Novinky z prostredia interpretov Paradise Lost, Hollywood Undead, Angus McSix, Something Like

Paradise Lost – nový člen, pripravovaný album

24.3.2023

paradise lost kapela 2023Britskí gothic metalisti Paradise Lost privítali vo svojej zostave nového bubeníka. Stal sa nim Guido Zima Montanarini.

Gitarista Greg Mackintosh komentuje: ,,Vítame Guida ako nového bubeníka Paradise Lost. Zuby si už u nás vylámal na našom európskom turné, ktoré sa udialo koncom minulého roka. Guido odviedol takú dobrú prácu, že sme sa rozhodli urobiť ho naším novým bubeníkom a bude hrať na všetkých chystaných koncertoch P.L. a pracovať s nami na novom materiáli pre náš ďalší album, ktorý by mal vyjsť budúci rok“

guido zima bubenik 2023

Paradise Lost odohrajú toto leto niekoľko festivalových koncertov a potom sa vrátia do štúdia, aby pracovali na ďalšom štúdiovom albume.

V septembri minulého roka opustil Paradise Lost fínsky bubeník Waltteri Väyrynen, aby sa pripojil k Opeth. V tom čase vydal vyhlásenie, v ktorom uviedol, že jeho rozhodnutie nezahŕňa “absolútne žiadnu zlú krv alebo drámu”.

Posledný album Paradise Lost s názvom Obsidian vyšiel v máji 2020 prostredníctvom vydavateľstva Nuclear Blast.

Linky:
http://www.paradiselost.co.uk/
https://www.facebook.com/paradiselostofficial/?fref=ts
https://www.instagram.com/officialparadiselost/
https://paradiselostofficial.bandcamp.com/

Zdroj: https://lnk.sk/omq9

HOLLYWOOD UNDEAD zvou podruhé do „Hotelu Kalifornia“ a na Rock for People

22.3.2023

Přední zástupci současného rap rocku HOLLYWOOD UNDEAD loni rozšířili svou diskografii o osmý studiový zásek „Hotel Kalifornia“. Fanoušky oceňovaná deska se nyní, před startem letní festivalové sezony, dočká deluxe verze. Vyjde 28. dubna a v červnu budeme mít příležitost užít si kapelu naživo i u nás. Přijede zahrát na Rock for People.

„V Kalifornii jsme vyrůstali a jsme úzce spjatí s Los Angeles. Myslím, že dobře chápeme jeho ducha – je to město, kde se rodí hvězdy, ale současně místo, kde se rozpadají sny. Chováme k němu zvláštní druh opatrnosti, takový zdravý odstup. Něco podobného, co bys pociťoval k nějakému nebezpečnému zvířeti,“ řekl loni k tématům aktuálního alba kytarista Danny v pro rockový magazín Spark.

„Navenek je Los Angeles třpytivé, uvnitř temné. Největším současným problémem je růst cen. Inflace dělá divy. Rodiny, které to dosud jakžtakž dávaly, začínají pociťovat velké problémy. Bezdomovectví prudce roste, je strašné na to koukat. A když jsou lidi těžce frustrovaní, dělají zoufalé věci.“

Zatímco základní verze počinu nabízela čtrnáct skladeb, ta rozšířená jich bude obsahovat celkem dvacet. V digitální podobě mezi nimi bude i píseň „House of Mirrors“, do níž přispěl multižánrový zpěvák Jelly Roll, jehož tvorba osciluje mezi rapem a country hudbou. Mimochodem, rodák z Nashvillu, kde HOLLYWOOD UNDEAD svou „kalifornskou“ desku zčásti nahrávali.

„Já doufám, že když si to album poslechnete, tak uvidíte, jaký kus cesty jsme ušli,“ říká za kapelu Johnny 3 Tears.

„J-Dog a Charlie Scene jsou naprosto jiní autoři, než byli před patnácti lety. Jsem v úžasu z každého z nás. Jediné, na čem nám záleží, je naše publikum a to, abychom byli s každou deskou lepší.“ Tak na viděnou v Hradci, třeba i s novým vinylem v podpaží!

Tlačová správa

Angus McSix – druhý singel z chystaného albumu

21.3.2023

angus mcsix 2022Po hrdinskej smrti princa Angusa sa zdalo, že nádej pre Škótsko a celú galaxiu vyhasína. Náš mocný hrdina sa však prebojoval späť do sveta živých a ako Angus McSix predstavuje debutový album Angus McSix and the Sword of Power, ktorý vyjde 21. apríla 2023.

angus mcsix and cover

Tracklist:

 1. Master of the Universe
 2. Sixcalibur
 3. Laser-Shooting Dinosaur
 4. Amazons of Caledonia
 5. Ride to Hell
 6. Starlord of the Sixtus Stellar System
 7. The Vision in the Fires (Intro)
 8. Eternal Warrior
 9. The Key to Eternity
 10. In a Past Reality
 11. Fireflies of Doom
 12. Just a Fool Will Play Tricks on Angus McSix (Bonus Track)

Druhým singlom je skladba Sixcalibur:

Angus hovorí: ,,Magická čepeľ zablokovala priechod medzi svetom živých a ríšou smrti. Stotisíc rokov slúžila ako pečať na vyhnanie zdroja všetkého zla do pekla. Teraz Angus vytasil meč, a tak sa stal Angusom McSixom. Tým sa však pečať porušila a arcidémon Seebulon sa vrátil do sveta živých. Aby bolo možné poraziť pôvodcu všetkého zla, musí sa meč dostať na najvyššiu úroveň; až potom sa z neho stane Sixcalibur – Meč moci!”

Prvý singel:
Master Of The Universe: https://youtu.be/i3u_JGmq5Fs

Zostava kapely:

 • Angus McSix, Starlord of the Sixtus Stellar System (ex-Gloryhammer) – spev
 • Thalestris, Queen of the Lazer-Amazons of Caledonia – gitary
 • Arch Demon Seebulon, The Origin of all Evil (Orden Ogan) – gitary, basa, doprovodné vokály
 • Skaw! Buff Berserker from the North (ex-Rhapsody of Fire) – bicie

Lineup:
https://www.angusmcsix.net/
https://www.facebook.com/angusmcsix
https://www.instagram.com/angusmcsix/
https://twitter.com/angusmcsix/

Zdroj: Napalm Records Press, Foto: Matthias Schwaighofer

Something Like – Dnes je ten den

24.3.2023

Something Like právě vychází nový singl Dnes je ten den. Nahrávalo se opět u Tondy Smrčky v jeho Seabeast studiu a o vizuál klipu se postarali Media X Production.

„Ten song je o tom, že svět, ve kterým žijeme, je zkaženej. Že má nastavený pravidla tak, že je normální, že jsou na sebe lidi zlý. Pro nás ale HC scéna, chceš-li koncerty, jsou tím místem, kde to
funguje (nebo by alespoň mělo fungovat) jinak. Kde samozřejmě řešíme ty špatný věci a snažíme se udělat svět lepším, ale zároveň se bavíme, pomáháme si, držíme spolu, podporujeme se. Zkrátka platí tam jiný hodnoty.“ přibližuje kapela hlavní myšlenku písně Dnes je ten den.

„Pohnutky k napsání textu byly vzpomínky na to, kdy jsem začínal jezdit na první HC koncerty, kdy člověk věděl, že když si někam položí batoh, tak ho tam po koncertě najde. Že když někdo spadne v kotli na zem, ostatní mu okamžitě pomůžou se zvednout. Že lidi jsou propojený věcma a myšlenkama, který je zajímají, který je baví. Pro někoho to může být útočiště a my chceme, aby se lidi (nejen) na našich koncertech cítili dobře.“ dodává basák Jenda

Aktuální song je k poslechu na všech běžných streamovacích platformách. Klip najdete na Youtube. Something Like jsou dnes již zaběhnutou kapelou. Na metalcoreové scéně působí řadu let a za éru svojí existence odehráli několik stovek koncertů po celé české republice i za hranicemi.

Spotify: https://open.spotify.com/track/2zref6AY5yAzRUA0ftIHV3?si=c34325c763ed47f0

Ostatní odkazy a kontakty:
Facebook: https://www.facebook.com/somethinglikeofficial
Instagram: https://www.instagram.com/somethinglikeband
e-mail: somethinglike@seznam.cz
Tel: 603857030 (Jenda)

Tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *