Novinky z prostredia interpretov P.O.D., Lucidity, Sacred Reich, Superme Conception

p.o.d. kapela jinjer 2023

P.O.D. natočili videoklip so speváčkou Jinjer

30.11.2023

p.o.d. kapela jinjer 2023Americká kultová kapela P.O.D. vypustila do sveta nový singel s názvom Afraid To Die, kde budete počuť aj speváčku ukrajinských Jinjer – Tatianu Šmajljukouvú.

Je to hymnická pieseň. Vznikla na spoločnom turné P.O.D. a Jinjer minulý rok.

„Afraid To Die je kombináciou tajomných a triumfálnych melódií,” hovorí Curiel. ,,Obsahuje príbehové rýmy a chugované slohy a široko otvorený, melodický a zároveň polomorbídny refrén. Je to hymna v každom zmysle slova.”

Pokračuje: ,,Naša drahá priateľka Tatiana Šmajljuková ponúka svoj jedinečný prístup a vzájomná chémia skvele zafungovala.Toto je P.O.D., ktorá zasahuje ľudské jadro našej existencie a zaoberá sa láskou, strachom, integritou a predovšetkým rodinou a priateľmi…“

Pred Afraid To Die vydali singel Drop, kde si zaspieval aj spevák Lamb of God – Randy Blythe.

Linky:
https://payableondeath.com/
https://www.facebook.com/POD
https://www.instagram.com/POD

Zdroj: https://lnk.sk/kbm0

Lucidity – prvý singel z chystaného albumu

30.11.2023

Night With No Morning je prvý singel z pripravovaného albumu fínskej melodicko-deathmetalovej formácie Lucidity – Escherian. Jeho vydanie je plánované na začiatok budúceho roka.

Skladba obsahuje príbeh, v ktorom si postava uväznená v paralelnej realite uvedomuje, že prežíva tie isté momenty znova a znova. Atmosféra piesne navodzuje pocit úzkosti spôsobenej neistotou a v priebehu albumu sa úľava stále nedostavuje.

Linky:
https://www.lucidityband.net/
https://www.facebook.com/finlucidity/
https://www.instagram.com/lucidityfin/

Zdroj: Inverse Records

Sacred Reich vydajú nový album na budúci rok

23.11.2023

sacred reich kapela 2023Arizonskí thrashoví veteráni Sacred Reich plánujú v apríli budúceho roka začať nahravať nástupcu posledného počinu Awakening.

23. novembra spevák Phil Rind uverejnil nasledovný príspevok na sociálnych sieťach:

,,Dnes v USA oslavujeme Deň vďakyvzdania. Je to vhodný spôsob, ako osláviť koniec koncertného cyklu Awakening. Od roku 2019 sme odohrali 234 koncertov v 23 krajinách. Bola to neuveriteľná cesta, ktorá nás zaviedla na nové miesta a spojila nás s mnohými starými tvárami. Počas toho všetkého sme sa spoliehali na lásku a podporu našich rodín, ktoré pokračujú v našej neprítomnosti. Nikdy by sme to nedokázali bez našej crew @michael_audiotech, @skid_on_tour, @abou_raissa_mathieu_lesage, @crissta and @dirtysouthmoss along with @chrisgreentm, @ppshiver and @wvhardcore.

“Ďakujem @metalbladerecords za ich neustálu lásku a podporu. Ďakujeme našim agentom za všetky skvelé turné. Špeciálne ďakujeme všetkým brutálnym kapelám, s ktorými sme zdieľali pódium @gwar, @toxicholocaust_official, @nightdemonmetal, @sepultura, @crowbarmusic, @artofshock, @carcass, @municipalwaste, @creepingdeathtx, @deathangelofficial a @angelusapatrida, @ironreaganofficial, @testamentofficial, @dustbolt_official, @megadeth a @kreatorofficial.

Na záver by sme sa chceli poďakovať fanúšikom, že nám to všetko umožnili. Každý večer na turné si na chvíľu uvedomíme, že bez podpory našich fanúšikov by sme ako kapela nemohli pokračovať. Vy si kupujete nahrávky,  lístky, merchandise. Vďaka vám môžeme pokračovať v hraní hudby a v turné. Dali ste nám tento neuveriteľný hudobný život a my sme vám za to nesmierne vďační. Ďakujeme vám.

Ak ste sa dostali až sem, máme pre vás malú novinku. V apríli sa vrátime do štúdia, aby sme nahrali našu ďalšiu platňu. Veľmi sa tešíme! Dúfame, že nahrávka vyjde do konca roka 2024.

Ešte raz ďakujem za vašu lásku a podporu.”

Linky:
https://www.facebook.com/sacredreichofficial
https://www.instagram.com/sacredreichofficial/
https://www.youtube.com/channel/UCqYZh0rt3EWrM3Lqr00frwQ

Zdroj: https://lnk.sk/pwzy

Progresivním SUPREME CONCEPTION vyšlo EP „The Post-Humanist Delusion“

25.11.2023

sacred reich kapela 2023SUPREME CONCEPTION vznikli v roce 2006 jako jednorázový projekt Michala Kusáka (zpěv, ex-Despise, ex-Imperial Foeticide), Franka Šeráka (kytary a basa, ex-Garbage Disposal, ex-Intervalle Bizzare) a Jirky Zajíce (bicí programming, ex-Intervalle Bizzare ad.).

Toto trio přišlo s vlastní verzí technického brutal death metalu v duchu raných Decrepit Birth, Suffocation a Hate Eternal. Po vydání prvního EP „Liturgy Of Spiritual Disturbance“ (2009) se jednotliví členové projektu opět vydali svými vlastními hudebními cestami, z nichž za zmínku stojí zejména Heaving Earth (Jirka Zajíc a Michal Kusák).

superme conception the post humanist cover

V roce 2019 se Michal Kusák a Martin Meyer (kytary, Heaving Earth) rozhodli SUPREME CONCEPTION oživit a začít novou kapitolu existence. S pomocí Aarona Stechaunera (bicí, Interloper, ex-Rings Of Saturn) napsali a nahráli nový materiál. Změna sestavy vedla k odklonu od původního brutal death metalu směrem k současně znějícímu technickému death metalu. Výsledkem bylo pětiskladbové EP „Empires Of The Mind“. To vyšlo v roce 2021 a vrátilo SUPREME CONCEPTION zpět na hudební mapu.

 Zahraniční reakce na EP „Empires Of The Mind“

“For Tech-Death fans, supporting Supreme Conception is a no-brainer, but more importantly, anyone who only occasionally dip their toes into the genre’s waters will find a lot to enjoy here. The songwriting is impressive, but those looking for virtuoso performances will be well-satisfied as well.”
– No Clean Singing

“…an impressive breadth of elements and textures that will immediately melt your face off.”
– Nine Circles

“Technical death metal is far from an easy listen, but it’s a rewarding one that pays dividends to those with the patience to sit through the array of sound. With each passing spin, the sonic influences become apparent and each respective musician showcases the best of their abilities while forming a uniform sound. In the case of Czechoslovakia’s SUPREME CONCEPTION, this sound derives from a wealth of experience in the brutal death metal arena and has slowly but surely evolved into one exquisite beast of great ambitions.”
– Heaviest of Art

 Na letošní rok SUPREME CONCEPTION přichystali novou nahrávku nazvanou „The Post-Humanist Delusion“. Jedná se o jeden jediný, 12 minut dlouhý epický track napěchovaný excelentním moderním technickým death metalem (např. ve stylu Beyond Creation, Obscura nebo Arkaik), jež dnes už kapelu reprezentuje v její současné podobě a zároveň představuje krok dopředu ve všech směrech.

Skladba se ve svých 12 minutách skládá z několika prolínajících se částí, v nichž se SUPREME CONCEPTION rozhodli posunout své limity nejen co do skladatelských schopností, rychlosti, komplexity i techniky, ale Marty současně svou kytarovou ekvilibristiku doplnil o symfonické aranže, jež hudbu místy staví až do pozice akcí nabušeného soundtracku.

Tento krok pravděpodobně představuje největší změnu oproti „Empires Of The Mind“, nicméně to neznamená, že se tohoto směru SUPREME CONCEPTION budou držet i při tvorbě už vznikajícího materiálu pro plnohodnotnou desku.

Nahrávku pořídila rozšířená sestava – o baskytaru se postaral virtuózní Tomáš Ledvina (Heaving Earth) a bicí tentokrát nahrál Eugene Ryabchenko (Fleshgod Apocalypse).

„The Post-Humanist Delusion“ bylo nahráno ve studiu Davos ve Vyškově, o mix a mastering se následně postaral Christian Donaldson (Cryptopsy).

EP vyšlo v digitální podobě 20. října 2023 a je k poslechu i pouze v instrumentální podobě, kde si užijete jak Martyho virtuozitu, tak tu Tomášovu. K objednání zde.

Supreme Conception
bandcamp – https://supremeconception.bandcamp.com
facebook – https://facebook.com/supremeconception
instagram – https://instagram.com/supremeconception
spotify – https://open.spotify.com/artist/0HQhtRbYo7UpVyWzbNFHYF

e-mail: spiritual.disturbance@gmail.com

TZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *