Cyhra – The Vertigo Trigger

cyhra the vertigo cover

cyhra the vertigo coverCyhra, alternative metalová kapela, vznikla v roku 2017 z bývalých členov takých stálic ako In Flames, Annihilator či Amarante. Napriek tomu páni doteraz neukázali všetko, na čo rozhodne majú.

Okrem iného, krátko po vydaní posledného počinu No Halos in Hell absolvovali personálnu rošádu. Do partie zobrali tretieho gitaristu – Marcusa Sunessona, ktorý s nimi hrával koncerty už od roku 2018.

The Vertigo Trigger

Spomínaný predchádzajúci album nebol nijako výnimočný (bol skôr “not great not terrible”), a tak určite veľa ľudí hádalo, či tohtoročná novinka The Vertigo Trigger bude lepšia.

A vyzerá to, že hej. Nájdeme tu jedenásť solídnych skladieb. Menšou chybičkou krásy je, že niektoré názvy (Let’s Have My Story Told) znejú trocha gýčovo. Po hudobnej stránke dostanete všetko, čo môžete očakávať – štyridsať minút chytľavých melódií a výborného spevu (Jake E je skrátka v stopercentnej forme).

Ale je tu rozhodne aj niečo navyše. Pomyselnou pridanou hodnotou je hlbšia, chvíľami až temná atmosféra, zaujímavá energia a pomerne výrazné emócie, podporené ostrými gitarami. A songy ako také sú slušné prepracované aj po textovej stránke (s malými výnimkami, ale to sa pri celkovom pohľade stratí).

Piesne sú kvalitatívne vyrovnané. Je trochu škoda, že medzi nimi nenájdete niečo skutočne výnimočné. Niečo, čo by vás dostalo do kolien. Najpôsobivejšie skladby sú asi Buried Alive (Jakeov hlas tu znie neskutočne emotívne), Life Is a Hurricane (so zaujímavou surovou gitarou) a samozrejme balada The Voice You Need to Hear (ako hovorím, keď dobrý slaďák, tak metalový).

Zhrnuté a podčiarknuté

Mne sa kapela páči od jej začiatkov, takže som bola ochotná prehliadnuť trochu slabší predošlý album. Ale pri The Vertigo Trigger môžem s plnou vážnosťou povedať, že je to veľmi dobré. Možno tomu pomohol nový gitarista Marcus Sunesson alebo páni už našli svoju cestu a nevrátia sa z nej.

Lineup:

 • Jake E. – spev
 • Jesper Strömblad – gitary, klávesy, basa
 • Marcus Sunesson – gitary
 • Euge Valovirta – gitary, doprovodné vokály, basa
 • Alex Landenburg – bicie

Hostia:

 • Anthony Ponce – doprovodné vokály
 • Joonas Kosonen – doprovodné vokály
 • Jyri Helko – doprovodné vokály
 • Ben “Flivodmaa” Varon – doprovodné vokály

Tracklist:

 1. Ready to Rumble
 2. Let’s Have My Story Told
 3. Live a Little
 4. 1.000.000 Fahrenheit
 5. Buried Alive
 6. The Voice You Need to Hear
 7. Life Is a Hurricane
 8. If I
 9. Fear of Missing Out
 10. Ashlight
 11. Too Old for Fairy Tales

Rok vydania: 2023

Vydavateľstvo: Nuclear Blast

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.cyhra.com/
https://www.facebook.com/cyhraofficial/
https://www.instagram.com/cyhra_official/

Hodnotenie: 5,5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *