Novinky z prostredia interpretov Fallen Sanctuary, Evergrey, Acid Row, Navar

fallen sanctuary 2022

Prvý singel z chystaného albumu Fallen Sanctuary, spoločného projektu členov Serenity a Temperance

25.2.2022

fallen sanctuary 2022Fallen Sanctuary, duo tvorené Georgom Neuhauserom (Serenity) a gitaristom Marcom Pastorinom (Temperance) 24. júna vydá debutový album Terranova.

O samotné vydanie sa postarajú AFM Records.

Fallen Terranova cover

Prvým singlom je skladba Broken Dreams:

,,Sme veľmi nadšení, že vám môžeme ukázať náš prvý videoklip. Broken Dreams kombinuje našu vášeň pre monumentálne zbory a chytľavé melódie. Skrátka melodický power metal ako ma byť“povedal Georg Neuhauser

Linky:
https://www.facebook.com/FallenSanctuaryMetal/
https://www.instagram.com/fallensanctuary/
https://www.afm-records.de/

Zdroj: Mona Miluski – ALL NOIR

Evergrey – prvý singel z chystaného albumu

24.2.2022

Evergrey 202220. mája 2022 budú mať dôvod na radosť všetci milovníci švédskych Evergrey. V ten deň vyjde nástupca ich posledného albumu Escape of the Phoenix (2021), ktorý bude mať názov A Heartless Portrait: The Orphéan Testament.

Evergrey Heartless Portrait cover

Tracklist:

  1. Save Us
  2. Midwinter Calls
  3. Ominous
  4. Call Out the Dark
  5. The Orphean Testament
  6. Reawakening
  7. The Great Unwashed
  8. Heartless
  9. Blindfolded
  10. Wildfires

Dôkazom kvalít je aj prvý singel Save Us:


Kapela uvádza: ,,Tu ho máte! Náš nový album. Opäť! To je hudba, ktorú milujeme a neprestaneme. Naším poslaním je písať hudbu. Takže tu máte 10 nových piesní…“

Linky:
http://www.evergrey.net/
https://www.facebook.com/Evergrey
https://www.instagram.com/evergreyofficial/
https://www.youtube.com/user/evergreyofficial

Zdroj: Napalm Records, Foto: Anders Plassgard, Cover: Giannis Nakos, Remedy Art Design

Acid Row na novém albu nechali Charlese Mansona osedlat hyenu

23.2.2022

Acid Row 2022
Foto: Tereza Kopelentová

Nové album Afterglow stoner rockových Acid Row zavání odérem smrti, tajuplností posmrtného života i fascinací okamžikem. Vydání druhé studiové desky naplánovala pražská trojice na 11:11 dne 22. 2. 2022.

Přebal pětiskladbové studiovky zdobí pestrobarevná grafika od kapelní výtvarkyně Divé Báry. Hyenu osedlává batole se svatozáří na poli psychedelických výjevů tekutých světel z dílny tvůrčí skupiny Weird Visuals. Černobílé smějící se dítě dodává celému konceptu nepatřičný kontrast.

Jedná se totiž o fotografii z dětství pozdějšího vůdce krvavého kultu a jednoho z nejznámějších amerických psychopatů Charlese Mansona.

Acid Row Afterglow cover

„Afteglow je pro nás takový Zenónův paradox, aporie o letícím šípu. Některý muzikanti, který na něm pracovali, v kapele už v tuto chvíli nehrajou. Je to přesně ten moment, když člověku dohasíná zdroj světla a už ví, byť stále osvětlen dosvitem, že přichází temnota.

Tenhle moment, co už v následující chvíli není fakticky pravdivý, médium alba zachycuje. Stejně jako z dnešního pohledu stará fotka Mansona. Hotové neviňátko. I když teď víme, jak o dekády později jeho krvavé činy otřásly celým světem a de facto ukončily bezstarostnou éru hippies,” říká frontman Alex Fonar.

Afterglow je pro skupinu druhým dlouhohrajícím počinem po debutové albu Spikes z roku 2018

Na aktuální nahrávce se podílel bývalý bubeník zběsilého tria Venca Zlo z Rail Way Production, jež se chopil produkce a mixu. Mastering si vzal na starost Michal ‘Amák’ Šťastný z Golden Hive Studio. Kapela již v minulých měsících vypustila dva videoklipy k singlům z alba Get Life a No Church on Sunday.

Křest novinky proběhne 11. března v pražských Kasárnách Karlín

Akci otevřou psychedelici China Soup. Speciálními hosty večera budou Baro Chandel, kteří tak potvrdí zvěsti o svém návratu po více než dvouleté pauze.

Acid Row se poté vydají na klubové turné napříč třemi státy za doprovodu rakouských Swanmay. Ti se rovněž ohánějí studiovou novinkou.

Vystoupí spolu 13. 4. v pražském Cross Clubu, 14. 4. v brněnském Kabinetu Múz, 15. 4. ve vídeňském Kramladen, 16. 4. v Kuckucksnest v bavorském Berchtesgadenu, 17. 4. v klubu Zauberberg v Pasově, 18. 4. v Rockhouse v Salzburgu, 21. 4. v Gerber klubu v německém Výmaru, 22. 4. v klubu Kapu v rakouském Linci a 23. 4. ve Wakuum clubu ve Štýrském Hradci v Rakousku.

Youtube videoklip 2. singlu No Church on Sunday: https://youtu.be/t5tUPbVVDDU
Youtube videoklip 1. singlu Get Life: https://youtu.be/r_JxIphNA8c
Facebooková událost křtu alba 11. 3. 2022: https://www.facebook.com/events/309993027630652

Tlačová správa

Řízně metalový NAVAR oživl, aby odkryl historii

22.2.2022

navar 2022Neúnavný metalový tahoun George Rain, kterého fanoušci znají především z formací SEBASTIEN nebo CITRON, reinkarnoval svoji srdcovou záležitost, studentskou kapelu NAVAR.

Ta se nyní vrací s albem „Návrat havranů“, jež obsahuje dobové songy, které byly znovu nahrané s novým zvukovým kabátem, který pomohl ušít legendární kytarista a producent Roland Grapow (HELLOWEEN).

Kromě George Raina patří do původní sestavy NAVARU kytarista Ondřej Pecina (ex-SEBASTIEN), bubeník Radek Rain (ex-SEBASTIEN) a také baskytarista Honza „Bart“ Bartoš (TÖRR, ALKEHOL).

První vlaštovkou, která předznamenává opětovný rozbřesk uspaného tělesa, se stává eponymní singl a lyric video „Navar“

„Skladba vychází z mého starého hudebního nápadu z 9. září roku 2000! Loni jsem ho objevil v potrhaném bloku, kam jsem si tehdy zapisoval své písničky, i různé rozpracované útržky,“ prozradil kytarista a zpěvák George Rain, jenž založil NAVAR v roce 2001.

Ačkoliv energie písně i hudební složka zůstaly původní, lyrika songu je aktuální, i když obsahově letí časem zpět 

„Text jsem napsal nový a pokusil jsem se v něm Navara personifikovat. Ve skladbě tak jde o člověka s velice silným životním příběhem, uzamčeným v minulosti… O člověka, který je dnes už jen vzpomínkou, ale jeho odkaz může stále inspirovat.

Právě tak totiž kapelu NAVAR vnímáme, ale poselství písně je mnohem hlubší: zajímáme se o příběhy lidí, kteří tu byli před námi? Víme, co se odehrávalo na místech, kterými denně procházíme? Jsme schopní vnímat hlasy a ozvěny minulosti…?“ pokládá řečnické otázky Rain, který do prvního singlu dostal i zvučného hosta. Stal se jím nestor tuzemské tvrdé muziky Ota Hereš.

„Rád jsem přijal nabídku na hostování v jednom songu kapely NAVAR, už proto, že jedním z členů je můj spoluhráč Honza „Bart“ Bartoš, stejně tak i z důvodu skvělý produkce – Rolanda Grapowa, i muzikantů jako takových s Georgem Rainem v čele, a samozřejmě i z důvodu, že tento druh muziky je mi blízkej. NAVARu přeju, ať se album k těm dvaceti letům vydaří,“ poslal zdravici Hereš, který připomněl výročí kapely, a také naznačil, že vody, ve kterých NAVAR svůj těžký kov taví, jsou nekompromisní a nasáklé speed metalem.

Album „Návrat havranů“ vyjde symbolicky 20. června 2022 pod labelem Smile Music.

Tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *