Mimoriadna správa: Zomreli James Kottak a Tony Clarkin

james kottak bubenik 2024

Smrtka nám v krátkom čase zobrala dvoch skvelých muzikantov 🙁

james kottak bubenik 2024James Kottak (Scorpions, Kingdom Come)

Podľa webu Metal Sludge, 9.1.2024 odišiel na druhý svet americký muzikant James Kottak, ktorý sa stal známy ako bubeník kapiel Scorpions a Kingdom Come. Mal 61 rokov.

Kottakova dcéra Tobi povedala pre TMZ, že jej otec zomrel v utorok ráno (9. januára) v Louisville v Kentucky, kde sa narodil a žil do roku 1987. Ďalšie podrobnosti o presných okolnostiach zatiaľ nie sú k dispozícii.

Jamesovu smrť potvrdil aj spoluhráč z formácie Kingdom Come. Basák Johnny “JB” Frank na sociálnu sieť napísal: ,, Rock Forever in Peace Brother James Kottak. James je teraz v nebi“

Stanovisko Scorpions: ,,Veľmi smutná správa… náš drahý priateľ a bubeník James Kottak zomrel vo veku 61 rokov. Bol úžasná ľudská bytosť, skvelý hudobník a veľmi rodinne založený človek. Bol to náš pokrvný brat a bude skutočne chýbať.“

James Kottak sa prišiel na svet 26. decembra 1962. Mal viacero aktivít. Okrem vyššie zmienených formácii fungoval aj s vlastnou kapelou Kottak a natočil albumy aj s Buster Brown, Montrose, Wild Horses, McAuley Schenker Group, Warrant, Ashba.

V roku 1997 odohral niekoľko koncertov s DIO.

R.I.P.

Zdroj: https://sdu.sk/wj0B, Foto: Carlos Delgado, CC BY-SA 3.0, Wikimedia


tony clarkin gitarista 2024Tony Clarkin (Magnum)

Tony Clarkin, britský gitarista a songwriter známej prog/pomp/AOR kapely Magnum, zomrel vo veku 77 rokov. Táto správa prišla pár dni potom, ako bolo oznámené, že mu diagnostikovali zriedkavé a nevyliečiteľné ochorenie chrbtice. Kvôli tomu sa zrušilo aj plánované jarné turné Magnum.  

9. januára Tonnyho rodina vydala vyhlásenie:,,Dcéra Dionne Clarkinová v mene rodiny s hlbokým smútkom oznamuje úmrtie Tonyho Clarkina. Po krátkej chorobe zomrel pokojne obklopený svojimi dievčatami v nedeľu 7. januára 2024.

Viem, že Tony sa prostredníctvom svojej hudby dotkol toľkých ľudí rôznymi spôsobmi. Naozaj nemám slová, ktorými by som vyjadrila, čo pre mňa znamenal, pretože smútok je príliš čerstvý….

Bolo pre mňa privilégiom ho nazývať mojím otcom“

Anthony Michael Clarkin sa narodil 24. novembra 1946. Pochádzal z mesta Birmingham. Najviac sa preslávil ako člen formácie Magnum. Zložil všetky skladby na ich 22 albumoch. Plus vydal aj dve platne s „spin-off“ Magnum kapelou Hard Rain.

Kapelu Magnum založil v roku 1972. Spolu so spevákom Bobom Catleym (Avantasia) tvorili pomyselné jadro tejto formácie. Ich najúspešnejšia nahrávka Chase the Dragon bola vydaná v roku 1982. Posledný album s účasťou Tonyho – Here Comes The Rain bude vydaný 12. januára pod vydavateľstvom SPV.

R.I.P.

Zdroj: https://sdu.sk/pxtF, Foto: Bazaray, CC BY-SA 4.0, Wikimedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *