ostrava v Plamenech alebo Montana Metal Fest, no to nie je všetko. Fanúšikom servíruje na podnose čerstvý videoklip na zbrusu novú pieseň „Karma“.

Nitrianski symfonici si po klipoch na piesne „Bury It“, „Flowing Down“ a „Smog of Tomorrow“ s osvedčeným filmárskym triom vyskúšali novú spoluprácu s českým štábom Radim Vězník – Video Production.

„S predchádzajúcim tímom sme boli spokojní, avšak chceli sme vyskúšať niečo nové. Keď som videla prvýkrát Radimove videá, bola som unesená. On sám je výborný muzikant a cíti rockovú hudbu, preto sú jeho klipy vždy pecka,“ prezradila dôvody zmeny speváčka Erika Strečková.

Točili deň, obavy robil prechod cez hranice

Videoklip sa točil počas druhej vlny pandémie v apríli v Brne. Takže, obavy boli najmä z presunu cez hranice. „Trochu sme sa obávali, či nás vôbec pustia, museli sme byť otestovaní a mať vyplnené papiere, že ideme pracovať ako umelci do Čiech. Nakoniec nás na hraniciach nik nekontroloval,“ usmiala sa Erika.

Všetky potrebné zábery sa stihli natočiť za deň. „Začali sme skoro ráno, skončili neskoro večer. S Radimom sa nám spolupracovalo veľmi dobre, všetko mal pripravené, dobre zorganizované a naplánované,“ hovorila spokojná speváčka, ktorá je aj autorkou textu k tejto skladbe.

Karma nie je iba to zlé

„Text k tejto skladbe vznikol počas najtvrdšieho lockdownu na Slovensku. Inšpirovalo ma k nemu správanie ľudí počas tohto obdobia. Nikto to nemal jednoduché, no zloba a nenávisť, ktorá sa vynorila, ma v skutku veľmi nemilo prekvapila. Ľudia nerobili nič iné len sa neustále sťažovali, nadávali, urážali iných a druhým priali zle.

Akoby si neuvedomovali, že všetka energia, ktorú dávajú zo seba von, sa im vždy vráti ako bumerang. Sledujem to na sebe už roky a preto verím v karmu. Ľudstvo si však spája karmu len so zlými vecami a bojí sa jej. Lenže karma nie je iba to zlé.

Aj všetko dobré, čo urobíme, sa nám nejakým spôsobom vráti tiež, preto je veľmi dôležité to mať na pamäti. Taktiež si nemýľme karmu s obchodovaním, že ja ti niečo dám, ale chcem za to dačo naspäť. Činy musia byť úprimné, len vtedy to funguje,“ vysvetlila Erika Strečková.

Novučičkú skladbu zložili klávesák Feri Molnár a bubeník Viliam Putz. Nahrávala sa v Randal Records u Jimiho Cimbalu, ktorý si v závere piesne strihol parádne gitarové sólo.

Za ideou celého videoklipu stojí talentovaný Radim Vězník, ktorý ale svoje nápady doladil za Erikinej asistencie. „S Radimom sme si poriadne prešli text, spoločne sme našli kostru klipu a body, ktorých sme chceli, aby sa držal,“ doplnila sympatická speváčka.

Eriku baví byť mrcha

Ústrednými postavami videoklipu sú obe speváčky Erika Strečková a Dominika Hodáňová, na krátky moment sa v ňom mihne aj klávesák Feri Molnár a pár komparzistov. Mimochodom, ide o prvý videoklip kapely SYMFOBIA s Dominikou v zostave. A aj pre ňu to bola premiérová skúsenosť s profesionálnym natáčaním.

„V minulosti som síce spievala v kapelách, ale nikdy sme sa k videoklipu nedostali. Takže bolo to pre mňa nové, vzrušujúce a napriek tomu, že si na kamery ťažko zvykám, som si to parádne užila,“ tešila sa stále nová tvár kapely Dominika Hodáňová.

Erika hrá v klipe mrchu, ktorej na ničom nezáleží, len na peniazoch a biznise. Čo je jej úplným opakom. Ako sama hovorí, nebolo to prvýkrát, čo niekde hrala negatívnu postavu, čiže problém jej to nerobilo. „Popravde, veľmi rada hrám takéto postavy, pretože v reálnom živote som stále jedno veľké vysmiate decko, tak aspoň takto si môžem skúsiť byť zlá, veľmi zlááá žena,“ zasmiala sa.

Vaňa bola trochu veľká, Dominika bojovala s ostychom

Divákov a fanúšikov istotne zaujme aj Erikina scéna vo vani, ktorá sa točila v jednom hoteli v Brne. „Veľmi som si túto scénu užila. Konečne som si oddýchla v horúcej vode po hodinách točenia, no po takom dobrom relaxe sa mi ťažko vracalo späť do prúdu točenia,“ povedala.

„No, pamätám si, že tá vaňa bola trochu veľká na mňa a stále sa mi šmýkalo, tak som sa tam musela tak neprirodzene zaprieť nohou. Našťastie to v klipe nevidieť,“ prezradila a zároveň dodala pre zvedavcov: „A nie, nie som tam nahá. Mám plávky.“

Čerstvý obrazový materiál je v poradí už deviatym klipom týchto slovenských symfonikov. Natáčanie bolo síce hektické, ale bezproblémové a šlo ako po masle. „Všetky scény sme točili viackrát, kvôli tomu, aby bolo z čoho vyberať, ale nemôžem povedať, že by mi nejaká scéna robila problém.

Akurát mi bolo trochu nepríjemné, keď som sa musela v tej vani rozprávať sama zo sebou, respektíve neustále niečo hovoriť do telefónu. Pripadala som si ako schizofrenik,“ usmiala sa Strečková.

Trošku ťažšie to predsa len mala Dominika. „Najťažšie pre mňa bolo štúdiové točenie spevov. Vôbec som nemala predstavu, do akej miery sa môžem odviazať. Bojovala som s ostychom,“ prezradila a doplnila: „Z dejových scén to bol záber, kedy pribehnem k autu a snažím sa otvoriť dvere. Točili sme to snáď na 5 pokusov.“

www.symfobia.sk
https://www.facebook.com/Symfobia/
https://www.facebook.com/ErikaStreckovaOfficial/
https://www.instagram.com/symfobiaofficial/

Tlačová správa: Stanislav Černák

Acid Force hľadajú nového speváka

4.7.2021


Známa slovenská thrash metalová kapela Acid Force (kde nájdete aj bývalých členov Anstratus – víťazov Wacken Metal Battle Slovakia 2014) sa obzerá po novom spevákovi.

Na svojej facebookovej stránke uviedli:

,,Už je tomu vyše roka, čo sme sa k Vám ani len neprihovorili. Ale to sa všetko zmení! Ako iste viete, pred koronovými časmi sme prišli o speváka.

Počas roku 2020 sme sa snažili tento problém vyriešiť interne, čo sa nám však nepodarilo, nakoľko veľa z Vás vie, že nie sme situovaní v rovnakých mestách a veľakrát nám veci skomplikovali pandemické opatrenia.

ALE!!! Ako sme písali aj v predošlých príspevkoch, Acid Force pokračuje v hraní a tým pádom budeme potrebovať posilu za mikrofón.

Koluje ti v krvi oldschoolový metal a doma bliakaš medzi štyrmi stenami, ako keď buble kotlíkový guláš?! Nebojíš sa vyjsť na pódium pred masu bláznov a nadeliť im tam naše rezby?! Tak potom hľadáme práve teba!

Jediné, čo od teba žiadame je chuť hrať skúšky, koncerty, tvoriť nové veci a všetko čo ku kapele patrí. Skúšobňu a všetko, čo do nej patrí máme. Ak si aj z iného mesta, určite sa ozvi, my sme tiež všetci rozlezení a zbiehame sa na našej HQ. Prípadne ti s dopravou po dohode vieme pomôcť.

Ak sa teda vidíš v tomto opise, kľudne píš na náš Facebook do správy, na náš Instagram do správy, alebo na našu mailovú adresu – acid.force.thrash@gmail.com.”

Linky:
https://www.facebook.com/acidforcethrash/
https://acidforce.bandcamp.com/

Zdroj: https://www.facebook.com/acidforcethrash/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *