Novinky z prostredia interpretov Stratovarius, Sonata Arctica, Dragonland, Sebastien

Stratovarius zverejnili tretí singel z chystaného albumu

6.8.2022

stratovarius 2022Nástupca posledného radového albumu fínskych Stratovarius – Eternal (2015) vyjde 23. septembra. Jeho názov bude Survive a o vydanie sa postarajú earMusic.

stratovarius survive cover

Tracklist:

 1. Survive
 2. Demand
 3. Broken
 4. Firefly
 5. We Are Not Alone
 6. Frozen in Time
 7. World on Fire
 8. Glory Days
 9. Breakaway
 10. Before the Fall
 11. Voice of Thunder

Aj singel Firely je dôkazom, že pôjde o veľkolepé dielo:

Predošlé single:
Survive: https://youtu.be/deL5dM9csNc
World on Fire: https://youtu.be/KV7Zao8LSP4

Linky:
http://stratovarius.com/
https://www.facebook.com/stratovarius
https://www.instagram.com/stratovarius/

Zdroj: https://www.facebook.com/stratovarius, Foto: Tuuloksen Kapakanmäki

Sonata Arctica – druhý diel akustického albumu

5.8.2022

sonata arctica 2022Koncom januára tohto roku kolegovia Stratovarius – Fíni Sonata Arctica vydali album Acoustic Adventures (Volume One), obsahujúci akustické verzie ich známych skladieb (Don’t Say a Word, Tonight I Dance Alone…).

30. septembra vypustia do sveta jeho pokračovanie – Acoustic Adventures (Volume Two). Presne v deň jeho vydania odštartuje aj ich veľké turné – Acoustic Adventures MMXXII.

sonata arctica acoustic cover

Tracklist:

 1. I Have A Right
 2. Black Sheep
 3. Half A Marathon Man
 4. Broken
 5. Letter To Dana
 6. FullMoon
 7. Shamandalie
 8. San Sebastian
 9. Gravenimage
 10. Flag In The Ground
 11. My Land
 12. Victoria’s Secret

Ukážka:

Linky:
http://www.sonataarctica.info/
https://www.facebook.com/sonataarctica
https://www.instagram.com/sonataarcticaofficial/

Zdroj: Philipp Adelsberger – Atomic Fire Records, Foto: Jarkko Piipari, Artwork: Janne Pitkänen

Dragonland – prvý album po viac ako 10-tich rokoch

3.8.2022

dragonland kapela 2022Viac ako desať rokov bez nového štúdiového albumu by mohlo byť dostatočným dôvodom na to, aby kapela upadla do zabudnutia. Avšak nie je to prípad švédskych Dragonland.

V tento deň konečne ohlásili detaily novej platne. Volať sa bude The Power of the Nightstar a svetlo sveta uzrie 14. októbra. Samotné vydanie zastrešia AFM Records.

dragonland the power cover 2022

Tracklist:

 1. The Awakening
 2. A Light in the Dark
 3. Flight from Destruction
 4. Through Galaxies Endless
 5. The Scattering of Darkness
 6. A Threat from Beyond the Shadows
 7. Aphelion
 8. Celestial Squadron
 9. Resurrecting an Ancient Technology
 10. The Power of the Nightstar
 11. Final Hour
 12. Journey’s End
 13. Oblivion

Prvým singlom je skladba Flight from Destruction:

Linky:
www.facebook.com/dragonlandband
www.instagram.com/dragonlandband

Zdroj: Mona Miluski – ALL NOIR, Foto: Grupa 13, Cover Artwork: Pedro Sena

Sebastien – ukrajinská verzia skladby Nechtěná

1.8.2022

sebastien viktorie 2022Domácí power metalisté SEBASTIEN pomáhají ukrajinským muzikantům charitativní písní. Ve spojení s česko-ukrajinskou zpěvačkou Viktorií Surmøvou přetvořili svůj hit „Nechtěná“ do akustické verze.

Píseň je povzbuzením všem lidem, kterým válka vzala domov, zemi, ale i možnost hrát hudbu. Výtěžek z každého streamu poputuje na nákup hudebních nástrojů.

„Válka je vždycky velké zlo a nejvíc v ní trpí obyčejní lidé. V duchu hesla muzikanti muzikantům jsme se rozhodli pomoci ukrajinským hudebníkům a hudebnicím, kterým nesmyslná válka vzala možnost hrát. Jako kapela rádi pomáháme konkrétním lidem a darujeme proto nástroje tam, kde pomůžou znovu zajistit obživu a vrátit se k milované profesi. Hudba má velkou léčivou a hojivou moc, a i v největší temnotě umí zažehnout plamen naděje na lepší život,“ popisuje okolnosti vzniku písně zpěvák a kytarista, Jiří Rain.

Krom hudebních úprav se „Nechtěná“ dočkala i jazykových úprav. Část textu nyní zpívá v ukrajinštině Viktorie Surmøvá, která má ve východoevropské zemi kořeny.

„Můj táta je Ukrajinec a příchod války mě tak dost silně zasáhl. Místo slz a depresí jsem se ale rozhodla pomáhat prací a zpěvem. Když mi Jirka nabídl ženský zpěv v ‚Nechtěné‘, neváhala jsem ani vteřinu. Emocionální náboj původního textu získal v ukrajinštině ještě další rozměr. Velký dík patří producentovi Jarovi Celujkovi, ze studia JARO SOUND, který bez nároku na honorář, celou skladbu hudebně zprodukoval. Stejně jako já cítí lidskou povinnost pomáhat našim soukmenovcům v této temné době,“ komentuje své zapojení česko- ukrajinská zpěvačka.

„Nechtěná/Небажана“ se dočkala i klipového zpracování, jehož realizace se chopil zkušený tvůrce klipů a hudebník Michal Skořepa (STROY, PAN LYNX). „Každá válka je hrozná a pokaždé to odnesou obyčejní lidé, a to na všech stranách,“ uvádí Skořepa.

Píseň „Nechtěná/Небажана“ podporuje INTV, spol. s r.o., česká společnost zajišťující satelitní internetové připojení. Na počátku války pocítila kybernetický rozměr války na vlastní kůži. Výtěžek ze streamingu písně na všech digitálních platformách půjde na nákup hudebních nástrojů pro dospělé i dětské muzikanty, kteří z Ukrajiny přesídlili do České republiky a chtějí zde i nadále hudebně působit.

Píseň produkoval věhlasný ukrajinský producent žijící v Praze, Jaroslav Celujko v jeho studiu JARO SOUND. „Nechtěná“ dostává tímto již druhý charitativní rozměr. Poprvé upozorňovala na
problematiku dětí z dětských domovů.

Tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *