Morhörr – Danse Macabre

morhorr dance cover

morhorr dance coverThrashmetalová banda Morhörr vydala začiatkom apríla svoj debutový full album s názvom Danse Macabre. Pochádza z Bratislavy, hudobné nástroje trápi od roku 2016 a nedávno prekonala obrovské zmeny zostavy.

Nedala sa však znechutiť a dokonca do svojich radov pribrala svoju bývalú členku.

Tanec smrti

Novinka nadväzuje na pozitívne prijaté EP ,,Pach Krvi” spred troch rokov. Morhörr produkuje poctivý thrash starej školy, ktorý pekne odsýpa hlavne strednými tempami ako piesok v hodinách a je obohatený o prvky deathu, blacku a heavy metalu.

Album spestruje motörheadovská skladba Zvláštny Druh (Sviňa), song Dieťa Antikrista mi zase pripomína Judas Priest, resp. Overkill. Ale tých vplyvov starých kapiel tam nájdete množstvo. Ja by som uvítal viac kúskov ako sú svižné kompozície Úpadok a Lobotómia.

V textoch sa snažia vyjadriť postoje a názory na rôzne témy rezonujúce v spoločnosti. Napríklad skladba Danse Macabre, ktorá patrí medzi najlepšie, sa zaoberá európskou morovou nákazou v 14. storočí a jej dopadu na vtedajšiu spoločnosť, sa ukázala v nedávnej dobe ako veľmi aktuálna.

Verdikt

Táto banda si ide svojou cestou, obklopenou zúfalstvom, sebectvom a tyraniou ľudskej zloby. Ignoruje všetky moderné trendy a predstavuje tak sľubnú nádej pre domácu scénu svojskou víziou thrash metalu.

Lineup:

 • Flavio Křeček – spev
 • Matej Škerlik – gitary
 • Štefan Pollák – gitary
 • Lenka Kubova – basa
 • Ondrej Valyik – bicie

Tracklist:

 1. Peklo v nás
 2. Zvláštny druh (Sviňa)
 3. Danse Macabre
 4. Dieťa Antikrista
 5. Rebel
 6. Úpadok
 7. Tupé hlavy
 8. Lobotómia

Rok vydania: 2023

Vydavateľstvo: Samovydanie

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/morhorr/
https://bandzone.cz/morhorr
https://morhorr.bandcamp.com/album/pach-krvi-ep

Hodnotenie: 4/6


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *