Blackbeat/Angry Dolphins; 19.11.2022; Collosseum – Košice

blackbeat 2022

Slovenská hudobná scéna je bohatá na interpretov rôznych žánrov (rock, metal, punk, alternatíva). Dôkazom toho je aj mladá košická kapela Blackbeat, hrajúca poctivý rock and roll.

Mohli ste ju počuť na rôznych akciách. A 19. novembra sa asi po niečo vyše roku vrátili do známeho košického klubu Collosseum. Avšak, tentokrát so sebou zobrali aj kamošov z Bánoviec nad Ondavou – chlapcov a sympatickú dievčinu z formácie Angry Dolphins.

Zahájenie koncertu

,,Nahnevané delfíny“ pre košické publikum nie sú úplne neznámou bandou, no ja osobne som ich nepoznal. Úprimne povedané, ani po zbežnom vypočutí cez internet som nebol veľmi nadšený. No už prvé skladby Degenerácia, Pravá tvár a Dotyk Ruky boli príjemný prekvapením.

Trio vie veľmi pekne pracovať s kombináciou rôznych žánrov (hard rocku, punku, metalu) a pekne striedať rôzne nálady – kombinovať vybrnkávačky s drsnými riffmi a podobne. Jedinou chybičkou krásy bola punkovica Budúcnosť. Mala síce svoju energiu, ale na pomery ,,Delfínov“ bola dosť jednoduchá.

angrydolphins kosicie 2022

Blackbeaat

Pre Blackbeat bol tento koncert akýmsi zavŕšením jednej etapy. Pred pár dňami vydali svoj prvý debutový album a momentálne pracujú na novom sete, nových kostýmoch a bude aj nové logo.

Hudobne to bol opäť veľmi poctivý rock and roll (sem tam aj trochu blues/rock and roll). Kapela išla naplno ako švajčiarske hodinky a ostatní si to užívali spolu s nimi. Ľudia sa najviac chytali na piesne ako Robotnícka Trieda (Som trieda, ktorá maka máááááka) alebo Pán Príslušník Eduardo(oooo).

Aj pri nich sa nám podarilo vykričať prídavok, tentokrát to bola skladba 27 na 3 – úplná novinka. Síce pracujú na novom setliste, ale snáď niektoré staršie hity budú mať priestor aj v tom novom.

blackbeat 2022

Záver

19. november bol jasným dôkazom, že mladé formácie sa určite oplatí podporovať. Ak budú niekde blízko vás vystupovať Angry Dolphins alebo Blackbeat, určite ich choďte podporiť. A taktiež navštívte facebookovú stránku Blackbeat a vypočujte si ich debutový album.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *