Novinky z prostredia interpretov Eye Am, Noturnall, Shaark, Refore; Nové Podujatia

eye am kapela 2023

Eye Am (ex-členovia Type of Negative a členovia Cowbar) zverejnili druhý singel

25.11.2023

eye am kapela 2023Eye Am, nová kapela zložená z bývalých členov Type of Negative – Kenny Hickey (spev/gitary), Johnny Kelly (bicie) a súčasných členov Cowbar – Kirk Windstein (spev, gitary) a Todd Strange, zverejnila druhý singel Cryptomnesia.

Začne jemným akustickým úvodom, ktorý plynule prejde do ťažkotonážnych gitarových riffov plus vokál, ktorý vám rozžiari tvár. Celé to pôsobí ako facka v tom najlepšom zmysle slova. Pieseň sa sústreďuje okolo mantry ,,A do tvojho náručia zverujem svoj život. A po tvojej smrti si beriem späť, čo je moje.”

Strange povedal: ,,Myslím si, že za pochodu nachádzame náš zvuk. A toto znie viac ako Eye Am.“

Kelly dodáva: ,,Proces tvorenia bol ta najzábavnejšia časť. Cryptomnesia sa pre mňa stala piesňou, ktorá identifikuje Eye Am. Stále hľadáme samých seba a zdá sa, že toto je miesto, kde máme byť.”

Debutový singel Eye Am – Dreams Always Die With The Sun vyšiel v júni prostredníctvom Corpse Paint Records. Videoklip natočili Holderbeast v Joy Theater (New Orleans).

Linky:
https://www.facebook.com/typeonegative
https://www.facebook.com/eyeamband
https://www.instagram.com/eyeamband/

Zdroj: https://lnk.sk/exj6

Noturnall – nový singel

21.11.2023

Energická brazílska powermetalová formácia Noturnall je známa výnimočnými vystúpeniami. Kapela, ktorá skvelo prepája melodickú, groovy a dynamickú hudbu, disponuje vysokou inštrumentálnou úrovňou. Celkovým soundom je blízka k Angre a Symphony X, no znie viac heavy.

Spolupracovalo s ňou už množstvo hudobníkov: Michael Kiske (Helloween, Unisonic), Mike Portnoy, James Labrie (Dream Theater), Russell Allen (Symphony X, Adrenaline Mob), Michael Romeo (Symphony X) a ďalší…

Začiatkom roka vydali nový album Cosmic Redemption. A dnešný deň si ho rozhodli pripomenúť videoklipom k singlu Reset the Game.

Linky:
https://noturnall.com.br/en/
https://www.instagram.com/noturnall/
https://www.facebook.com/noturnallband
https://open.spotify.com/intl-de/artist/7xRCuSBEiVCIJWCSIYQ7Ni

Zdroj: J. Morti Uhlig – cmm GmbH

Thrash nářez SHAARK hlásí album i klip

24.11.2023

SHAARK momentálně patří k nejstarším aktivním thrashovým kapelám na naší scéně. Ústřední duo úročí zkušenosti s koncertováním s americkou deathmetalovou legendou MASTER a vydávají nový klip, jež je předvojem chystané desky.

Chystaná deska bude opět napěchovaná těžkými sociálními tématy, která trápí a táhnou ke dnu naši společnost, jak napovídá sám titul desky „Hybrid War“. Neméně svízelnou situaci rozebírá úvodní skladba desky „The Emperor of Evil“. Alex k jejímu textu podotýká: O text se postaral Majky a já ho osobně vnímám tak, že poukazuje na ty mocné, kteří si chtějí plnit sny, aby se jim posmrtně stavěly pomníky slávy, zatímco obyčejní lidé ve válkách umírali, umírají a umírat, bohužel, budou.“

Hudebně byl singl „The Emperor of Evil “ od své rané fáze jasným tahounem desky: „S touto skladbou přišel Baja až ke konci tvoření. Když jsem tuto skladbu slyšel, věděl jsem, že je to jednoznačně otvírák desky. Baja pak dotvořil aranže a začátek riffu jsme použili i do intra ve zpomaleném sledu,“shoduje se Alex se Zendalem: „The Emperor of Evil priniesol do skusobne Baja. Priamočiary thrash direct song. Celú vec mal pripravenú, takže sme si ju 2 razy zahrali a bolo hotovo. Nekompromisná thrashovka.“

Ač k thrashové vypalovačce vzniká jen lyric video, vtáhne do sebe diváka stejně jako řezanice samotného singlu: „Povedl se k ní udělat hodně drsný lyric klip, dělal nám ho náš kámoš Patrik Bartek,“uzavírá Baja.

TZ

REFORE oznamují vydání druhé desky a natočili klip

24.11.2023

Thrashová mlátička z Valašska REFORE po svém úspěšném debutu, který předvedli na největších tuzemských rockových a metalových fesťácích, chystá další nářez. A věřte nebo ne, nástupce debutu je svižnější, tvrdší a ještě naštvanější.

Deska „Illusionof Existence“ se opět potýká s nihilistickými tématy úpadku kultivované společnosti a zaslepením nejbystřejších myslí. Deska vychází v únoru, jako předvoj spatřuje světlo světa první singl – neméně skeptická vřava „Blind World“. Proč právě skladba „Blind World“, vysvětlujeFíša: „je to správně nasraný a šlapavý song a věděli jsme, že bude fungovat.“

Kapela poprvé v klipu zachycuje syrovost svého koncertního vystoupení: „Už dlouho jsme chtěli nějaký živý klípek, scénář pro první klip byl tedy jasný. Důvodů bylo více, zčásti proto, že se nám tyhle videa líbí a máme je rádi, zčásti taky proto, že živé hraní je to, co nás baví a žene kupředu. Už nějakým rokem doma pořádáme vlastní festival, který nově nese název Soundsof Chaos a ta fanouškovská kulisa je tam prostě skvělá. Zvěčnit ji je taky forma našeho poděkování všem zúčastněným a pozvánka na další ročníky pro ostatní,“ ozřejmuje okolnosti natáčení Fíša.

Kamery se chopil dvorní kameraman REFORE Ríša Jakeš, který i přes nastupující déšť na festivalu ze záběrů vytloukl maximum: „My jsme z těch záběrů nadšení, když jsme se na to dívali poprvé, už jsme se nemohli dočkat dalšího ročníku,“ komentuje Dominik.

Na celou desku „Illusionof Existence“ bude třeba ještě notné dávky trpělivosti. Vychází až v půlce února, nicméně předobjednávky jsou už ode dneška spuštěny na Sparkshopu. Kapela chystá den po vydání desky tedy 17. 2. 2024 ve Valašských Klobukách svou zimní verzi festivalu tentokrát pod hlavičkou Thrash nebo Běž, kde novou desku pokřtí.

TZ

Nové Podujatia

V zoznamoch pribudlo

Voices of Death vol. 12; Perversity, Realms of Chaos, Krajiny Hmly….; 9.12.2023; DK Lednické Rovne

voices of death festival lednicke rovne

www.metalmania-magazin.eu/festivaly/voices-of-death-vol-12-perversity-realms-of-chaos-krajiny-hmly-9-12-2023-dk-lednicke-rovne/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *