Novinky z prostredia interpretov Ace Frehley, Dominum, Nomura, Midnite Träil

ace frehley 2023

Ace Frehley pripravuje nový album

28.10.2023

ace frehley 2023Ace Frehley, legendárny bývalý člen Kiss (The Spaceman), chystá nový sólo album. Podľa jeho slov táto nahrávka spraví z jeho bývalého spoluhráča Paula Stanleyho imbecila.
V rozhovore v programe ZackAttack, ktorý vysiela rádiostanica 93.5 FM MAX povedal, že nahrávanie prebieha veľmi dobre.

,,Môj album je hotový a práve sa masteruje. A ak cez víkend pôjde všetko dobre, bude v pondelok (30. októbra) doručený nahrávacej spoločnosti…“

Na otázku, či očakával, že jeho sólová kariéra bude mať takú dlhú životnosť, keď podpísal zmluvu na svoj prvý sólo album odpovedal: ,,Na začiatku to bolo ťažké, ale teraz som nabral veľkú rýchlosť. Stále pracujem s tými istými ľuďmi, ako keď som prvýkrát podpísal zmluvu s vydavateľstvom eOne Music… .

Ale pamätám si, že chlapík, ktorý ma dostal do vydavateľstva, mi povedal, že pred vydaním Anomaly (rok 2009) mu veľa ľudí povedalo, že ta platňa ani nevyjde. Pretože (zakladatelia Kiss) Paul (Stanley) a Gene (Simmons) sa veľmi snažili zničiť moju dôveryhodnosť tým, že ma označili za opilca a narkomana a niekoho, na koho nie je spoľahnutie. Ale ak by to tak bolo, ako by som mohol nahrať päť albumov? A to som posledných viac ako 10 rokov neustále koncertoval. To nedáva zmysel. Stále si protirečia.

Teraz ma zhadzujú a hovoria, že keby som prišiel a hral s nimi na rozlúčkovom turné, poznačilo by to ich vystúpenie. Paul v The Howard Stern Show povedal, že keby som s nimi vystúpil na pódium, mohli by ste kapelu nazvať Piss namiesto Kiss. No keď vyjde tento album, bude vyzerať ako imbecil.”

KISS Cancer Goodbye

Ten mesiac robil Ace aj koncerty s názvom KISS Cancer Goodbye.

Linky:
https://www.acefrehley.com/
https://www.facebook.com/officialacefrehley
https://www.instagram.com/acefrehleyofficial/

Zdroj: https://lnk.sk/lat7, Foto: Tilly antoine, CC BY-SA 4.0, Wikimedia

Dominum – prvý singel z chystaného albumu

26.10.2023

dominium kapela 2023Rýchlorastúca powermetalová formácia Dominum 29. decembra vydá debutovú platňu Hey Living People. Jej leaderom je Felix Heldt (Feuerschwanz, Visions Of Atlantis a ďalší). Spevák Dr. Dead vás zavedie do sveta nemŕtvych.

dominium hey living cover

Tracklist:

 1. Immortalis Dominum
 2. Danger Danger
 3. Hey Living People
 4. Cannibal Corpses
 5. Patient Zero
 6. We All Taste The Same
 7. Frankenstein
 8. You Spin Me Round (Like a Record)
 9. Better Shoot Yourself
 10. Half Alive
 11. The Chosen Ones
 12. Bad Guy
 13. Beds are Burning

Dôkazom jej kvalít je aj prvý singel Immortalis Dominium. O videoklip sa postarala firma 360 Grad Design.

Kapela o prvom singli:
,,Viem, že si ich vážite, ale asi nie tak ako ja. Otcovská láska sa nepodobá žiadnej inej, viete. Týmto novým príbehom, ktorý predkladám, dávam nahliadnuť do svojho vnútorného sveta. Je to temné miesto, ale vedie k jasnému záveru – k srdcu toho všetkého, k hymne nemŕtvych – Immortalis Dominum. Som pánom nemŕtvych a toto je môj odkaz.
Váš Dr. Dead”

Linky:
https://www.dominumofficial.com/
https://www.facebook.com/realdominum
https://www.instagram.com/realdominum/

Zdroj: Napalm Records, Foto: 360 Grad Design

NOMURA natočila klip pohledem psychopata

27.10.2023

Je tomu skoro měsíc, co kapela NOMURA vykopla ven první eponymní singl z připravovaného EP „The Silent Whisper”, a aby vás nechali vychladnout, servírují další song. Ten nese název „Embrace The String“, oproti předchozí skladbě, která byla více atmosférická, se kapela pohybuje v čistě djentových vodách, kde se místy objeví i čistý vokál.

O klip se postaral opět Mateo Ťažký, který se osvědčil už u „The Silent Whisper”. Nyní však vsadili na „kapelovku” s občasnými prostřihy do děje. Bubeník Dominik promluvil o
významu druhého singlu: „Samotná skladba je psána z pohledu psychopatického jedince, který byl opovrhován ženskou společností do takové formy, že z jeho strany došlo k násilí až k sadistickým vraždám. Všechny tyto pocity a emoce jsou v klipu znázorněny právě prostřihy, které diváka dokážou vtáhnout do myšlenky samotného textu.“

Celé EP včetně tohoto singlu kapela hraje na podzimním mini tour. Další zastávka bude 28. 10. na domácí půdě v klubu 15 minut v Olomouci. Listopad otevřou 13. 11. po boku kapely
IONS v klubu M13 v Brně.

Turné

 • 13. 11. Brno, M13
 • 18. 11. Kopřivnice
 • 9. 12. Kolín

TZ

Midnite Träil – debutový singel

26.10.2023

Projekt Midnite Träil, kde nájdete ľudí ako Gabriel Angel – basa (Renaissense), Rastislav Lendacký – spev, Matúš Súder – gitary, Tomáš Csobády – bicie, vydal debutový singel – Where Lies and Life Collide.

Predošlá skladba:
Where Lies and Life Collide: https://youtu.be/uBWT-iZxhgQ?si=sFOk8JqcLN6Rc5sY

Linky:
https://www.facebook.com/midnitetrailband

Zdroj: Rastislav Lendacký

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *