Knižní Dělníci kovu budou mít nový přírůstek. Tentokrát se ponoříme do života Vlakina z legendárních Ingrowing

delnici kovu 2023

Začátkem září vyjde nový díl knižní série Dělníci kovu, která se věnuje osobnostem české metalové scény. Na Necrococka, který vyšel před třemi lety, naváže Patrik Vlakin Staněk z grindcorových Ingrowing. Jeho životní příběh zpracoval spisovatel Václav Votruba.

delnici kovu kniha 2023

 „Ačkoliv jsem se s Vlakinem domluvil už v roce 2020, nakonec trvalo dva roky, než jsem se odhodlal do toho pustit naplno. Po trilogii Kniha kovu a prvních Dělnících kovu jsem se cítil z hlediska psaní o metalu trošku unaveně. Potřeboval jsem pauzu, věnovat se jiným projektům. A bylo to tak dobře, protože jsem do Vlakinova života znovu vstoupil v pravý okamžik – v době, kdy se začal chystat comeback Ingrowing. Dokonalé načasování,“ uvádí autor.

Oproti prvnímu dílu Dělníků kovu se rozhodl dvojku pojmout formou interview, což je trend, ve kterém bude série pokračovat i nadále. „Měl jsem nabranou obrovskou masu informací, přičemž jsem přemýšlel, jaká forma bude pro čtenáře nejpřístupnější, respektive nejčtivější. Interview se mi jevilo jako nejlepší volba, i když jsem věděl, že to nebude snadná práce. Vůbec největší výzvou bylo napsat to tak, aby kniha bavila jak fanoušky, kteří mají Vlakina a jeho kapely najeté, ale stejně tak čtenáře, již se třeba s grindcorovou scénou teprve seznamují a Vlakina znají jen povrchně. Musím říct, že velkou satisfakcí mi bylo, když mi Vlakin po přečtení rukopisu říkal, jak mile ho má práce překvapila,“ usmívá se Václav.

„Forma, kterou Venca zvolil, se mi moc líbila,“ navazuje Vlakin. „Celkově jsem si to užil, na ty naše společné dýchánky jsem se vždycky moc těšil. Bylo super si zavzpomínat, díky tomu jsem ze své paměti vyštrachal i vzpomínky, které jsem považoval za dávno zapomenuté. Zkrátka velmi příjemná záležitost! Obecně jsou Dělníci kovu velice záslužná činnost a zase něco nového a neokoukaného. Myslím, že je to pro fanoušky zajímavé. Vencovi moc fandím.“

I když kniha pojednává o Vlakinovi, nabízí i zajímavý vhled do historie grindcoru a tvrdého metalu. Největší pozornost je ale samozřejmě věnována jeho kapelám, ostatně kromě Ingrowing působil i v dalších žánrových kultovkách – Isacaarum a Plastic Grave.

Kniha vyjde u nakladatelství MetalGate.

Autor: Václav Votruba

www.metalgate.cz
admin@metalgate.cz

Tisková zpráva

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *