Novinky z prostredia interpretov The Rasmus, Ozzy Osbourne, Hollywood Undead, Not Promising Case

The Rasmus zverejnili nový singel z chystaného albumu

10.6.2022

the rasmus kapela 2022Fínski The Rasmus sú nesmierne pracovitou kapelou. Vlani zverejnili dve nové singli zo svojho pripravovaného albumu.

Tento rok v máji reprezentovali Fínsko na Eurovision Song Contest 2022 a 10. júna vypustili nový singel Rise, ktorý produkoval jeho spoluautor Desmond Child.

Ide o jednu z najagresívnejších skladieb tejto formácie za poslednú dobu. Okrem iného obsahuje aj orchestrálne prvky.

Spevák Lauri Ylönen uviedol: ,,Rise je o boji s depresiou. COVID bol poslednou kvapkou pre mnohých ľudí, ktorí mali problémy s duševným zdravím. Vrátane mňa. Vo videoklipe tanečníci hrajúci ‘korene’ predstavujú zlú silu a snažia sa nás stiahnuť pod zem. Napriek tomu má pieseň pozitívne posolstvo, ktorým je nevzdávať sa, bez ohľadu na to, ako ťažko s vami život zaobchádza.”

Nový album The Rasmus sa taktiež bude volať Rise a vyjde 23. septembra prostredníctvom Playground Music. Obsahovať bude aj piesne nahrané bývalým gitaristom Paulim Rantasalmimom.

Predošlé single:
Venomous Moon (The Rasmus & Apocaliptica): https://youtu.be/71fGZWoncZQ
Bones: https://youtu.be/dMfRJofGyIs

Linky:
https://therasmus.com/
https://www.facebook.com/therasmusofficial/

Zdroj: https://lnk.sk/joc4

Ozzy Osbourne podstúpi operáciu

9.6.2022

ozzy osbourne 2022Viaceré média informovali o tom, že známy spevák Ozzy Osbourne sa 13. júna 2022 podrobí zásadnej operácii.

Ako prvá o tejto skutočnosti porozprávala Ozzyho žena Sharon v britskej relácii The Talk. Podľa nej jej výsledok bude veľmi zásadný pre spevákov život.

Ozzy už dlhší čas trpí rôznymi zdravotnými problémami, hlavne Parkinsonovou chorobou.

Linky:
http://www.ozzy.com/
https://www.facebook.com/ozzyosbourne
https://www.instagram.com/ozzyosbourne/
https://www.youtube.com/ozzyosbourne/

Zdroj: https://lnk.sk/ppry, https://lnk.sk/lae3

HOLLYWOOD UNDEAD otevřeli Hotel Kalifornia

10.6.2022

Ne, nestali se z nich přes noc majitelé luxusní noclehárny, pravdou ale je, že mocně očekávané studiové album, které bude v pořadí osmým v diskografii americké kapely, ponese název „Hotel Kalifornia“. Vychází 12. srpna 2022 ve vydavatelství BMG.

S oznámením data releasu představili HOLLYWOOD UNDEAD také zbrusu nový singl „City of the Dead“, který následuje předchozí vybrané pecky „Wild in These Streets“ a „CHAOS“. Stěžejní myšlenkou nové desky je konflikt společenských vrstev, střet bohatých a chudých, a s tím spojený palčivý problém bezdomovectví, který stále více sužuje domovský stát HU Kalifornii.

„Příležitostí, jak se stát neúspěšným, je u nás mnohem víc než naopak. I my sami máme špatné zkušenosti, kdy jsme zajeli za hranu. S gangstery i drogovými dealery. O tom všem nechceme mlčet,“ uvedl k novému albu „Hotel Kalifornia“ zpěvák Johnny 3 Tears. Jeho druh s mikrofonem J-Dog pak dodal: „Po všech těch letech je možná těžké věřit, že jsme stále nejlepší kámoši, ale my jsme si zůstali blízko i přes všechny ty sračky, kterými jsme si prošli. Kapely obvykle přátelství rozbíjejí, ale my jsme nejlepší přátelé – a vždy budeme.“

Tracklist:

 1. CHAOS
 2. World War Me
 3. Ruin My Life
 4. Hourglass
 5.  Go To War
 6.  Alone At The Top
 7. Wild In These Streets
 8.  Dangerous
 9. Lion Eyes
 10.  Trap God
 11.  Happy When I Die
 12.  Reclaim
 13.  City Of The Dead
 14. Alright

Tlačová správa

NOT PROMISING CASE vydávajú debutový singel

9.6.2022

hollywood undead 2022Formácia NOT PROMISING CASE pripravuje svoje debutové EP Klamem. Kvinteto rockerov z Dolného Kubína to oznámilo prostredníctvom svojich sociálnych sietí v utorok 7. júna a svojim fanúšikom ponúkli hneď aj ochutnávku v podobe titulnej skladby.

„Kapela v apríli tohto roku oslávila prvú dekádu svojho fungovania,“ prezradil jeden zo zakladajúcich čenov kapely, bubeník Vašo.

„Počas týchto desiatich rokov sme prešli rôznymi personálnymi zmenami a tým pádom aj rôznymi umeleckými štádiami. Z pôvodnej zostavy som zostal iba ja a basák Ďuro. Spočiatku sme hrávali mnoho coverov. Nakoniec, tak asi začína väčšina rockových kapiel. Ale v súčasnej zostave sme sa konečne dopracovali k tomu, o čo mi vždy išlo – hrať predovšetkým vlastnú tvorbu. Preto si myslím, že práve teraz nastal ten správny čas, aby sme o sebe dali vedieť aj širšiemu okoliu.“

Pripravované EP vzniká v nahrávacom štúdiu Apollo a o mix a master sa stará Jaroslav Plichta. Finálna verzia by mala obsahovať päticu skladieb. Kapela nimi chce poslucháčom načrtnúť vývoj svojej tvorby od úplných počiatkov až po súčasnosť. Zoznam skladieb a dátum vydania ale zatiaľ kapela nezverejnila.

Titulná skladba, ktorá je zároveň úplne prvým oficiálnym singlom kapely patrí medzi tie novšie. Jej hlavný autor a spevák kapely Michal hovorí: „Ako spomenul Vašo, chceli sme sa venovať predovšetkým vlastnej tvorbe. Tým pádom sme logicky potrebovali svoje piesne. A pod tlakom zo strany ostatných členov kapely vznikla aj spomínaná skladba Klamem.“

Pieseň Klamem vyšla 8. júna prostredníctvom platformy Bandcamp. V rovnaký deň k nej kapela uverejnila aj lyric video na svojom YouTube kanáli. Oň, rovnako ako aj o grafický dizajn pripravovaného EP sa postaral Schnaps.

Naživo si môžete kapelu najbližšie vypočuť v martinskom Retro Rock Pube v piatok 17. júna, alebo 6. augusta na festivale Orava Alternative.

facebook: https://www.facebook.com/NotPromisingCaseSK
bandcamp: https://notpromisingcase.bandcamp.com
booking: not.promising.case@gmail.com

Tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *