Novinky z prostredia interpretov Rob Zombie, Ruthless, Vexed, Type o Negative

rob zombie 2023

Rob Zombie pracuje na novom albume

25.5.2023

rob zombie spevák 2023Rob Zombie bol hosťom v podcaste komika Jackelyna Shultza a jeho dcéry – Howie Mandel Does Stuff.

Podľa jeho slov pracuje na novej nahrávke, no trvá to dlho

,,Obávam sa letného turné a ďalšieho albumu, pretože asi pred týždňom som urobil novú nahrávku. Ide to dobre, no je to dlhý proces… Rád nahrávam počas dlhého obdobia, aby som s tým mohol žiť,“ vysvetlil. “Niekedy niečo vytvoríte a je to nové a ste skutočne nadšený…“

Taktiež prezradil, ako postupuje pri tvorbe albumov

Povedal: ,,Zvyčajne to začína tým, že len ja a producent prichádzame s nápadmi. Potom ich preberáme a celá kapela začne: “Mám tento nápad. A tento nápad …

Posledný štúdiový počin pod hlavičkou Rob Zombie mal názov The Lunar Injection Kool Aid Eclipse Conspiracy a vyšiel v roku 2021.

Linky:
https://robzombie.com
https://instagram.com/robzombieofficial
https://twitter.com/RobZombie
https://facebook.com/RobZombie
https://youtube.com/user/robzombie

Zdroj: https://lnk.sk/ffx1, Foto: Alfred Nitsch, CC BY-SA 3.0, Wikimedia

Ruthless – pripravovaný album

24.5.2023

ruthless kapela 2023Meno Ruthless znamená ,, bez milosti“. Vedení spevákom Sammym DeJohnom od roku 1980 sú verní svojmu štýlu, ktorý si zamilujú hlavne fans Judas Priest a Accept.

Dnešný deň podpísali zmluvu s Fireflash Records a ohlásili štvrtý album The Fallen. No na jeho vydanie si trochu počkáme. Svetlo sveta uzrie koncom aktuálneho roka.

,,Sme veľmi poctení a mimoriadne nadšení z partnestva s Fireflash Records. Budúcnosť je veľmi svetlá,“ hovorí spevák Sammy DeJohn, ktorý kapelu založil v roku 1982 a dodáva: „Môžete očakávať, že to bude veľmi silné. Vraciame sa ku koreňom.”

Posledný počin Evil Within vypustili do sveta ešte v roku 2019:

Linky:
https://ruthlessband.com
https://www.facebook.com/ruthlessmetal/
https://www.instagram.com/ruthlessmetalband/
https://open.spotify.com/intl-de/artist/1BBwPZfFylxgKL48TsE04d

Zdroj: Markus Wosgien – Fireflash Records, Foto: Alex Solca

Vexed – druhý singel z chystaného albumu

24.5.2023

vexed kapela 2023Známa britská alternatívno-metalová kapela Vexed 23. júna potešia fanúšikov novou platňou Negative Energy.

vexed negative energy cover

Tracklist:

 1. PTSD
 2. Anti-Fetish
 3. We don’t talk about it
 4. X my <3 (Hope to die)
 5. Panic attack
 6. Lay down your flowers
 7. There’s no place like home
 8. Extremist
 9. Default
 10. Trauma Euphoria
 11. It’s not the end
 12. DMT
 13. Nepotism

Pozrite si videoklip k druhému singlu X my <3 (Hope to die):

Vexed o novom singli: „X my <3 (nádej na smrť) bol katalyzátorom negatívnej energie. Po mesiacoch spisovateľského bloku a pocitu, že sa vzdávame, no táto skladba otvorila stavidlá pre inšpiráciu a kreativitu. Pieseň bola inšpirovaná obeťami náboženských extrémistov, kultov alebo zneužívania moci. Je o tom, ako by jeden človek nemal byť schopný diktovať životy iných ľudí na základe svojich osobných názorov.“

Prvý singel:
Anti-Fetish: https://youtu.be/BrVx05brvIk

Linky:
https://vexedvexedvexed.com/
https://www.facebook.com/vexedvexedvexed
https://www.instagram.com/vexedvexedvexed/
https://twitter.com/vexedworldwide

Zdroj: Napalm Records Press, Foto: Andy Ford

Type o Negative – videoklip vytvorený umelou inteligenciou

22.5.2023

Dnešný deň bol vydaný špeciálny videoklip pod hlavičkou Type o Negative. Nájdete v ňom Dimebaga Darrella po boku Johna Bonhama, Johna Entwistlea, Bon Scotta, Randyho Rhoadsa, Jimiho Hendrixa, Johna Lennona, Georgea Harrisona, Jima Morrisona, Elvisa a samotného zeleného muža Petra Steela. Fanúšikovia kapely tiež uvidia cameo od spolupracovníčky a priateľky tejto formácie Tary VanFlower (LYCIA).

Corinne Larre (Štúdio Twisted Hooves), ktorá použila A.I. a vytvorila animované hudobné video zdieľala nasledovné:

,,Keď ma Nuclear Blast požiadali, aby som natočila toto video pomocou umelej inteligencie, dychtila som preskúmať tisíc možností, ktoré táto nová technológia ponúka. Nakoniec som použila kombináciu dvoch platforiem: jednu, ktorá generovala obrázky a druhá ich transformovala na video…

Texty ponechali pole otvorené množstvu experimentov. To viedlo k tomuto vesmíru strašidelnému aj gýčovému, čo dúfam, že vzdáva poctu kapele.

Skutočnou výzvou bola integrácia legendárnych umelcov do týchto snímok. Je ťažké vysvetliť A.I. malé detaily, ktoré ich robia jedinečnými ako ľudia. Nakoniec sa pre toto video museli urobiť stovky, ba tisíce opakovaní!

Ako umelec si myslím, že pri používaní umelej inteligencie je potrebné zostať pokorný, pretože táto téma celkom oprávnene vyvolala v kreatívnom svete etické diskusie. Podľa môjho názoru by sa tieto výtvory nemali vnímať ako umelecké diela samy osebe, ale ako prvé kroky technológie, ktorá v najbližších rokoch spôsobí revolúciu v audiovizuálnej tvorbe.“

Linky:
typeonegative.net
https://www.facebook.com/typeonegative

Zdroj: NUCLEAR BLAST – Kosmas Kokotas

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *