Novinky z prostredia interpretov L.A. Guns, Manticora, Ánni, DneskaNe

steve riley bubeník 2023

Zomrel Steve Riley, bubeník L.A. Guns a W.A.S.P.

27.10.2023

steve riley bubeník 2023Začíname smutnou správou. Steve Riley, bubeník kapiel L.A. Guns a W.A.S.P. zomrel vo veku 67 rokov. Rileyho smrť pre web Blabbermouth.net potvrdil jeho syn Cole, ktorý povedal, že Steve navždy odišiel tento utorok (24. októbra).

Rileyho rodina zverejnila tento status pre Blabbermouth:
,, Sme zdrvení, že Steve Riley zomrel vo veku 67 rokov. Steve niekoľko týždňov bojoval s ťažkým zápalom pľúc a v utorok 24. októbra chorobe podľahol. Jeho manželka Mary Louise a syn Cole boli pri ňom v jeho posledných chvíľach.“

Steve strávil posledných päť desaťročí budovaním bohatého hudobného dedičstva, absolvoval nespočetné množstvo turné po celom svete, predal milióny nahrávok, zdieľal pódium s neuveriteľnými spoluhráčmi a prinášal radosť fanúšikom po celom svete.

Zároveň bol milujúcim manželom a starostlivým otcom. Doma bol viac než len rocker – bol bostonským športovým fanatikom, milovníkom druhej svetovej vojny a vášnivým čitateľom. Aj keď bol rád na cestách, nič mu neprinášalo väčšiu radosť ako návrat domov k rodine.

Po sebe zanechal ženu, syna a dvoch bratov – Michaela a Daniela.

R.I.P.

Linky:

W.A.S.P.:
https://www.facebook.com/W.A.S.P.Nation/
https://www.waspnation.com/
https://www.instagram.com/waspfanclub/
https://www.twitter.com/WASPOfficial

La Guns:
https://www.facebook.com/L.A.GunsOfficial

Zdroj: https://lnk.sk/tefy, Foto: https://lnk.sk/gdu1; CC BY 2.0; Wikimedia

Manticora – nový singel

27.10.2023

manticora kapela 2023Dánska progresívno/powermetalová formácia Manticora vydala nový, až thrashovo ladený, singel Beast Of The Fall. Milovníci spolkov ako Slayer, Testament, Artillery si pochutia.
Táto songa bude súčasťou ich chystaného albumu.


Kapela hovorí: ,,S ohľadom na koncept albumu a text tejto piesne, ktorý sa zaoberá temnými démonmi, prichádzajúcimi na Zem prostredníctvom mycélia pod pôdou v lese, sme chceli zobraziť les, čo najdesivejší a najstrašidelnejší, aby sme vytvorili pocit, že na danom mieste nechceme byť. Miesto, kde číha zlo a kde by mohlo vzniknúť peklo na Zemi.”

Linky:
http://www.manticora.dk/
https://www.facebook.com/ManticoraBand
https://www.instagram.com/manticora.official/
https://www.youtube.com/user/Mantimovie

Zdroj: Mighty Music

Mystický metal v podání jihočeských ÁNNI. Kapela má venku nový singl

26.10.2023

anni cesko kapela 2023

Zhruba měsíc od vydání debutového singlu Deliverance přicházejí jihočeští ÁNNI s novou skladbou, ke které rovnou pořídili klip. Jmenuje se stejně jako kapela, tedy Ánni, a opět nabízí porci atmosférického doom metalu s příchutí černého kovu.

„Ánni mám moc ráda, nabízí zase trošku jiný odstín naší kapely, byť zvukově navazujeme na Deliverance. Když jsme na ní pracovali, cítili jsme inspiraci v krásném a nespoutaném Islandu, který mě osobně chytil za srdce. Nostalgicky jsem zavzpomínala na atmosféru tamní krajiny a rozhodla se jí věnovat i klip, což se ostatně nabízelo. Tímto moc děkujeme Alešovi Komárkovi, jenž nám poskytl moc pěkné záběry z dronu,“ uvádí zpěvačka Neira.

„Ta píseň je ve svém jádru velmi syrová, dá se říct až blackmetalová, ale Neira jí dala svým zpěvem úplně jiný rozměr. Je to úžasné spojení,“ dodává kytarista V.B.V.

ÁNNI o sobě dali poprvé vědět v září letošního roku. Zmíněný singl Deliverance měl velmi pozitivní zpětnou vazbu. „Až nás to překvapilo a samozřejmě nabudilo do další tvorby. V této chvíli pracujeme hned na několika dalších věcech, takže o nás bude rozhodně slyšet.

Zatímco první dva singly stavěly na starých nápadech, nové skladby již píšu Neiře na tělo, takže je tam cítit další posun. Celkově do ÁNNI dáváme maximum energie, která se nám vrací v podobě velké radosti. Zkrátka nás to moc baví,“ uzavírá V.B.V.

Singl je k poslechu také na všech ostatních digitálních platformách.

Odkazy:
www.facebook.com/annimetal
www.instagram.com/annimetal
www.youtube.com/@annimetal

Kontakt: anni.metalband@gmail.com

TZ

Kapela DneskaNe vydává psycho videoklip k písni „Z KRVE TVÝ“

24.10.2023

dneskane cesko kapela 2023DneskaNe je svižná čtyřčlenná rocková kapela, která Vás uhrane svými energicky zběsilými koncerty doprovázenými mlhovými efekty a důvtipem frontmana. Mají za sebou už tři studiová alba, spoustu singlů a přes deset videoklipů.

Videoklip k písni „Z KRVE TVÝ“ je předposlední videoklip ze stejnojmenného nejnovějšího alba. Videoklip natočil a sestříhal Mark Criss Pö, bubeník kapely.

Pár slov o písni: Píseň Z KRVE TVÝ vznikla původně jen jako akustická slátanina, kdy šlo o vyjádření bolesti a emocí. Když poprvé zazněla na zkušebně, tak jsme si řekli proč ne a začali jsme vytvářet text ve slokách a postupně jsme ji dotlačili do zdárného konce. Bylo to poprvé, kdy jsme nad textem přemýšleli všichni a podle nás je text v této písni opravdu skvělý. Písnička je o toxickém vztahu mezi dvěma lidmi, kdy nemůžou být spolu a zároveň bez sebe, přičemž se vzájemně ničí.

Kapela jede už druhé turné k nejnovějšímu albu „Z KRVE TVÝ“ a na jaře si dají přestávku od koncertování, aby se mohli opět naplno věnovat nové tvorbě. Tento rok je můžete zastihnout ještě 28.10. v Olomouci, 3.11. v Hranicích, 1.12. v Brně, 2.12. v Kroměříži a 8.12. v Ostravě.

Celé nové album k poslechu:
https://digitonmusic.lnk.to/140380Zkrvetv

Sledovat je můžete na:
https://www.dneskane.cz
https://www.facebook.com/Dneskane
https://www.instagram.com/dneskane
https://www.youtube.com/c/dneskane

TZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *