Novinky z prostredia Sonata Arctica, Metalite, Poetry in Telegrams, Rosa Nocturna

sonata arctica kapela 2023

Sonata Arctica ohlásila detaily pripravovaného albumu

23.11.2023

sonata arctica kapela 2023Nový album fínskych melodikov Sonata Arctica sa bude volať Clear Cold Beyond a vyjde 8. marca 2024 prostredníctvom Atomic Fire. Bude obsahovať 10 skladieb.

Clear Cold Beyond je nabitý silnými piesňami a spája to najlepšie zo všetkých období mnohostrannej tvorby Sonaty: od rýchlych hymien, ako je nedávno vydaný singel First In Line a California, až po emóciami nabité songy ako The Best Things a záverečná titulná skladba. Autorom obalu je Niko Anttila.

Mixáž mal na starosti zvukový inžinier Mikko Karmila (Finnvox Studios) O finálny mastering sa postaral Svante Forsbäck (Chartmakers West), ktorý s Tonyho partou pracoval už aj v minulosti.

Spevák Tony Kakko hovorí: ,,Už nejaký čas sme cítili, že po niekoľkých „mäkších albumoch“ potrebujeme byť viac „heavy“. Spomínané platne máme stále radi, ale pokiaľ ide o výber piesni pre poctivú melodickú metalovú show, predchádzajúci album nemal čo ponúknuť. Návrat k metalu nám po tom všetkom pripadá ako nový začiatok. Bolo veľmi zábavné písať  a nahrávať nové skladby: Viac rýchlosti a songy, ktoré si ľudia môžu a chcú spievať…”

sonata cold cover

Tracklist:

 1. First In Line
 2. California
 3. Shah Mat
 4. Dark Empath
 5. Cure For Everything
 6. A Monster Only You Can’t See
 7. Teardrops
 8. Angel Defiled
 9. The Best Things
 10. Clear Cold Beyond

Bonusy (digipak + vinyl):

 1. A Ballad For The Broken
 2. Toy Soldiers (MARTIKA cover)

Ďalšie detaily budú oznámené čoskoro.

Linky:
https://www.sonataarctica.info/
https://www.facebook.com/sonataarctica
https://www.instagram.com/sonataarcticaofficial/

Zdroj: https://lnk.sk/qslt

Metalite – šiesty singel z chystaného albumu

23.11.2023

metalite kapela 202319. januára 2024 švédski melodici Metalite vydajú novinku Expedition One. Pôjde o koncepčný album, ktorý rozpráva fiktívny príbeh o živote na planéte v roku 2055.

Samotné vydanie zastrešia AFM Records.

metalite expedition cover

Tracklist:

 1. Expedition One
 2. Aurora
 3. CtrIAltDel
 4. Cyberdome
 5. Blazing Skies
 6. Outer Worlds
 7. New Generation
 8. In My Dreams
 9. Disciples of the Stars
 10. Free
 11. Legendary
 12. Paradise
 13. Sanctum of Light
 14. Utopia
 15. Take My Hand
 16. Hurricane

Vypočujte si už šiesty singel Aurora:

,,V symfónii vesmíru sa naša pieseň Aurora snaží dôstojne oceniť nebeské úkazy, ktoré osvetľujú najtemnejšie kúty severu,” komentuje kapela. ,,Rovnako ako polárna žiara tkáme tapisériu klasického metalového štýlu, vnášame do nej vírivú energiu a odvažujeme sa objavovať nové prvky. Prijmite svetelnú cestu, keď oslavujeme kozmický tanec, ktorý prináša svetlo aj do tých najtmavších sfér.”

Predošlé single:
Blazing Skies: https://youtu.be/MhD5GO9KAtA?si=Gvc6uU336Xm9P-Gv
New Generation: https://youtu.be/Eqhx1e1vzh8?si=tM3gUR4lP19FYrKw
Hurricane: https://youtu.be/Azo4a40vg78?si=iog5nTFGwXNmjTtc
Take My Hand: https://youtu.be/2ZgcB5D3DJE?si=ehk7LHt1bADBKgyA
Disciples of the Stars: https://youtu.be/0M-KZB4bzMA?si=7FpMC2ZHUVSwcaab

Linky:
https://www.metalite.se/
https://www.facebook.com/metalitemetal/
https://www.instagram.com/metalitesweden/
https://www.afm-records.de/

Zdroj: Mona Miluski/ALL NOIR

Poetry in Telegrams a Sven Martin predstavujú prvý klavírny singel

23.11.2023

Medzinárodný hudobný projekt POETRY IN TELEGRAMS oslavuje/rekapituluje prvú dekádu a predstavuje nový akustický singel Juliet and Romeo (Acoustic).

Rovnomenný rockový song z roku 2013 sa pôvodne objavil v éteri ako prvý výsledok spolupráce dvojice Johny Štefeček (spev, sedemstrunová gitara) a Thomas Lang (hosť: bicie). Po desiatich rokoch znie pôvodná pieseň v klavírnom aranžmáne, pričom piano nahral klavirista Sven Martin, známy z kapely Jonathana Davisa (Korn) či z pôsobenia v t.A.T.u.

Visualizer je opäť dielom režiséra Petra Čermáka. Akustické CD The Line of Love, z ktorého aktuálny singel pochádza, vyjde v decembri 2023. Sledujte www.poetryintelegrams.bandcamp.com.

POETRY IN TELEGRAMS je projekt, ktorý v roku 2013 založil slovenský hudobník a textár Johny Štefeček. Doteraz mu vyšlo päť radových nahrávok, na ktorých sa spolupodieľali zahraniční hostia Thomas Lang (AUT/USA), Jørgen Munkeby (NOR), Paul Ortiz (UK), Marco Minnemann (GER/USA) a Gil Sharone (USA). Za zvukom PiT stojí Roland Grapow (GER) z Grapow Studios.

Doterajšia tvorba si vyslúžila pozitívne ohlasy na slovenských i zahraničných internetových portáloch. EP Melancholy (2016) a I, Koheleth (2018) získali nominácie na Radio_Head Awards v kategórii Hard & Heavy. Krátky film Petra Čermáka Interlude s hudbou PiT (v hlavných úlohách Gregor Hološka a Ivana Kološová) získal v roku 2022 ocenenia na medzinárodných filmových festivaloch v Košiciach a v Budapešti.

Jednotlivé piesne/albumy Poetry in Telegrams nájdete na https://poetryintelegrams.bandcamp.com/ a na najznámejších streamovacích službách.

Poetry in Telegrams môžete sledovať aj na nasledujúcich stránkach:
www.poetryintelegrams.com – oficiálna webová stránka + hudobný blog
www.youtube.com/user/poetryintelegrams – YouTube kanál Poetry in Telegrams
www.instagram.com/poetryintelegrams/ – Instagram Poetry in Telegrams
www.facebook.com/poetryintelegrams – FB stránka Poetry in Telegrams
www.twitter.com/PoetryInT – X (Twitter) Poetry in Telegrams

Tlačová správa

Rosa Nocturna – nový videoklip

23.11.2023

Tikají poslední vteřiny…” se zpívá v novém singlu brněnské symfonik folk metalové kapely ROSA NOCTURNA.

Jak už text napovídá, písnička se jmenuje Vteřiny a je to první kousek z alba, které kapela slibuje na rok 2024. Singl vydali současně s novým klipem a jak je jejich zvykem, pojali ho opět netradičně. Videoklip je vytvořený pomocí stínohry, animace a částečně pomocí umělé inteligence.

I co se týká hostů zůstala Rosa ve svých vyjetých kolejích a pozvala si jich ke spolupráci hned několik. A je to znát, protože sbory v písničce jsou vskutku mohutné. Příběh písničky by se dal shrnout do jednoduché fráze: “tak dlouho vybírala, až přebrala”. Ale poslechněte si ji sami. Děj je mnohem bohatší a barvitější než jediná fráze. Ale hlavně určitě chcete vědět, jak hlavní hrdinka klipu dopadne.

Dámy a pánové, račte vstoupit do nového příběhu Rosy Nocturny.

www.rosanocturna.cz
www.tondabucek.cz

TZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *