Novinky z prostredia interpretov Elvenking, Angus McSIX, Mezzrow, Antigod

Elvenking zverejnili druhý singel z chystaného albumu

20.1.2023

elvenking 2022Všetci, ktorí majú radi kvalitný melodický folk/metal, budú mať v apríli dôvod na radosť. Prostredníctvom vydavateľstva AFM Records, známa talianska kapela Elvenking vydá nový album Reader Of The Runes – Rapture. Stane sa tak presne 28. apríla.

Elvenking sa vydali k horizontom vzdialenejším ako kedykoľvek predtým a odvážne dobyli svet svojím jedinečným prístupom k muzike.

Ako nedávno prezradili gitarista Aydan a spevák Damna:

,,Druhý diel je temnejší. Musel byť tragický a násilný, a to nám dalo šancu naplno sa nadýchnuť zvukovej krajiny, ktorú sme mali v hlave už keď sme začiatkom roka 2020 začali písať skladby. Máme pocit, že týmto albumom sme dosiahli míľnik a stanovili ďalšiu hranicu v tom, čo dokážeme, múdrym miešaním toho, čo v metale hlboko milujeme..“

elvenking reader cover

Tracklist:

 1. Rapture
 2. The Hanging Tree
 3. Bride of Night
 4. Herdchant
 5. The Cursed Cavalier
 6. To the North
 7. Covenant
 8. Red Mist
 9. Incantations
 10. An Autumn Reverie
 11. The Repentant

Pozrite si lyric video k druhému singlu The Hanging Tree:

Kapela hovorí:

,,The Hanging Tree je pieseň, ktorá udáva násilný temnejší tón, pretože sa ponárame hlboko do jadra príbehu, o ktorom rozpráva druhá časť trilógie “Reader Of The Runes”. Ak bol “Rapture” epickejší, pomalší a plný mnohých rôznych odtieňov a textúr, “The Hanging Tree” je nemilosrdná rýchla kavalkáda, ktorá ide priamo na vec s ťažkým rýchlym riffovaním, melodickým, ale agresívnym vokálom, veľkými zbormi v refréne, dvoma šialenými gitarovými sólami a folkovou prestávkou uprostred, ktorú si naši milí fanúšikovia určite zamilujú. Určite bude vrcholom našich nadchádzajúcich koncertov.”

Prvý singel:
Rapture: https://www.youtube.com/watch?v=Cdq3ArS8A4o

Linky:
https://www.elvenking.net/
https://www.facebook.com/elvenking.official/
https://www.instagram.com/elvenking.official/
https://www.afm-records.de/

Zdroj: Mona Miluski – ALL NOIR

Debutový album bývalého speváka Gloryhammer

19.1.2023

angus mcsix 2022Angus McSIX, bývalý spevák Gloryhammer, 7. apríla poteší svojich fanúšikov debutovým albumom pod značkou Angus McSIX and the Sword of Power.

Nová kapela, v ktorej hrajú Angus McSIX (Thomas Winkler), arcidémon Seebulon (Sebastian “Seeb” Levermann), severský muscle berserker Skaw! (Manu Lotter) a krásna kráľovná Lazer-Amazons, Thalestris (Thalia Bellazecca), v sebe obsahuje dobrodružstvá nevídaných rozmerov.

Angus McSIX, ktorý vstal z ríše mŕtvych, je poslednou nádejou na oslobodenie Škótska a ľudstva od všetkého zla.

angus mcsix and cover

Tracklist:

 1. Master of the Universe
 2. Sixcalibur
 3. Laser-Shooting Dinosaur
 4. Amazons of Caledonia
 5. Ride to Hell
 6. Starlord of the Sixtus Stellar System
 7. The Vision in the Fires (Intro)
 8. Eternal Warrior
 9. The Key to Eternity
 10. In a Past Reality
 11. Fireflies of Doom
 12. Just a Fool Will Play Tricks on Angus McSix (Bonus Track)

Dôkazom jeho kvalít je aj prvý singel Master of the Universe:

Lineup:
https://www.angusmcsix.net/
https://www.facebook.com/angusmcsix
https://www.instagram.com/angusmcsix/
https://twitter.com/angusmcsix/

Zdroj: Napalm Records Press, Foto: Matthias Schwaighofer

Mezzrow – prvý singel z chystaného albumu

20.1.2023

mezzrow kapela 2023Kultová švédska thrash metalová kapela Mezzrow je späť po 30. rokoch. Sedemnásteho apríla vypustia do sveta svoj druhý album Summon Thy Demons. Celé to zastrešia Fireflash Records.

Prvý singel Through The Eyes Of The Ancient Gods je dôkazom, že rozhodne bude stať zato:

Linky:
http://www.mezzrow.black/
https://www.facebook.com/mezzrowsweden/
https://www.instagram.com/mezzrowswedishthrash/
https://www.youtube.com/user/Mezzrowsweden
https://open.spotify.com/artist/68BIW54I3T7WCjot9WOK4Z

Zdroj: Markus Wosgien – Fireflash Records

Antigod jsou zpátky! Do nové éry vstoupí deskou Messtery

19.1.2023

antigod kapela 2023

Po tichu přichází bouře. I tak by se dalo mluvit o nové desce tuzemských Antigod, která vyjde 30. ledna pod názvem Messtery. Kapela se po kratší pauze vrací v nové sestavě se zpěvákem Martinem Turkem, s novou energií a třináctkou skladeb, jež valí s intenzitou, na niž jsou fanoušci zvyklí z předešlých nahrávek. Tenhle thrash/deathový tank zkrátka nic nezastaví!

Messtery je třeba vnímat jako výchozí bod do další etapy Antigod

Ta první byla ukončena v roce 2021, když se řady kapely rozhodl opustit zpěvák Chymus. „Jako by se tím zavřely a uzamkly jisté dveře a předešlé roky zůstaly za nimi. Ovšem nikoliv že by byly ztracené, ale pouze uschované a zajištěné tak, aby nebylo třeba se k nim vracet,“ uvádí kytarista Pedy a dodává, že přesně takto Antigod přistupovali k psaní a tvorbě nové desky. Jednoduše řečeno – otevřeli dveře nové. „Skládání a výběr hudby, grafika, texty, nahrávání, to vše se dělalo jinak, než jsme byli zvyklí. Část změn byla v plánu, část vyplynula ze situací, část přišla nečekaně a bylo nutné improvizovat.“

Změny v roce 2021 jsou svým způsobem symbolické, protože právě tehdy Antigod slavili 10 let od vzniku. „Za ty roky se toho v životě kapely událo opravdu hodně – hafo koncertů, několik desek, ovšem taky dost zásadních změn v sestavě. Ale když se ohlédnu zpět, rozhodně to byla úspěšná léta. Vždy jsme se vypořádali se vším, co nás potkalo,“ říká Pedy. „Třeba nová éra nebude tak dlouhá, ani tak úspěšná, ovšem stále jsme tady a děláme, co nás baví. Tak nějak vnímáme i novou desku Messtery a vše kolem ní.“

antigod messtery cover

Co zůstalo zachováno, je spolupráce s vydavatelstvím MetalGate, které vydalo i předešlá dvě alba

„Komunikace probíhá na vysoké úrovni, závazky se plní dle domluvy. Samozřejmě jsem oslovil i jiné labely, ale ne proto, že bychom hodlali MetalGate vyměnit. Chtěl jsem mít jen přehled, jak to funguje i jinde. Doposud jsme vždy podepisovali smlouvu na jednu desku. Když pak začneš připravovat za dva či tři roky další album, nemáš jistotu, že o tebe bude mít aktuální vydavatel opět zájem, takže je lepší mít terén zmapovaný,“ říká Pedy.

Messtery vyjde na CD ve formě digipacku a pokřtěno bude už začátkem února na domácí ostravské scéně.

www.facebook.com/metalgate
www.youtube.com/metalgate
www.soundcloud.com/metalgate

Tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *