KK’s Priest – The Sinner Rides Again

kk priest sinner riders cover

kk priest sinner riders coverLegendárny gitarista a zakladateľ Judas Priest – K.K. Downing, spolu s ďalším odídencom z J.P., Ripperom Owensom, vydali so svojou kapelou KK’s Priest už svoj druhý album. Jeho názov je The Sinner Rides Again. Po skvelom debute Sermons Of The Sinner z roku 2021, tu máme nahrávku, ktorá je oproti debutu veľký pokrok.

Chlapci si vybrali štýl z počinov J.P. Screaming For Vengeance a Ram It Down. Samozrejme, s moderným zvukom a modernou inštrumentáciou. Agresívny heavy metal na najvyššej úrovni, bez kúska balastu. Novinka má oveľa lepší zvuk ako predchodca a chémia zoskupenia je tu už rozbehnutá naplno.

The Sinner Rides Again

Úvodná Sons of The Sentinel je masaker so skvelou melódiou. Jednoduchý riff akoby z Freewheel Burning  a super refrén. V takom duchu je aj tretia skladba, klipovka Reap The Whirlwind. Ale tá patrí medzi tie slabšie. Za to ďalšia klipovka One More Shot At Glory patrí medzi vrcholy. Skvelá Hymn 66 evokuje 80’s Black Sabbath a Iron Maiden.

Ďalší z vrcholov je epická a zároveň titulná. Tú som si zamiloval ihneď. Skvelá štadiónovka Pledge Your Souls s fenomenálnym refrénom pripomína obdobie Nostradameus, čo bol posledný album Judas Priest s K.K.

Konečný verdikt

Fantastická robota a povinná kúpa pre fanúškov Priestov. Len sa podtrhlo to, čo som písal v recenzii na debut. K. K. Downing nestarne, a je jasné, prečo je také nedotknuteľné božstvo. K dokonalosti chýba už len Tipton, ktorý žiaľ už ani v Priest moc vodu nenamúti kvôli zdravotnému stavu.

Povinná jazda toto. A Tim Ripper Owens spieva opäť ako Boh.

Lineup:

 • Tim “Ripper” Owens – spev
 • K. K. Downing – gitary
 • A.J. Mills – gitary
 • Tony Newton – basa
 • Sean Elg – bicie

Tracklist:

 1. Sons Of The Sentinel
 2. Strike Of The Viper
 3. Reap The Whirlwind
 4. One More Shot At Glory
 5. Hymn 66
 6. The Sinner Rides Again
 7. Keeper Of The Graves
 8. Pledge Your Souls
 9. Wash Away Your Sins

Rok vydania: 2023

Vydavateľstvo: Napalm Records

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.kkspriest.com/
https://www.facebook.com/KKsPriest/
https://www.instagram.com/kkspriest/
https://www.youtube.com/channel/UCeG76Mc8GkqHa0YGbpkQCgw

Hodnotenie: 6/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *